Zaloguj się, aby obserwować  
wsk125ccm

idealne gospodarstwo 100ha - prosta zabawa/projekt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wsk125ccm    11

Witam

 

 

Mam taki problem, jako projekt mam zaprojektować gospodarstwo na powierzchni 100ha o produkcji mlecznej. Jak waszym zdaniem powinien wyglądać podział gleb na orne, łąki, las itp.? Ile sztuk bydła mlecznego mozna wychować na takim areale? Ile i jakich upraw można zagospodarować na tej powierzchni?Określić gatunki zwierząt możliwe do chowu w gospodarstwie, i określić grupy wiekowe zwierząt w ramach gatunków [tzw. struktura stada] Zachecam do udziału w temacie, bo nawet proste rozważania bedą pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

to nie takie proste :) np. 100 krów , nie zje tyle co 100szt buhajów. Musze do tego dobrać grunty, bo 1ha qq =/= 1 ha trawy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892

Wsk ty masz krowy i nie wiesz ile czego ?

 

Ja proponuje 70krów 15ha qq 30ha łąk i 5ha lasu reszta zboża może troche buraka

 

A z tym 1ha to na jedną krowe to nie wiem bo znam takich co mają 30ha i to w 30ha ma tak 8ha qq do tego jakies 10ha łąk reszta pole pod zboże na pasze po żniwach sieje jęczmień i w wrzesniu kosi na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Wiem, tylko jeżeli ktoś już prowadzi takie gospodarstwo, badz ma w okolicy, to wg. mnie nie jest duzym problemem w przyblizeniu podanie takich danych, niż dobieranie ich "na oko" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

100 ha

20 zboz

30 kuku na zielonke

15 na ziarno w rekawie

35 trawy na gruntach ornych. Moim zdaniem łaki po prostu są zbędne. Dadza mniejszy plon i klopotliwy zbior.

 

Co do struktury stada:

120 dojnych

70 jałowek

30 cielat

 

chyba ze chcesz opas tez miec?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

bez opasów, bez zamieszania :) Ale dokładnie mi o cos takiego chodziło jak napisales :) tyle, że moze ktos ma inny pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez kukielMGX
      Posiadam 60ha, Z czego okolo 27ha siejemy pszenzyta i owsa. Reszta to pastwiska i łąki. Zboza siejemy tyle- zeby starczyło slomy i na srute. Mamy 54 sztuki bydla w czym znajduja sie 12 opasow 3 krowy(zeby mleko bylo dla siebie) reszta to mamki cielaki i jałówki. Sprzet jakiego uzywamy to Kubota M110GX, Ursus 914, Zetor 5320, Ursus c330, ładowarka zettelmeyer ZL801. prasa krone, kosiarka vicona, plug kverneland ab100, talerzowka metalfacha  i rozrzutnik 6t. i tu pytanie jak powiekszyc to gospodarstwo? w co pojsc? wiecej opasow? A moze przejsc na bydlo mleczne? 
    • Przez Damian86
      Witam. Mam pytanie jakie sa osiagniecia finansowe przy obsadzie 20 krow mlecznych i 20 opasow. Jakie sa zyski? Czy jest mozliwosc osiagniecia zysku w wysokosci7 tys miesiecznie?
    • Przez kuba24051
      witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.
    • Przez RolPro10
      ///
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj