Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

ramona    2

Woj opolskie zachodnia strona bez sniegu a wschodnia snieg topnieje i bajora na polach

Tomazi3p    44

Zachodnia częsc pomorza, sniegu praktycznie zero. N na ozime dane, pierwsze prace uprawowe pod jare zrobione. Od 18 godziny deszcz, jak w weekend temperatura w miarę to jare w przyszłym tygodniu można siać. W końcu wiosna!

Jaroo    1

Woj. Lubelskie pow. lubelski, śniegu na polach już nie ma, temp. ok 12 stopni, lekki wiatr, piękne słońce od kilku dni więc jutro ruszam z nawozami na oziminy a w przyszłym tyg myślę zacząć siewy B)

magnum123    47

od nocy leje cały czas, deszcz gęsty, wszędzie pełno wody i nie zapowiada sie na poorawe, w prognozach jutro też deszcz, niedziela poniedziałek słońcei i ma być niby 20 stopni od wtorku zapowiadają deszcz, może być ciekawie w tym roku

borec97    23

U mnie (kujawsko-pomorskie) było już ciepło i słonecznie , ale wczoraj na wieczór zaczął trochę padać deszcz w nocy przestał od rana do 13 padał a teraz to tylko silny wiatr :unsure: :(

Edytowano przez borec97

mgilek1    0

w podlaskim wczoraj i dzisiaj znikł praktycznie cały śnieg, 14C, ale woda się leje konkretnie rowami, do mnie droge w 3 miejscach wymyło, jak spłynie to akcja remont drogi będzie :P

Runder    8

Ja dzisiaj wywiozłem resztę gnoju (było go sporo) jutro zaoram a pózniej siewy ;) pogoda ładna ciepło i przyjemnie aż chce się pracowac. Oj teraz się porządnie rozpadało nie wiem czy jutro zaorze ;(

Edytowano przez Runder

lukasz1995    39

Podkarpackie,wczoraj zasialiśmy pszenice jarą i owies , ale jakoś odziwo nikt nie robił w polu tylko ja i jakiś sąsiad coś pryskał i rsp rozsiewała nawozy a reszta nic

ML1224    10

ja dzisiaj zakończyłem u siebie siew zboża :) jeszcze na drugim gospodarstwie 2 ha do zasiania ale tam jest jeszcze mokro :)

Edytowano przez ML1224

bubel500    4

Podlaskie, po dzisiejszej mżawce zaczyna widać już krzaki i badyle na miedzach, widać już górki na polach ale i tak na dołach jeszcze 35 cm

Renault9514    49

również okolice Zamościa śniegu na polach wcale nie ma, ale ok. do wtorku trzeba poczekać aby posiać saletrę na oziminy -_- chyba że będzie mróz rano to wcześniej pójdzie, ale na mróz się nie zapowiada.....

Remo    10

30 km od Puław zero śniegu wszystko ładnie podsycha, pierwsza burza przeszła przed wczoraj a mówią że po pierwszych grzmotach będzie sucho

marekfarmer    4669

U mnie pogoda dzisiaj super wczoraj padał deszcz i przerwał prace polowe ale dzisiaj już obsycha od poniedziałku ruszam na maxa z uprawą gdzie sie da

PeterG14    114

A mnie już z pola zgoniło. Z ledwością zdążyłem jęczmień zasiać, Pierwsza taka ulewa w tym roku. Aż się lejki w siewniku zapychały ale walczyłem do końca. Jeśli do wieczora nie doleje to jeszcze spróbuję mieszankę zasiać bo będzie na piachu.

Olecka    25

A u nas jest iście letnia pogoda, właśnie przeszła burza z piorunami i była 15 minutowa zlewa, nie pozostaje nic jak budować arkę :D

lukaasz    2

warmińsko-mazurskie - po opadach deszczu śniegu już praktycznie nie ma, tylko błoto i woda na polach. Nawozy jeszcze nie rozsiane, czekamy

twix123    0

U nas (pomorskie) była ładna pogoda, a po południu deszcz, wreszcie może pszczoły konkretnie ruszą bo już dosyć tej zimy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez malouda15
      U mnie narazie zasiali jęczmień
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha