Skocz do zawartości
damianXXL

Massey Ferguson 3060 - problem ze skrzynią biegów

Polecane posty

damianXXL    17

Witam

Mam nagły problem z 3060. Otoż przy wyjeżdzaniu z garażu na wstecznym nagle stanął ! Przy jakiej kolwiek próbie ruszenia z miejsca lekko go ruszy i słychać jargot ze skrzyni ale nie jedzie. Wie kto co mogło sie zrobic? Potrzebuje pilnej pomocy

-- połączono posty --

JUZ DZIAŁA SKRZYNIA. COS NIE ZASKOCZYŁO DOBRZE I JARGOLIŁO PRZY PRÓBIE RUSZENIA.

CZY JEST MOZLIWOSC POMIESZANIA BIEGÓW W 3060?

Edytowano przez Marcin91
pisanie posta pod postem, Caps Lock

rafik256    19

domyślam się że masz skrzynie 32x32 z grupami A/B na dźwigni rewersu i zgrzyt był na wstecznym grupy A. Czy tak?? Zapewne trochę się pobawiłeś dźwignia rewersu, włączałeś różne przełożenia i nagle zaczęło działać. Jeżeli zgadłem to ta sytuacja będzie się teraz powtarzała coraz częściej zwłaszcza przy zmianie z B przód na A tył.

damianXXL    17

nie mam A-B. Nie wiem co było. Przy próbie ruszenia puszczełem sprzegło delikatnie i słychac bylo jak zebatka trze po zębatce i nie bawiłem sie skrzynia. Samo cos wskoczyło. Dziwna sprawa. moze jakis luz tam jest i nie wbija dobrze biegów jak żle sie cos ułoży

zgrzyt byl i na wstecznym i do przodu. Cięzko wchodził żółw-zając. Wajcha opór stawiała

Wiadomość z agroFakt.pl

damianXXL    17

ale u mnie jak byl juz bieg wrzucony i puszczelem sprzęgło to tarcie bylo tak jakby zębatka o zębatke. To nie taki zgrzyt jak wrzuca sie biegi tylko przy zwalnianiu juz sprzęgła

damianXXL    17

u mnie bylo juz na wbitych biegach przy zwalnianiu sprzegła. Lekko go ruszyło i jargot po zębatkach ale samo cos wkoczyło i działa ale mam powazniejszy problem. nie chodzi ehr, nie zmienia na żółw-zajac, blokady nie załancza i nie wiem co gdzie szukac. Wom chodzi, napęd wył, przyśpieszacz chodzi.

zyga117    0

Witam wszystkich na forum jestem włascicielem mf 3060 od roku jest to mój pierwszy taki ciągnik wię dopiero się ucze jego obsługi i naprawy dodam iż troche na mechanice sie znam i sam rozwiązałem wszystkie problemy z nim związane.Ale mam pytanie do kogos kto sie zna dobrze na tej skrzyni a jest to 16*16 jeden pułbieg.Problem polega na tym że jak włącze przyspieszacz to w czasie jazdy niemoża zmieniac biagów 1234 dzwignia stawia opur na postoju biegi wchodzą dobrze jak wyłącze przyspieszacz biegi można wrzucac ale z wyczuciem , sprzęgło nie ciągnie działa prawidłowo,cisnienie 17bar sprawdzone ok. Jest jakby efektem iż wałek sprzęgłowy po wcisnięciu sprzęgła mocno wychamowuje i w czasie gdy ciągnik się porusza synchronizator nie może wyrównac prędkosci ,nie ma zgrzytu tylko dzwignia stawia opór po wyłączeniu przyspieszacza jest poprawa ale nie jest to zadawalająca zmiana biegów co może byc tego przyczyną ,przyspieszacz działa prawidłowo to znaczy przyspiesz i zwalnia bez problemu za karzdym razem .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez problem
      witam, mam problem ze skrzynią biegów w ciagniku r 4 105 polega on na tym że
      pękają łożyska na jednym z wałków na skrzyni biegów w ciągu 6 miesięcy wymieniałem je juę 2 razy
      ciągnik ma ok 2000 mtg może ma ktoś podobny problem i pomoże mi usunąć awarię i co może być przyczyną tego stanu.
      z góry dzieki i czekam na odpowiedź
    • Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?
    • Przez 18mateo18
      Witam
      Odkąd stałem się posiadaczem mtz to niepokoją mnie stuki w skrzyni biegów lub na reduktorze(żółw-zając). I niewiem co to może być przyczyną może jakieś łożysko. Stuki pojawiają się na małym gazie i podczas prasowania a przestają gdy wcisne sprzęgło lub lewarek od reduktora wyłącze na luz