damianXXL

Massey Ferguson 3060 - problem ze skrzynią biegów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianXXL    49

Witam

Mam nagły problem z 3060. Otoż przy wyjeżdzaniu z garażu na wstecznym nagle stanął ! Przy jakiej kolwiek próbie ruszenia z miejsca lekko go ruszy i słychać jargot ze skrzyni ale nie jedzie. Wie kto co mogło sie zrobic? Potrzebuje pilnej pomocy

 

-- połączono posty --

 

JUZ DZIAŁA SKRZYNIA. COS NIE ZASKOCZYŁO DOBRZE I JARGOLIŁO PRZY PRÓBIE RUSZENIA.

 

CZY JEST MOZLIWOSC POMIESZANIA BIEGÓW W 3060?

Edytowano przez Marcin91
pisanie posta pod postem, Caps Lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

domyślam się że masz skrzynie 32x32 z grupami A/B na dźwigni rewersu i zgrzyt był na wstecznym grupy A. Czy tak?? Zapewne trochę się pobawiłeś dźwignia rewersu, włączałeś różne przełożenia i nagle zaczęło działać. Jeżeli zgadłem to ta sytuacja będzie się teraz powtarzała coraz częściej zwłaszcza przy zmianie z B przód na A tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

nie mam A-B. Nie wiem co było. Przy próbie ruszenia puszczełem sprzegło delikatnie i słychac bylo jak zebatka trze po zębatce i nie bawiłem sie skrzynia. Samo cos wskoczyło. Dziwna sprawa. moze jakis luz tam jest i nie wbija dobrze biegów jak żle sie cos ułoży

 

zgrzyt byl i na wstecznym i do przodu. Cięzko wchodził żółw-zając. Wajcha opór stawiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

ale u mnie jak byl juz bieg wrzucony i puszczelem sprzęgło to tarcie bylo tak jakby zębatka o zębatke. To nie taki zgrzyt jak wrzuca sie biegi tylko przy zwalnianiu juz sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

u mnie bylo juz na wbitych biegach przy zwalnianiu sprzegła. Lekko go ruszyło i jargot po zębatkach ale samo cos wkoczyło i działa ale mam powazniejszy problem. nie chodzi ehr, nie zmienia na żółw-zajac, blokady nie załancza i nie wiem co gdzie szukac. Wom chodzi, napęd wył, przyśpieszacz chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga117    0

Witam wszystkich na forum jestem włascicielem mf 3060 od roku jest to mój pierwszy taki ciągnik wię dopiero się ucze jego obsługi i naprawy dodam iż troche na mechanice sie znam i sam rozwiązałem wszystkie problemy z nim związane.Ale mam pytanie do kogos kto sie zna dobrze na tej skrzyni a jest to 16*16 jeden pułbieg.Problem polega na tym że jak włącze przyspieszacz to w czasie jazdy niemoża zmieniac biagów 1234 dzwignia stawia opur na postoju biegi wchodzą dobrze jak wyłącze przyspieszacz biegi można wrzucac ale z wyczuciem , sprzęgło nie ciągnie działa prawidłowo,cisnienie 17bar sprawdzone ok. Jest jakby efektem iż wałek sprzęgłowy po wcisnięciu sprzęgła mocno wychamowuje i w czasie gdy ciągnik się porusza synchronizator nie może wyrównac prędkosci ,nie ma zgrzytu tylko dzwignia stawia opór po wyłączeniu przyspieszacza jest poprawa ale nie jest to zadawalająca zmiana biegów co może byc tego przyczyną ,przyspieszacz działa prawidłowo to znaczy przyspiesz i zwalnia bez problemu za karzdym razem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez _Grzesiek_5
      Witam wszystkich, Od pewnego czasu zastanawia mnie czy skrzynie w john deerach były blokowane? Tzn wychodził ciągnik z pełnym zakresem przełożeń ale niektóre kraje miały przepisy gdzie prędkość ciągnika nie mogła przekraczać jakiejś tam wartości i z tego względu zakładano blokady, które można zdjąć i będzie pełen zakres przełożeń. Kiedyś czytałem i niby jest coś takiego, ale czy ktoś się spotkał z tym i mógłby potwierdzić, że widział na własne oczy bądź robił coś takiego u siebie? 🙂 Pozdrowionka
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Jest taki problem że zginęła jednyka i dwójka. Na polowych i szosowych nie ma wogole. 3i 4 działają normalnie. Co to może być ?
    • Przez Dominik8686
      Witam.Jest problem ze skrzynią w MacCormiku cx110 xtrashift 2012 rok  -Dźwignia od zmiany zakresów nie chce się przełączać. Siedzi na 3-zakresie.Kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni się świeci. Ładowacz czołowy podnosi.Czy dźwignia od zakresów nie działa ponieważ być może nie ma ciśnienia oleju w skrzyni ?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez KamilStachurski
      Witam. Mam problem ze skrzynia 32x32 w massey 3050. Chodzi o to że jak przełącze na żólwia I wbije jaki kolwiek bieg to jest zgrzyt nie ważne czy A czy B przód czy tył. Na zającu jest wszystko okej wszystkie biegi działają tak jak powinny. W czym może tkwić problem? Szczerze mówiąc używam tylko zająca nie ma okazji przechodzić na żółwie Ale jednak siedzi w głowie to że coś tam nie gra w tej skrzyni.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj