Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

WHATEVER

tprc330    0

Witam. Jestem ze śląska górnego u mnie co dzień ubywa śniegu coraz więcej słońca ale niestety pokazują na koniec tygodnia deszcz ale na pocieszenie ma być podobno wysoka temperatura. Myślę że w przyszłym tygodni uda mi się ruszyć w pole. Ale niestety martwią mnie ozimy mają bardzo dziwny kolor tzn. są niektóre żółte liścia a niektóre takie jak by granatowe , nawóz rozsiałem w połowie marca przed śniegiem dałem 200kg saletrzaku zobaczę jak to będzie dalej.

solek01    30

na podkarpaciu do południa padał deszcz ze śniegiem może w maju u nas wiosna zawita

Wiadomość z agroFakt.pl

magnum123    47

udało się zrealizowac wczorajsze plany tzn posadziłem planowaną część ziemniaków, opryskałem i nakryłem. posadziłem teź bób. Nie wiem czy nie lepiej bylo w te miejsce posiać cebulę i marchew czy w tym roku nie byłoby z tego większych pieniędzy, ale przepadło. Warzywa chyba będą w tym roku drogie bo np termin na cebulę teoretycznie minął a zapowiadają deszcze i niewiadomo kiedy będzie następna okazja wjazdu w pole. Dziś cały dzień pochmurno i deszczowo, nawet tok o 14 zaczęło padać ale naszczęście zaraz przestało.

mizerek    0

U mnie jeszcze śnieg na polach. W tamtym roku przed dziesiątym miałem już wszystko posiane, a w tym nie wiem kiedy w pole wjade. Ani nawozy nie rozsiane ani nic. Jak nie śnieg to błoto.

Renault9514    49

U mnie jak na razie wiosny wcale nie widać, dzisiaj miało być 11 stopni i deszcz a walił prawie cały dzień śnieg i było tylko ok 4 stopni :( Na polu marnie ubywa ok.15cm nie wiem kiedy posieję nawozy.........

Edytowano przez Renault9514

marekfarmer    4671

U mnie kolejny dzień prawdziwej wiosny w pole na razie wjechać nie idzie na czwartek zapowiadają jakieś opady jeszcze 2-3 dni i będzie można ruszyć z uprawą :) :) :)

Rolnik1973    1272

Jutro 10, 3 lata temu jak była katastrofa smoleńska to też nic w polu nie zaczynane było bo błoto było. Pamiętam bo się nudziło i oglądało. I ponarastało jeszcze.

LukaPro    1

Witam!!! Dokładnie tak, jak katastrofa Smoleńska była to tu na podlasiu to jeszcze słabo było z wyjściem w pole.

Poza tym to jak na razie śniegu po kolana....;)

bubel500    4

Jak nie spadnie deszcz, to śnieg nie roztopi się do czerwca, zaspy 1 metr a 30 CM warstwy na górnej warstwie śniegu jest takie zmarznięte, że skakać można po nim, bez deszczu ani rusz :)

mich18    25

Kuajwsko pomorske kolejny dzien wiosny,do tego wiaterek ładnie osusza glebe. :D

waldas27    1

Okolice Gniezna sniegu prawie nie ma. Rozsiewacz zasypany saletrą i czeka w garazu na nocne przymrozki by zimowe zboża dokarmic, a tu w nocy około 0 stopni, a na polu bagno. Ja na wiosne tylko kukurydze bede siał. W zeszłym roku siałem 25 kwietnia, a zbierałem w połowie pazdziernika, tak ze mam jeszcze troche czasu

olaolschen    0

W dolnośląskim już po sniegu, ale breja jak nigdy!. Oziminę spróbuję zasilać w sobotę ale mam spore obawy o wtopę:-).

Pozdro!

arek90    0

na pomożu zaczeły sie orki śniegu nie widac , dzis było ciepło i prawie wszyscy ruszyli w pola .

po zimie nie za dobrze wygladaja rzepaki w tym roku strasznie wymarzły a co zielone zostało to zwierzeta zjadły.

darus74    0

Północna wielkopolska. Nad ranem po przymrozkach wysiewam Polifoskę i kizeryt na rzepak i pszenicę. Śniegu prawie nie ma ale jest mokro. Z jarych w tym roku zrezygnowałem .

lukeczl    1

a w łódzkim - sieradz rano padał śnieg potem deszcz a teraz jest diabelnie zimno. śniegu na polach praktycznie nie ma ale o wjeździe na pole nie ma co marzyć przez kolejne kilka dni

Rolnik1973    1272

Od godz 13 wiosna na ful, słoneczko 14 ciepełka w koszuli się chodzi. Woda płynie bruzdami, 2 takie dni i po śniegu.

Florczan    2

Południowa część Podkarpacia śniegu nie ma wo gule ziemie obsychają słoneczko świeci Temp. 15 stopni a do słonka nawet 20 Jest dobrze nie ma co psuć !!:):)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez malouda15
      U mnie narazie zasiali jęczmień
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha