Zaloguj się, aby obserwować  
kamilagro

MF 3050 nie świecą kontrolki ładowania i ciśnienia w silniku

Polecane posty

kamilagro    0

Otóż Panowie mam problem.Nieraz zdarza sie ,że gdy przekrece zapłon to nie świecą się dwie kontrolki w lewym górnym rogu(ładowanie oraz ciśnienie oleju w silniku) co za tym idzie nie będzie działał EHR oraz obrotomierz.Gdy tak sie zrobi i lekko stukne ręką w kokpit pod kierownicą kontrolki nieraz po chwili zapalają sie.Dodam ze bezpieczniki sprawne ,alternator także.Prosze Was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To mam przyjechać rozebrać kokpit i naprawić? :)

Nie rozumiem jakiej pomocy oczekujesz. Rozbierz tam gdzie stukasz i zrób oględziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Jak dla mnie to żarówki za lekko siedzą i dlatego po stuknięciu dopiero sie to naprawia. U mnie też to było ale podgiołem delikatnie te blaszki przy żarówkach zeby dobrze stykały i jest ok :) Przynajmniej na razie ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

tak jak koledzy pisza sprawdz styki żaróweczek w płytce i kostki zasilające zegary. Rób to delikatnie żebys nie uszkodził bo jeden mały błąd i masz problem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilagro    0

Styki łączące kostkę i deskę rozdzielczą przeczyszczone wszystko poprawnie,kostki zasilające zegary również.No jeszcze zostały tak jak mówicie styki żaróweczek w płytce .Jutro sie za to zabiore bo na to wygląda ze to będzie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilagro    0

Usterka usunięta.Okazało sie,ze ścieżka łącząca styk przy drugiej kostce miała przerwe. Także dzięki za Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitek9293    0

Witam .

 

Niedawno zakupiłem właśnie mf 3050 i świeci mi kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni biegów, a co za tym idzie jeśli ona się świeci nie mogę zmienić biegów z zająca na żółwia oraz także wyłączyć napędu . Co może być tego powodem? . Wymieniłem czujniki prawie wszystkie w ciągniku sprawdziłem styki , kostki itp. Olej i filtry były wymieniane przed zakupem ciągnika . Został do wymiany jeszcze jeden czujnik (chyba zmiany biegu czy luzu coś takiego) . Jeśli to nie pomoże to naprawdę nie wiem co robić .

 

Jeśli jest ktoś kto miał takie same problemy i je rozwiązał i byłby chętny mi pomóc proszę się wypowiedzieć na ten temat będę bardzo wdzięczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Kto wymieniał filtry i olej to jedno pytanie i jaki olej zalał to drugie może nie właściwy olej albo wymiana filtrów to pic na wodę czy faktycznie są nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Też prawda. W moim też miał być wymieniony a okazało sie że był prawie tak czarny jak w silniku a o filtrach to nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitek9293    0

olej nie wiem jaki ale widać, że prawie jak nowy , a gość od którego kupowałem mówił mi, że oleju i filtrów nie trzeba wymieniać..., a kto go wymieniał nie mam pojęcia

Edytowano przez pitek9293

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitek9293    0

mam właśnie jeszcez jeden szczegół dotyczący tej kontroli ciśnienia oleju przekładni. Otóż jeśli podczas włączonego ciągnika wcisnę PRZYSPIESZACZ i wylącze, kontrolka ta gaśnie na 2 sekundy i ponownie się wlącza, w tym momencie moge zmienić biegi z zółwia na zająca itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fillipp    0

Cześć mam pytanie może śmieszne ale mam :). Możecie podpowiedzieć gdzie jest czujnik ciśnienia oleju silnika w mf 3085 ? I jaki jest koszt jego wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Scappy
      Witam. Po założeniu nowego cylindra,tloka z pierścieniami,korbowodu oraz głowicy jest bardzo niskie ciśnienie w układzie. Jest zbyt niskie aby przyczepa zaczęła hamować. Co może być nie tak ?
    • Przez świerk96
      Problem tkwi w tym, że świeca nie działa prąd dochodzi sprawdzane było świeca na krótko i wstrzyknieta ropa świeca zadziałała po włożeniu nie działa nwm czy paliwo idzie przez ten wężyk w czym może być jeszcze problem
    • Przez Rogal05
      Koledzy pomóżcie w zlokalizowaniu czujnika ciśnienia oleju hydraulicznego w Renault Ares 626. Załącza się kontrolka podczas pracy. W niektórych przypadkach podczas zmiany biegów. Stan oleju OK, podnośnik normalnie pracuje, skrzynia przełącza itd. Chciałbym zacząć od wymiany czujnika ale porównując to co ja uważam za czujnik ciśnienia w skrzyni z tym co jest do kupienia jako czujnik pasujący do tego modelu to głupieje gdzie on jest.
    • Przez mastid
      Witam, może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w traktorze Valtra n101 ?? Jak go najlepiej sprawdzić czy działa??
    • Przez DemsKiLS
      Witam czy mógł by mi ktoś opisać te kontrolki i klawisze co do czego sluży z góry dzięki 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj