Runder

czy rezygnujecie w tym roku z siewu zbóż jarych ?

Polecane posty

Runder    16

Ja nie wiem co robić niby roboty się ruszyły ciągniki już wszedzie słychać za granicą u naszych sąsiadów niemców widać że Fendty i Classy pacują na całego ! Ale czy jest jakiś sens siania w połowie kwietnia ? Pewnie napiszecie że tak bo zawsze tak siejecie ale bedzimy szczerzy jeden normalnie zasieje w kwietniu i się cieszy a drugi jak nie zasieje w marcu to ma przechlapane ;( Jezeli obrót sprawy będzie taki jak myślę to bedzie trzeba zboże dokupywać pierwszy raz od wielu lat.

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florczan    2

Ja na 100% nie będę siłą pszenicy jarej. Ale jest u nas taki gość w okolicy co siewy zaczyna na początku maja wiec w tym roku w końcu będzie na równym poziomie z innymi:)) hee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15380

Ja po 15 maja mogę zrezygnować, puki co jęczmień, pszenżyto, owies i łubin czeka w workach na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja będę tylko jęczmień po burakach tak to żadnych jarych nie sieje jeżeli nie wymarznie. A zima i tak się juz skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

U mnie niby pogoda sprzyjajaca śniegu już niema ale nie widziałem żeby ktos już próbował siać wszyscy jakoś zrezygnowani.... Zawsze niemcy musza mieć lepiej jak byłem dziś ogladać ładowarke samojezdna za zachodnią granicą to tam już dużo więcej prac zrobionych niz u nas a to przecież tak blisko. Jechałem 53 km w ta i spowrotem w jedna stronę 45 minut i z tego co widziałem (a niestety nie widziałem zbyt duzo bo wiekszość drogi pokonałem autostradą) to tam praca idzie na całego ;) a u nas jakos się dobrze nie może zacząć ;(

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florczan    2

Jak mają zacząć?? jak narazie każdy myśli tylko o nawozach bo nie zdążył posiać hee:):) ale damy rade !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo jeszcze jakiś tydzien żeby te pola obeschły żeby błota nie uprawiać. A jęczmieniowi to i tak się nic nie stanie jak zasieje później bo zasieje go gęściej. A buraki kto ma zasiać ten zasieje nawet miesiąc później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

na mazurach jeszcze 20 cm śniegu w porywach do 50 cm... :/.. i nie prędzej jak za 2 tygodnie mozna wejść... jeśli nie bedzie padac... bo jak bedzie padać to jeszcze się opóźni...

teraz trzeba się wysypiać, sprzęt przygotować i robić dzień i noc, jak bedzie pora... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

...Zawsze niemcy musza mieć lepiej jak byłem dziś ogladać ładowarke samojezdna za wschodnią granicą to tam już dużo więcej prac zrobionych niz u nas a to przecież tak blisko...

 

Niemcy przejęli ziemie naszych sąsiadów? Bo mnie zawsze uczyli, że szwaba to na zachodzie trzeba szukać. hmmm. A co do siewu jarych to nie przesadzajcie. Nasi dziadkowie pamiętają dłuższe zimy. Co pole gołe zostawisz? Nie każdy będzie się pchać w kukurydze. Zrobi się ciepło i zobaczymy jak to wszystko ruszy z kopyta.

 

Od miesiąca obserwuje AF i wydaje mi się, że zamiast prowadzić rozmowy o technologi uprawy to 90% ludzi pisze tylko dla zabicia czasu. Jak jakieś przekupy na targowisku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Bardzo ciekawy temat. Wreszcie.

U nas Wielkopolska też miejscami jeszcze leży sporo śniegu. A gdzie go nie ma to straszne błoto. Spokojnie jeszcze ze 2 tygodnie się nie wjedzie.

Mnie tylko martwi pszenica jara. I sam się zastanawiam czy jest sens siać ją np. w maju! I co z tego będzie. Dzisiaj byłem w sklepie ze środkami to gość mówił żeby nie panikować bo natura sobie wszystko wyrówna. Buraki można spokojnie siać w maju, jęczmień też. Ale pszenica kiepsko widzę.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

w Niemczech kolo koloni to już maja poobsiewane nawet już kukurydze siali w tygodniu pogoda dopisuje jest okolo 20 sta sniegu tu juz nie ma dobry miesiąc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy kto II wojnę wygrał:) i teraz damy radę. Ja sieję normalnie jarą pszenicę bo mam doświadczenia na wiosennej orce z siewem 2 maja i wiem że wszystko zależy od przebiegu pogody po siewie i jak się ją dopieści. Na pewno rekordów nie będzie ale czy kuku to najlepsze wyjście bo jak każdy zrezygnuje z jarych i kuku posieje to du.a murowana. Poza tym to cena jest nieco pewniejsza po takiej zimie, część ozimin przetrzepało a jara da niższy plon i już szacunkowe zbiory niższe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Panowie no proszę nie przesadzajcie. Później posiejemy- później skosimy, najwyżej będzie trochę mniej do zwiezienia- za to cena wyższa i cały bilans się wyrówna.

Nie wiem o co to halo... <_<

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

ta wy w pole już jedziecie a u nas dzisiaj śnieg padał :lol:

@mirek767 masz rację a jak będzie dobra pogoda to tylko się żniwa przedłużą a czasami i w październiku bywało sucho :D :D :D

Edytowano przez mom
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

 

Niemcy przejęli ziemie naszych sąsiadów? Bo mnie zawsze uczyli, że szwaba to na zachodzie trzeba szukać. hmmm. A co do siewu jarych to nie przesadzajcie. Nasi dziadkowie pamiętają dłuższe zimy. Co pole gołe zostawisz? Nie każdy będzie się pchać w kukurydze. Zrobi się ciepło i zobaczymy jak to wszystko ruszy z kopyta.

 

Od miesiąca obserwuje AF i wydaje mi się, że zamiast prowadzić rozmowy o technologi uprawy to 90% ludzi pisze tylko dla zabicia czasu. Jak jakieś przekupy na targowisku.

 

 

Dziekuje za zwrócenie uwagi i z góry pszepraszam za bład juz poprawiłem niestety dziś cały dzień w drodze...


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

ja się zastanawiam czy siać owies, u mnie optymalny termin dla owsa to do 20 marca, a wątpię czy do 20 kwietnia zdążę


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

I co się stanie ? Skosisz poźniej i tyle, a jak nie zasiejesz to co dasz jeść świnom ( no chyba że nie masz swiń :P) ??




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

a ja nie rezygnuje a będe siał owies i pszenice jara pamiętam kiedys posiałem pszenice jarą 21 kwietnia i kosiłem ją chyba 10 sierpnia i plon był około 3.5t z ha ziarno nie było zaprawiane odmiany nie pamiętam ale za to była gęsto posiana ok 280kg a owies też kiedyś bardzo póżno zasiałem ale plon wtedy był słaby 2t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jutro sieje pszenice. Podorywka zrobiona w niedziele w błocie co pozwoliło osuszyć ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Zawsze najbardziej mokre grunty mozna przeznaczyć na zielony nawóz. Gleba się uzyzni a dopłaty będą i nie będzie problemu z mokrą ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj