Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

PeterG14    114

Ja tam jutro już uprawiam wszystko. W piątek zasieje się jęczmień a w sobotę mieszankę. Po niedzieli akcja obornik, taka to już wiosna.

deere2140    20

Północna Lubelszczyzna , śniegu jeszcze trochę jest , na polu miejscami 5-7 cm . Dzisiaj 13 stopni w koszulce chodziłem :D A wody jest na full , jedno wielkie bagno , jeszcze tydzień trzeba czekać . Pozdrawiam i życzę wszystkim Wiosny ( i sobie też ) :D

mlodyhef    143

PeterG14 skąd jesteś, że u Ciebie już taka wiosna?:P

U mnie dziś pokropiło trochę deszczu, dodatkowo 10 cm śniegu na polach. Ehh.. jeszcze sobie poczekam.

Wiadomość z agroFakt.pl

ziom343    0

Ja mieszkam na samej wschodniej części Lubelskiego to u mnie to już nie ma śniegu tylko tam gdzie większa kupka była to z 5 cm może jest.Tylko błoto jest

ale coraz to większe już temperatury robią się wczoraj było 7 stopni ,a dzisaj 10 a jak dobrze pamiętam to gadali ,że w pod koniec następnego tygodnia 18 nawet.

Mogło by troche teraz przysuszyć. Już można zaczynać powoli robote u mnie.Zapier... będzie ostry już zara.

Edytowano przez ziom343

gazela77    9

Północna wielkpolska okolice Czarnkowa. Dziś rozwoziłem obornik pod kukurydze,jutro orka, a siew? Są miejsca że nie da się jeszcze wjechać

Runder    8

image1.pnge.png

Ciekawe dane na temat stanu rzek na dzień 10.04.13r. ;)

PeterG14 skąd jesteś, że u Ciebie już taka wiosna? :P

U mnie dziś pokropiło trochę deszczu, dodatkowo 10 cm śniegu na polach. Ehh.. jeszcze sobie poczekam.

No dolny sląsk już sieje na całego więc nie ma co się dziwić ;) U nas w zachodniej cześci lubuskiego głównie wywozenie gnoju i gnojówki i końcówka siewu nawozów a siewy jarych zaczna się już od poniedziałku co bystrzejsi może zaczną w sobotę ;) Tak pózno nigdy w zyciu nie siałem ba mój dzadek mówi że zdarzało mu się siać w kwietniu ale bardzo rzadko więc rok wyjatkowy.

Edytowano przez Runder

JANCZAK1176    39

W centrum jeszcze place śniegu leżą, a o wjechaniu zapomnieć

Edytowano przez milanreal1

romanrat    0

Mazowieckie, okolice Serocka. Na polach jeszcze leży śnieg. Bruzdy zaczynają wystawać ze śniegu. Tydzień co najmniej do wjechania w pole.

pawel101210    0

Południowe Mazowsze, śnieg już z pól znika na niektórych to już praktycznie tylko w dołkach jest, ale wody na polach sporo :( 15 stopni cieplutko i przelotny deszcz.. Myslę że po niedzieli wujek ruszy w pole tam gdzie bardziej sucho a reszta co mokro to niech schnie

Janinka    0
:) To podobnie jak u nas,okolice Zamoscia. Snieg sie topi ,jest go mniej ale na polach wielkie jeziora i o wjechaniu na pole nie ma co myslec(o siewie nawozow rowniez) zastanawiam sie co dalej :blink:

Marcon    7

U mnie podobnie. Śnieg zanika ale trzeba jeszcze sporo czasu żeby wyjechać w pole. Niestety trzeba czekać.:(

Kuba1212    13

W jaki sposób osuszać ?

http://www.agrofoto.....ges&img=425306

to pole jest w ponad połowie otoczone rowem, z przodu jest płytki i biegnie w prawo, potem wzdłuż pola, z tyłu wzdłuż pola do rowu przy lesie. dodatkowo tuż za mną jest takie przedłużenie na łąkę, lecz trzeba popoprawiać. Zawsze schodzi szybciej dzięki temu. :D

Edytowano przez Kuba1212

mom    16

dobry pomysł :D tylko nikt specjalnie rowów na polu kopać nie będzie

Paskud098    0

My dzisiaj nawóz pod buraki wysialiśmy, przy okazji okazało się że jest na polu nieźle i potalerzowaliśmy gorczycę, W sobotę prawdopodobnie rozwożenie obornika i po niedzieli oranko po burakach, gorczycy i po oborniku.

razak62    0

koledzy na podlasiu 30 40 cm śniegu masakra :(

Edytowano przez razak62

razor275    279

Małopolska okolice Tarnowa, piękna wiosna, zero śniegu, bardzo ciepło, słonecznie i lekki wiaterek czego chcieć więcej :)

mom    16

wiosna ??? wiele się o niej mówi nikt jej nie widział :D już tylko błotko zostało i śladowe ilości śniegu a rowy pełne i łąki zalane :lol: :lol: :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez malouda15
      U mnie narazie zasiali jęczmień
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha