agrofoto

Rzepak - co dalej po zimie ? Porady eksperta BASF w kolejnej prezentacji on-line

Polecane posty

agrofoto    90

 

IMAGE.jpg

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

Po dużym zainteresowaniu wcześniejszymi prezentacjami on-line, portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na kolejną wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line.

Tym razem poruszymy "gorący temat" związany z rzepakiem: Co dalej po zimie ? Jak poprawić kondycje rzepaku ? Jakie zastosować zabiegi i kiedy ?

Ty zasiądziesz wygodnie z kubkiem gorącej kawy bądź herbaty przed swoim komputerem a praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie.

Teraz wystarczy tylko wejść na stronę, do której link znajduje się poniżej

 

https://agrofoto.cli...o_zimie?lang=pl

 

i wziąć udział w prezentacji na temat ochrony rzepaku w tak nietypowych warunkach tego roku .

Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, a przede wszystkim znajdą odpowiedzi na pytania, które wraz z początkiem wiosny nurtują chyba każdego rolnika .

15 kwietnia o godzinie 20 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.

Do zobaczenia i usłyszenia*!Zespół AgroFoto.pl & BASF

*Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze :)

 

Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?

 

W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.

Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:

- przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),

- słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,

- dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).

Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).

Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.

Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).

Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.

 

Nagranie z konferencji online

http://www.youtube.com/watch?v=XvFCUOxkFrI"]http://www.youtube.com/watch?v=XvFCUOxkFrI

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Jeśli coś was nurtuje już dziś - zadajcie te pytania tutaj, my je przekażemy ekspertom aby mogli na nie odpowiedzieć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wygląda normalnie :-)

są darmowe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

witam a czy jeśli nie będę miał czasu obejrzeć na żywo mogę obejrzeć w innym terminie.

 

witam a czy jeśli nie będę miał czasu obejrzeć na żywo mogę obejrzeć w innym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeśli coś was nurtuje już dziś - zadajcie te pytania tutaj, my je przekażemy ekspertom aby mogli na nie odpowiedzieć

Jak można zadawać więc zadaje 1.

 

Czy można lub trzeba całość dawki N zastosować jednorazowo na start ze względu na opóźniona wiosnę? Bo mi osobiście nie wydaje się czy rzepak będzie w stanie jednorazowo pobrać np 200kg N.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Posiadam nawozy rsm32 i saletrosan. Co zastosować w pierwszej dawce- czy N z saletrosanu jest równie szybko dostępny co z RSM32?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez macieken
      Cześć! 
      Wystartowaliśmy z fajnym konkursem wideo, gdzie do wygrania są ekstra nagrody od BASF, m.in. profesjonalny dron i kamera GoPro! 
      Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym należy nagrać krótki filmik, w którym pokażesz swoje przygotowanie do sezonu. 
      Ten etap trwa tylko do 15.04, więc warto się pospieszyć. Liczy się kreatywne podejście do tematu. 
      Na swoim filmie możesz pokazać, przykładowo:
      Przygotowanie parku maszyn: przegląd, umyte ciągniki, opryskiwacze itp. czekające na wyjazd w pole. Usprawnienia wprowadzone w gospodarstwie: nowe lub wyremontowane maszyny, budynki itp. Stan pola, warunki pogodowe i oznaki nadejścia wiosny. Stan przezimowania roślin i start ich wegetacji po zimie. Badanie zasobności gleby w minerały. Prowadzenie monitoringu szkodników i chorób zbóż. Swoją chęć i gotowość do startu pracy!  

      Autorzy aż 15 najlepszych filmów przechodzą do etapu drugiego i otrzymują od BASF zestaw testowy fungicydów (Duett® Star 334 SE – 5l i Priaxor® - 5 l)! Środki trzeba przetestować swoim polu wykonując zabiegi T1 (faza rozwojowa zbóż BBCH 31-32 -Duett® Star 334 S) i T2/T3 (faza rozwojowa zbóż BBCH 37-65 - Priaxor®).
      Podczas testów trzeba zrobić serię trzech filmików:
      1.            z zabiegu T2/T3,
      2.            pokazujący stan upraw 30 dni po zabiegu,
      3.            przedstawiający żniwa, plon i opinię o produkcie.
      Więcej informacji na stronie konkursu: https://www.agrofoto.pl/forum/konkurs-filmowy-priaxor i w regulaminie.
       
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj