Zaloguj się, aby obserwować  
JANCZAK1176

Agregat do malowania

Polecane posty

Kondzioo    3

napisał byś coś więcej o tym... jak to działa... od czego sprężarka... jaki silnik... ile litrów ma butla.. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Działa na zasadzie jak opryskiwacz ręczny do pryskania warzyw. W ciecz w zbiornik (100 litrowy) napełniony tak80% wpompowywane jest powietrze ze sprężarki od( skota) może być od inego rodzaju napędzana silnikiem elektrycznym

1,5 kw. Włącza się i wyłącza przez włącznik ciśnieniowy od hydroforu. Dla bezpieczeństwa założony w sprężarkę jest dodatkowy zawór zwrotny bezpieczeństwa od c360. W zbiornik jest włożona rurka zakończona na zewnątrz zaworem kulowym do otwierania cieczy. W zbiornik wspawane są dwie zaślepki od wlewu i spuszczania wapna. Kran który widać służy do spuszczenia powietrza przed zalewaniem zbiornika tak dla bezpieczeństwa. Posiada 10 metrów węża zakończony lancą od opryskiwacza z dziurka fi 5 i trochę spłaszczonymi ściankami. Wózek nośny na kółkach od śmietnika , posiada manometr na zewnątrz

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Trzeba było to mwstawić do wynalazków w galerii . Ja do bielenia używam opryskiwacza 400litrów 10 metrów węża i lanca płasko strumieniowa od myjki wysoko ciśnieniowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Tylko po co tam montować sprężarkę. Nie lepiej zrobić po prostu zbiornik (zasada działania tak samo jak tutaj) i podłączyć go wężem ze sprężarką która w każdym gospodarstwie już jest ?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja takie coś zrobiłem z kany króciec doprowadzający powietrze sprężarki rurka z dołu do lancy i gitara otwierasz nalewasz zamykasz i jazda po ścianach tylko zamkniecie przerobiłem bo powietrze uchodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja zrobiłem z normalnego opryskiwacza 400L :D tylko ściąłem lance i założyłem jeden długi wąż :D C-330 do wałka i jechane :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

kolego Gregc malujesz emulsją czy wapnem ,co na to spust przy jakim ciśnieniu cieczy ta lanca ma pylenie,jestem ciekawy patentu.przy wapnie w tym cienkim przewodzie może się zastojeć :wacko: :huh: ,przy emulsji nie zalepia rozpylacza :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Witam, chciałbym sie was zapytac o rade a raczej o opinie bo moze posiadacie takie opryskiwacze z allegro jak ten

http://allegro.pl/opryskiwacz-cisnieniowy-reczny-bardzo-lekki-8-l-i4344842992.html

albo ten

http://allegro.pl/opryskiwacz-cisnieniowy-8l-reczny-z-manometrem-hit-i4344172452.html

 

Posiadam Kwazar 12 litrow i troche szkoda mi go do wapnowania obory.

A wiec, są one tanie bo nie chce duzo na to wydac, i jakie macie o nich opinie czy to siegole nadaje do czegokolwiek, prosze o pomoc w wyborze, a moze podajcie swoje propozycje :)


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

Ja 2 tygodnie temu bieliłem oborę właśnie takim samym Kwazarem 12-litrowym jak Twój. Odziwo szło bardzo dobrze. Tylko zalozylem końcówkę od opryskiwacza polowego - czerwoną, z największa dziurka. Ciśnienie na maksa aż zawór się otwierał. Cały czas trzeba pompowac. Tylko musi być dość rzadsza mieszanina - tak 2l wapna i do 6-10 litrów woda dolane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jak najbardziej dasz radę wybielić oborę, u mnie stosuję już któryś rok z rzędu i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

a jak z tymi opryskiwaczami co podałem linki do nich bo nie chciałbym brudzić do wapna tego opryskiwacza co mam bo mi go szkoda :>


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A nie łatwiej stworzyć coś takiego : http://www.youtube.com/watch?v=Zh_ny2hIv0s nie mogę wstawić linka więc wpisz na youtube "bielarka" i pierwszy wyszukany wynik.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez miszka16
      Witam serdecznie. W związku z tym że przymierzam się do budowy obory z dofinansowaniem z PROW chciałbym na tym forum zapytać się. Czy jest ktoś  kto korzystał już z tego programu? I ewentualnie mógłby się podzielić swoim doświadczeniem jak również polecił jakąś firmę  która kompleksowo się zajmuje takimi programami i budową
    • Przez karoleeeq
      Witam chciałbym pomalować swojego t25 maskę błotniki itp narazie tylko to bez silnika. Jakie farby polecacie i jakie odcienie i czy podkład też dawaliście. Malował będe sprężarką z góry dzięki za odpowiedzi  
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie musze odkwasic glebe bede stosowal wapno sypkie w ilosci 2-3 tony na hektar aktualnie na polach jest poplon na przyoranie i zastanawiam sie kiedy zastosowac wapno przed orką siewną ? możecie doradzic jak to zorganizowac?
    • Przez TheXxKamilxX
      Siemka chciałbym się zapytać jak sie zabrać za pomalowanie takich plastików
      https://zapodaj.net/f270b95795aa8.jpg.html
      https://zapodaj.net/ee40f1eec4126.jpg.html
      https://zapodaj.net/5af9e6c035778.jpg.html
      Maska i błotniki straciły kolor po około 4 latach od zakupu
      Jaki rodzaj farby kupić bo w sumie nw co to za materiał  i jaki lakier 
      I ostatnie pytanie na to pęknięcie na błotniku wystarczy Żywica App i mata ?? 
      Wiem że może głupie pytanie ale jestem zielony w tym temacie
      Z góry dzięki za odp
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj