KOLUMB2

Statyw, pomoc

Polecane posty

KOLUMB2    1

Hej mam pytanie co do tego jaki typ statywu polecacie do kręcenia filmów w warunkach polowych :D Jak dotąd kręciłem z ręki, no ale ze statywem można trochę więcej pokombinować z ujęciami. No i teraz pytanie do was jaki statyw polecacie jakie macie z tym doświadczenia, bo nie chce wywalić pieniędzy w błoto ;) Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

Kup najtańszy z 3 rurki wysuwane,po 30 zł kupisz,ja kupiłem za 50 nieco lepszy z korbką i profile są trójkątne,jest stabilniejszy od tego za 30 którego w byle jakim sklepie kupisz,ale tańszy też dobry. Firma jak ci nie powiem bo to chińskie jakieś i w piz*u ich jest :D

 

PS. Statyw najtańszy,mam 1600 widzów ponad i wystarcza,lepiej zrobić krana i Steadycama czy Glidecama,Flycama to robi jeszcze lepszy efekt :D


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOLUMB2    1

właśnie chodzi m o to żeby się trochę wywiedzieć czy np te po trzydyszki nie są aby za lekkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

Lekki - lepiej się z nim lata,jednak te nieco droższe są wytrzymalsze,wyższe i chyba jednak warto dołożyć te pieniądze :)

Ja Ci zawsze i chętnie pomogę, ale może się ktoś przyczepić ze na forum rolniczym o Fotografii dyskutujemy :)


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

nazwa forum to agroFOTO, więc chyba nikomu nie powinno to przeszkadzać :D


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOLUMB2    1

Dokładnie zresztą to dział fotografia więc raczej błędu nie popełniamy ;) z resztą gdzie indziej mam się dowiedzieć jaki statyw kupić na pole :D Jaką wysokość proponujecie ? a i widziałem jeszcze taki typ że statyw nie ma nóg tylko jest podpierany o tułów jeśli dobrze kojarzę może ktoś coś więcej na ten temat powiedzieć ? A nagrywam kompaktem P500 Nikona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

statyw wystarczy ci np. taki: http://allegro.pl/profesionalny-statyw-szybkozlaczka-175cm-krakow-i3169150129.html

 

Możesz też zainteresować się monopodem np. takim: http://allegro.pl/lekki-stabilny-monopod-54-171-cm-4-sekcje-mn03-i3131183306.html

 

ale to zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli tylko stabilność i płynność podczas poruszania się z kamerą to monopod jest dość dobrym i niedrogim rozwiązaniem. Jeśli natomiast chcesz ustawić kamerę w jednym miejscu statycznie filmować z tego miejsca to statyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ja mam zwykły chiński statyw za 35zł z Media Ekspert i jest dobrze :D Jest na 3 nogach i ma z 1,30cm wysokości. Dorobiłem się na nim blisko 2000 widzów na youtube ;) Jak to mówią, nie sprzęt a technika robi z Ciebie zawodnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja kupiłem jakiś czas temu statyw Camrock TJ-58, wys. min. ok. 45cm, wys. max. ok. 175cm, lekki. Zależy ile masz pieniędzy do przeznaczenia na tel cel i co chcesz na niego postawić. Glidecam też jest fajny, podobnie jak cena.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

Coś mi się zdaje że pisze po fakcie, ale może komuś innemu się przyda.

Jeśli statyw do nagrywania to tylko z głowicą olejową. Do statywów za 30 zł polecam dokupić sporą tubkę kleju bo wszelkie plastiki będą się łamać i pękać momentalnie. monopod do filmowania raczej odpada, obraz będzie stabilniejsze jak przy kręceniu z ręki, ale to nie jest pełnia szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Witajcie odkopie temat bo nie wypada zakładać następnego, miałem robić statyw nawet już przygotowałem rurki 1/2 ale poprzeglądałem allegro i najtańszy można kupić za około 30zł, i tu chciałem zaczerpnąć opinii czy warto np. coś takiego kupić:

 

http://allegro.pl/statyw-do-aparatu-3d-lekki-futeral-mf-prezent-i3847417897.html

http://allegro.pl/lekki-statyw-camrock-ta30-black-gl-3d-pokrowiec-i3842891256.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Poszukuję jakiegoś statywu do nagrywania. Zależy mi nad tym ,żeby był w miarę lekki , tak żebym go mógł jakoś przewieźć rowerem :D

Cena tak +-100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszP89    0

Świetnie wykonany i bardzo stabilny aluminiowy statyw znajdziesz w tym sklepie https://mitoya.pl/ . Oferowane przez nich statywy są w pełni profesjonalne, posiadają wszelkie wyposażenie potrzebne filmowcom bądź fotografom – ich wszechstronność sprawia, że kupiony statyw jest bardzo dobrym towarzyszem w podróży…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek771
      Witam poszukuje statywu do Olympus VG-160 myśle nad tanim statywem.Prosze o pomoc bo ja sie na tym nie znam szukałem cos ale nieogarniam tego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj