Zaloguj się, aby obserwować  
wojtek161

pomocy w wyborze tura!!!!

Polecane posty

wojtek161    3

mam pytanie do jakiego ciągnika założyć tura do 330 czy 360 to są moje 2 ciągniki w gospodarstwie chodzi mi o sterowanie linką ? odp

 

+ i -

 

czy pompa oryginalna da rade i tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

Kolego, zakładając do C-360 będziesz miał szybko działającego tura (wydajność pompy) na mało zwrotnym ciągniku. zależy jeszcze do jakich prac chcesz wykorzystać tura jak ma pracować lekko to moim zdaniem szkoda trochę paliwa w C-360 wypalać skoro może tą samą robotę zrobić ciapek, ale jeżeli myślisz o ciężkich pracach to rób na C-360. ;)


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Załóż na ciapka większy do większych prac ciapulek będzie z nim śmigał jest krótszy jak C 360 to jak masz oborę ciasną to nim będzie lepiej manewrować przy wywalaniu np obornika

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Decyzje musisz sam podjąć bo robota 30-stką z turem to nie robota zresztą 60-tką też jest lipa ale napewno 60-tka w turze jest owiele lepsza no chyba ze strasznie zależy ci na zwrotności :) jedno muisisz wiedzieć ładowarki to z tych ciągników nie zrobisz a na 60-tce możesz chociaż w przyszłości rozbudować tura a na 30-stce to zawsze bedzie straszna zabawka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

tur ma być do ładowania obornika oraz do ładowania balotów 120x120 ma byc na linkę czy lepiej na siłownik

 

jeśli na siłownik to czy oryginalna pompa wytrzyma w 330

 

ma pracować na 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Musi u mnie w wiosce jest dużo ciapków z turami i użytkownicy nie narzekają i wcale żadnych pomp wydajniejszych nie zakładali anie nic nie przerabiali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też mam przy c330 i pompa jest wystrczająca i chodzi tylko przy słomie 120x120. A do innych prac to zbytnio sie nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli bela jest 'lekka' ... tzn 400-500kg maks, ja miałem bele co ważyły z 800 albo i więcej to z takimi nie ma szans ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Wg mnie siłownik zamiast linki jest o wiele ale to wiele wygodniejszy. I wcale nie wymaga żadnej lepszej pompy (ten akurat by na najbardziej zużytej pompie ciągle działał). To siłowniki od podnoszenia pochłaniają 90% całej energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Ale turem na linke szybciej załadujesz obornik, bo nie musisz czekać, aż sie łyżka przechyli tylko ciągniesz za linke i gotowe :)

 

Za to do ładowania słomy 2 sekcja to piękna sprawa :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

jak szukałem traktora to widziałem ładowacze na linke i siłownik jednocześnie :P Np. do obornika widły otwierało sie na linke, a do bel zakładało sie do nich siłownik, a zdejmało ten "zatrzask" do linki. Powiem szczerze że to nie głupi patent :D Bo obornik rzeczywiście lepiej sie ładuje bez siłownika do wideł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

@andrzej2110 ma zrobiony krokodyl na siłownik i otwieranie łyżki na linke - do obornika to musi być piękna sprawa, a jak sie chce słome wozić to przepina łyżke i masz 2 sekcyjnego tura :D




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Nemo123
      Tak jak w temacie adaptacja do Fiata 90-90, 100-90, 110-90. Cena 1200zł. Częstochowa.
      https://www.olx.pl/oferta/adaptacja-tura-quicke-agram-trima-do-fiata-CID757-IDqN0hL.html#3d954f06d5
    • Przez andrzejda12
      Witam. Mam tura jedno-sekcyjnego który jest sterowany przez rozdzielacz ciągnika. Zamierzam go przerobić na trzy-sekcyjny ale nie wiem jaki sposób podłączyć drugi rozdzielacz do sterowania turem.Jeśli ktoś wie jak to proszę o pomoc.
    • Przez piotrp88
      Witam
      Kupię w rozsądnej cenie przedłużkę do tura na linkę. Jej gabaryty pozwalają jeszcze na wysyłkę kurierem, więc gdyby kupujący był skłonny to opakować w jakiś karton to odległość jest nieistotna. Kuriera zamówię.
    • Przez Arasowsky
      Witam. Kupuje do swojego T25 tura jednosekcyjnego. Tur ma tylko jedno wejście hydrauliczne bo siłowniki są jednostronnego działania. Z tyłu ciągnika mam dwa złącza. Pod które z nich mam podłączyć siłowniki? 
      Którędy będzie olej wracał? 


    • Przez Arasowsky
      Witam,
      sprzedam mocowanie tura do ciągnika MF 255 - solidna rama.
      Cena 650 zł
      Możliwość transportu. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 576.704.089



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj