Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

WHATEVER

dudas83    6

Kuj-Pom powiat Nakielski śnieg tylko miejscami na polach wczoraj czyli 8.04 ciepło 7 stopni i wiatr minimalny ,a dzisiaj nad ranem -1,5 i zimny wiatr rzepak,jeczmień i pszenżyto nie wyglada zle pszenica brazowe końcówki ale raczej bedzie ok.Z nawozami dopiero za tydzien-półtora jak obeschnie ,rzepak dostanie 2 dawke a zboża pierwszą .

Ziel    26

Kujawy Śniegu już niema występuje tylko gdzieniegdzie w zacienionych miejscach. Dziś wyjeżdżamy w pole. Na razie z moich obserwacji wszystko przezimowało. Zboża pod śniegiem ładnie rozkrzewione pszenżyto 7-8 pędów.

Wszystkie nawozy posiałem W niedziele od 4 rano do 8 i w poniedziałek od 4 rano do 9 tak długo aż poległem.

Edytowano przez Ziel

mimcio    2

a żeś dowalił :P za 2 tygodnie to wiekszość prac bedziesz miał już zrobione...

Niestety napisałem to z pełną świadomością, jeśli nie będzie przymrozków to wcześniej nie ma szans na jakiekolwiek prace.

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    157

U nas wczoraj było pięknie, a dzisiaj wiosna się chyba obraziła bo gęsty śnieg sypie i zimno... Co za czasy...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podkarpacie , sniegu brak , woda stoi miejscami , a teraz leje deszcz :[

slawek1234    18

pow,gnieźnieński śniegu już nie ma,dzisiaj trochę chłodniej w porównaniu do ostatnich dni ale za to mocniej wieje no i dobrze bo szybciej przeschnie,w moim przypadku w pole dopiero pod koniec tygodnia jak będzie dalej taka pogoda oczywiście B)

maciek    27

ale u mnie ładnie sypie śnieg bynajmniej 200m n.p.m nie mieszkam w górach, kilka procent zabierze woda następne kilkanaście opóźniona wegetacja.

kozulek2    228

podlaskie ,pow.Suwałki -śniegu co najmniej 20-30 cm ...na drogach zaspy wyżej samochodów...normalnie masakra,rok temu siew 5 kwietnia a w tym będzie dobrze jak 5 maja damy radę wejść na pole.

jacek3773    12

U nas wczoraj super pogoda, dziś pada śnieg , na polach czysto ale i mokro, może wjedzie się po niedzieli ,zboża nie ciekawe zobaczymy po niedzieli jak ruszą

akowicz111    130

Wiosnę to tylko przypomina dziś słońce i bocian :D , a reszta to środek zimy. Na polu miejscami do 50 cm śniegu :blink: .

losktos    120

u mnie wczoraj był piękny wiosenny dzień a dzisiaj hu***a a nie wiosna. Zimno, rano nie było przymrozku, w tej chwili temperatura ok. 0, i pada deszcz ze śniegiem.. "Kwiecień plecień poprzeplata, trochę zimy trochę lata" - dlaczego musi się to przysłowie sprawdzać??? :(

S-Piotr    48

A u mnie pogoda może nie dopisała,ale pozwoliła na zasianie jęczmienia ,a sąsiadom na rozsianie nawozów.

Lubelskie : w mojej okolicy jeszcze minimum 2 tygodnie żeby ktoś na pole wjechał jak nie zaspy na polach to duuuużo wody. Teraz pada deszcz ze śniegiem a pewna część rolników szuka wiosny w butelce ;) ...

Kris5    1

U mnie Podkarpackie granica z Ukrainą śniegu już prawie brak;) Dzisiaj pada od rana snieg z deszczem co niektórzy próbowali wjechać w pole ale zakończyło się to jednym przejazdem z koleinami po kolana lub polegnięciem w środku pola;/ nie pozostaje nic innego jak czekanie na słońce żeby pola troche obeschły

Rolnik1973    1272

Nie ma co się pieklić, nic na siłę. Co ma urosnąć to urośnie. Co ma wymoknąć to wymoknie. Co ma wyschnąć to wyschnie. Co ma wybić grad to wybije, a co zostanie to jak się da to się zbierze. To praca pod gołym niebem i nic tu nie zdziałamy by przechytrzyć naturę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez malouda15
      U mnie narazie zasiali jęczmień
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha