Mateuszmx

Case 5140 Problem ze skrzynią

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateuszmx    0

Witam kupiłem niedawno case 5140 i mam problem zrobiłem nim 80 km w trasie wszystko było w porządku ale gdy dojechałem już do domu to na małych obrotach cały czasz rozłącza mi skrzynie i na tablicy zapala sie pierwsza kontrolka po lewej stronie taka zebatka z wykrzyknikiem podswietlona na pomarańczowo ale jak zwiekszyłem mu obroty tak do 1200 to juz normalnie ruszał i jezdził ale dzisiaj przy uprawie małego pola gdzie trzeba było użyc dużo rewersu problem nie znikał nawet przy wiekszych obrotach cały czas rozłaczało skrzynie i zapala sie ta kontrolka może ktos z was wie w czym tkwi problem. Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexpmx    10

To może być czujnik ciśnienia oleju na koszach,tak jak kolega powyżej pisał stan oleju,zły stan uszczelniaczy koszy,brudny filtr oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszmx    0

Olej jest zalany do maksimum. Gdzie ten czujnik cisnienia oleju sie znajduje? Mam zamiar wymienic olej w skrzyni i tu pytanie do urzytkowników tych traktorków jaki olej lejecie do skrzyni? :) Dziaj znów uprawiałem w polu i na dużym kawałku gdzie było mało cofania to nic sie nie działo chodził pięknie wszystkie półbiegi wchodza idealnie moc w porzadku ale gdy przyszło znów czesto zawracać był ten sam problem dodam jeszcze że hydraulika chodzi idealnie.:) Może ktos już miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexpmx    10

czujniki są po prawej stornie pod schodkami między skrzynią od aku a pompą oleju.Wymień olej i filtr oleju , zobacz co sie będzie działo.A polecam olej Akcela hy-tran nie jest dużo droższy od zamienników a jest oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yupijajej87    0

Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Case 5140 Pro. Na początku wszystko było pięknie ładnie. Robil pare kursow dziennie wozac zboze na sprzedaż, popracowal w orce wiosennej. Dodam jeszcze ze od samego poczatku jak go kupilem mrugala kontrolka trybiku z lewej strony przy zapalaniu go i zaraz gasla. Pojechalem ktoregos dnia pozyczyc agregat od znajomego(jakies 15km) podlaczylem agregat i zgasilem silnik(kolega rozgladal sie po ciagniku). I tu pojawil sie problem. zapalilem i nie chcial ruszyc, zniknely wszystkie biegi. nie bylo ani do przodu ani do tylu. polbiegi przelaczajac slychac bylo ze przeskakuja. postal noc, ostygl i ruszyl. mialem juz ten przypadek 2 razy. Czym to moze byc spowodowane? Czujnikami powershift?? znajomy mowil ze to moze byc czujnik sprzegla (gdzie on sie znajduje??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekgo    0

Witam seria 5xxx czy Mx-y nie mają sprzęgła !! wszystkim reguluje rewers on pełni role "sprzęgła" i jest on na tarczkach ciernych na wspomaganiu olejowym ..... mogą to być sterowniki ,elektro-zawory , powershifta , rewersa , w słabej kondycji tarczki (dużo czynników ma wpływ na to ((OLEJ)) , i umiejętności traktorzysty ....ale o tym nie będę się wypowiadał bo te skrzynie trzeba traktować z głową ) bardzo dużą rolę odgrywa pompa która jest sercem skrzyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam case 5130 pierwszym problemem jest to,że revers nie przełącza się płynnie (przód tył) tylko tarpie,szarpie. Dodatkowo coś stuka,łomocze,puka w w okolicach tylnego mostu (nie da się dokładnie określić gdzie) . Czasami podczas tego łomotania nie można włączyć półbiegu (półbiegi ze sprzęgłem) , w chwili łomotania gdy poruszę przełącznikiem od podnośnika (góra dół) to przestaje, przy wciśniętym sprzęgle również jest to samo. Czasami przestaje ciągnąć aż trzeba poruszyć reversem przód tył albo sprzęgłem żeby jechał. Z góry dziękuję za odpowiedź. Tu filmik z pracy case http://www.youtube.com/watch?v=eikcwrmmlWo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ja się wyleczyłem z regeneracji, kasa poszła, przejazdy itp. a efekt mizerny, coś tam lepiej ale nie wystarczająco, wiadomo nie to co nowa, ale liczyłem na więcej.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zabieracie się za kupno takiego ciągnika to koniecznie sprawdzie pompe hydrauliczną,gdyż jej wymiana jest najdroższa. Koszt takiej nowej pompy to ok 23,000zł.A regeneracja jej lub zakup używanej to koszt ok. 6000zł. jesli pompa będzie uszkodzona, po włączeniu całej hydrauliki, wciśnięcie sprzęgła, wom itp. będzie hałasować i nie wszystko będzie się dobrze przełączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Mam skrzynie powershift i zauważyłem że moj case jezdzi szybciej do tyłu niż do przodu. moje pytanie- czy do roboty szykuje sie koszyk jazdy do przodu czy tez pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

Ja mam Case 5130 i szarpie mi rewers gdzy sie olej zagrzeje ma zimnym jest jeszcze w miare płynnie czy można to jakoś zniwelować? a rewers jest bez neutralnej pozycji pozdrawiam i prosiłbym o jakieś porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Case 5130 i szarpie mi rewers gdzy sie olej zagrzeje ma zimnym jest jeszcze w miare płynnie czy można to jakoś zniwelować? a rewers jest bez neutralnej pozycji pozdrawiam i prosiłbym o jakieś porady ;)

Chodzi ci o to jak jedziesz do przodu, zmieniasz do tyłu i do przodu wtedy ci szarpie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

Chodzi ci o to jak jedziesz do przodu, zmieniasz do tyłu i do przodu wtedy ci szarpie ??

 

Tak dokładnie tak gwałtownie przełącza nie ma tej takiej płynnosci że ciągnik przychamuje troche i wtedy cofnie np i w drugą strone podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Ja mam Case 5130 i szarpie mi rewers gdzy sie olej zagrzeje ma zimnym jest jeszcze w miare płynnie czy można to jakoś zniwelować? a rewers jest bez neutralnej pozycji pozdrawiam i prosiłbym o jakieś porady ;)

 

nie wiem czy wiesz ale w modelach bez pozycji neutralnej reversu kierunki jazdy zmieniamy z wysprzegleniem -to taki pedał z lewej strony kolumny kierownicy . ide o wszystko że nie używasz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to ja jeszcze dodam, że te ciągniki mają większe przełożenie prędkości do tyłu jak do przodu trochę to dziwne i czasem kłopotliwe ale tak już mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

nie wiem czy wiesz ale w modelach bez pozycji neutralnej reversu kierunki jazdy zmieniamy z wysprzegleniem -to taki pedał z lewej strony kolumny kierownicy . ide o wszystko że nie używasz!!!

 

Skąd masz te informacje? Bo chyba z deka coś nie halo... To po co jest zawór proporcjonalny tam wsadzony? A no po to że łagodnie zmieniał kierunki.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Kolejny geniusz motoryzacji. To napusz wszystkim po co w wersji pro dodali neuyralna pozycje reversu? Z poczatku tez nie uzywalem ale po czasie zaczelem calowac kirownice i spogladac na podsufitke mimo woli i zasiegnelem porady tu na forum i ze sprzeglem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Neutral nie ma od pro tylko od roku 95 kiedy to pro jeszcze nie było, u mnie też bardziej szarpie na ciepłym ale nie jest źle, jeśli jest strasznie źle to trza sie wziąc po pierwsze za zawór proporcjonalny i rozdzielacz rewersu a jak nie to za kosze jazdy, które zjechane też mogą szwankować, ten rewers jest bezsprzęgłowy i można go tak używać, a jeśli za mocno szarpie to jest coś zdupczone geniusze motoryzacji. Pozycja neutral nie ma nic wspolnego z szarpaniem tylko z wygodą bo nie trzeba wybijać biegu na postoju.

Edytowano przez JD1052
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Zgadywał bym, że gdzies połowa nominalnego czyli wyjdzie jakieś 9bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek12217    0

witam wszystkich mam taki problem po krótkim czasie jazdy znikają mi polbiegi. tzn chodzi o to że na jakim się jedzie na takim zostanie zaczyna migac pomarańczowa kontrolka i wtedy można dzwignia od polbiegow ruszać i nic nie słychać jak by odcinalo co może być? olej na pewno jest nie mam pojęcia od czego to może być i czasami ciągnik się zatrzyma i trzeba zgasić i odpalić żeby ruszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj