Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

Rolnik1973    1332

Dziś lato w pełni, za dziś zboża się ruszyły jak w maju, natura nadrobi z nawiązką. Oby tylko z miesiąc nie padało to będzie git.

magnum123    47

Ciekawi mnie ilu dziś nie wytrzymało ciśnienia i postanowiło spędzić niedzielę w polu jakby ten jeden dzień ich coś zbawił.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kuba1212    13

Pola na chwilę obecną. Nie prędko wjadę.

post-22426-0-54413300-1365940664_thumb.jpgpost-22426-0-18839000-1365940727_thumb.jpgpost-22426-0-62352300-1365940770_thumb.jpg

post-22426-0-31941700-1365940910_thumb.jpg utopiłem się jeszcze przed opadami, teraz to miejsce to jedno wielkie bajoro :/

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

daniello123    0

....niema w tym nic dziwnego ze ludzie nie wytrzymują i ruszają w pole nawet w niedziele-ciekawe magnum co powiesz jak ci braknie pod koniec tygodnia jednego dnia pogody zeby siewy skonczyc(jak by było u mnie lepiej tez bym dzisiaj wyjechał

lonoh    30

Niedzielna praca to sie w gówno obraca taka jest prawda w tym wolym kraju!!!U nas tez ludzie sadza po 20ha wczesnego ziemniaka ale nikogo na polu nie idac

• Like 1

piotrek1234    0

jak nie popada to od jutra za obornik się biorę i poplony orać będę, tam gdzie się da. nawozy na oziminy posialem w wielkim tygodniu, więc mam spokój, wszystko zielone, nic jak na razie do przesiania nie ma.

w niedzielę odpoczywam, wystarczy mi po 16 godz dziennie 6 dni w tygodniu, a bywa że i dłużej czasami

pozdrawiam

banan575    104

Jak sie czlowiek nie dorobi od poniedzialku do piatku, to mu i niedziela nie pomoze.

U nas cieplo region podkarpacki.

• Like 1

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Witamina    0

[woj. Łódzkie]

U mnie już śnieg stopniał ciepło się robi ale jeszcze jest mokro . :rolleyes:

Tutaj większość pola udało się pobronować ale w dwóch miejscach mokro (w tym jedno przez całą szerokość pola) :

gallery_52793_120_187603.jpg

Ślady są po t25 którym wyjeżdżałem o własnych siłach wolałem nie pakować się na chama

bo musiałbym iść po c360 żeby wyciągną a tak to obyło się bez pomocy.

gallery_52793_120_282645.jpg

magnum123    47

Ojciec wracał od rodziny to mówł że okoliczne harpagany sadzą ziemniaka, czyli podtrzymują coroczną tradycję

emilko    19

Od 5 dni robię systematycznie przegląd pól i tylko jeden ciągnik widziałem. Wiosna zabrała śnieg a przyniosła deszcz, ciężko polną drogą przejść suchą nogą.

jacek472    16

u nas w niedziele nigdy nikogo nie widziałem na polu, ale pojechałem z narzeczoną rok temu do jej rodziny w poznańskim, to nawet ksiądz po mszy życzył udanej pracy w polu. co kraj to obyczaj. u mnie niedziela jest w 100% (oprócz żniw) z grafika wyjęta. Pozdrawiam wszystkich

Jarecki21    17

Jak tam panowie za szkodami łowieckimi tej wiosny?

Może szefostwo portalu zrobiło by jakąś akcję związaną z prawem łowieckim i swawolnością kół, zamiast się bawić w jakieś gry o traktor?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do zwierzyny i szkód to masz parę tematów im poświęconych.

Wiosna już nadeszła, błoto na polach a miejscach zacienionych śnieg leży nadal.

Kuba1212    13

Witamina który rejon łódzkiego?

Jeśli w środę nie dopada to w przyszłym tygodniu bez problemu by się owies mogło zasiać. Ale jeden kawałek poczeka, zanim obornik się rozwiezie i zaora... Wszystko zależy od pogody, ładne słoneczko i ciepło bardzo pomoże, każdy deszcz tylko spowolni.

Kukurydzę można by siać, to chyba jeden z najsuchszych kawałków.

Edytowano przez milanreal1

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez malouda15
      U mnie narazie zasiali jęczmień
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha