Skocz do zawartości

Polecane posty

ukasz    58

Mam silnik 7kW niegdyś pracujący przy śrutowniku. Silnik ten był podłączony w trójkąt i w takim układzie był uruchamiany co oczywiście powodowało ogromne spadki napięcia (pomijam aspekt prawny). Od kilkunastu lat silnik ten nie był używany i leżał sobie w suchym garażu. Chciałem go teraz użyć do rębaka do gałęzi jednak podłączając (na próbę na krótko) w trojką silnik uruchamia się nawet z podłączonym rębakiem, ale w gwiazdę wyrzuca bezpieczniki i nawet nie drgnie (bez pasków klinowych) Na silniku tabliczka jest zupełnie nieczytelna jedynie to 7kW udało mi się przeczytać. Czy jest możliwe żeby tak duży silnik nie był uruchamiany gwiazda trójką?Gdyby jakieś uzwojenie było uszkodzone to w trójkącie też były by problemy jak myśle

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

vcc    10

Myślę ze albo coś żle podłaczasz lub masz zamienione wyprowadzenia przy silniku, skoro w trókącie pracuje to w gwieździe tym bardziej, sprawdź wyprowadzenia w silniku, jak są uzwojenia wyprowadzone na zaciski

agrotysk.pl

Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

ukasz    58

Tylko jak mogą być źle wyprowadzone? Gdyby w gwieździe chodził a w trójkącie nie to rozumiem o co chodzi.

Podłączałem w taki sam sposób jak na schemacie poniżej

88999002.jpg

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

vcc    10

Sprawdź jeszcze wyjścia uzwojeń czy są podpięte prawidłowo pod kostkę, czyli przejście powinno być między U1-U2, V2-V2, W3-W2 lub skos w 2 stronę czyli U1-V2dół, V2góra-W2, W3-U2

• Like 1

agrotysk.pl

Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

ukasz    58

Dzięki, faktycznie było namieszane w podłączeniu uzwojeń

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez 12345678910
      Tak jak w temacie.Przy 10godzinach orki spala ok.2l oleju silnikowego brak wycieków , wydobywa sie dym z pod odpowietrznika miski olejowej i korka wlewu oleju wysoka temp. oleju 120stopniC według wskazań czujnika temp .oleju.
      z góry dziękuję.
    • Przez emtecc
      Zetor 7745 po remoncie góry silnika (tłok, tuleje, pierścienie, robione głowice).  Powodem remontu były popenkane pierścienie na jednym z tłoków. 
      Przed remontem z odmy czuć było, że zbiera się ciśnienie po zatkaniu odmy no i oczywiscie wyganiało olej z racji popękanych pierścieni.
      Po remonice poinformowano mnie, żeby wymienić olej po 50 mth po dotarciu. Docierałem na różnych obrotach (trochę jeździłem, chodził z przyczepą w różnym stopniu załadowaną).
      Zdziwiło mnie, że po 50mth oleju było na MIN na miarce. Rozmawaiłem z mechanikiem i określił, że to normalne bo pierścienie się układają.
      Cały czas kapało z odmy i kapie do teraz, jednak nie odczuwam zbierania się ciśnienia w skrzyni korbowej, tzn nie czuć dmuchania odmą a olej z niej kapie.
      Ostatnio na 3 godz orki do butelki skapało około 300ml oleju.
      Możliwe, że jest coś nie tak z odmą i olej nie ścieka do miski? Nie wiem jak to wygląda, nie rozbierałem nigdy tego?
      Czy pierścienie od początku są do niczego??

Dodam, że ciągnik ma moc.

Dodatkowo między głowicami pojawił się wyciek (chyba płynu) bo rdzewieje

• Przez makel9
      Witam  potrzebuje książkę napraw do silnika 1000.6 Wti  euro 1 
      Mogę wymienić sie na inne książki
      Pozdrawiam