Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

WHATEVER

mimcio    2

Lubelskie okolice Zamościa

Na polach jeszcze ok 25 - 20 cm ale na południowych skłonach zaczyna się robić czarno. Myślę że za 2 tyg już będzie coś można myśleć o pracy.

piotrek8111    0

hejka u mnie w łódzkim ok Szadku coraz mniej śniegu zboża już po pierwszej dawce azotu przed tym ostatnim atakiem zimy był zasiany saletrzak zboże wyglądają bdb śniegu jeszcze zostało tylko w bruzdach, także teraz sie nie martwie o wjazd na zimowe zboża i czekam jak obeschnie ziemia pod zboża wiosenne. :)

lukanio89    2

Lubelskie okolice Zamościa

Na polach jeszcze ok 25 - 20 cm ale na południowych skłonach zaczyna się robić czarno. Myślę że za 2 tyg już będzie coś można myśleć o pracy.

a żeś dowalił :P za 2 tygodnie to wiekszość prac bedziesz miał już zrobione...

Wiadomość z agroFakt.pl

bubel500    4

Chyba ty ;P Za miesiąc mogę myśleć o wyjściu w pole,

Pozdro

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Śląsk (Katowice) śnieg się topi, jest nawet ciepło (do 10 stopni), ale co z pszenżytem, to nie wiem! Chyba je szlag trafił.

Pozdrawiam

rolnikcase    2

Woj. Dolnośląskie U mnie dzis pierwszy dzień prawdziwej wiosny chociaż na polu brak śniegu to jeszcze mokro. ^^ Miejmy nadzieję że zima odeszła na dobre hehe

jarek33    3

Okolice białgostoku,na polach zalega 20sto cm warstwa śniegu.Takrze nieprędko uda mi sie wjechac w pole.

Marcincc360    55

Dolnyśląsk okolice Wrocławia. Dziś sypaliśmy nawóz , ale to na zamarzniętym od wczesnego ranku myśleliśmy że wyjedziemy pod koniec tygodnia ale dajemy rade szybciej. Jutro będzie akcja obornik która przedłuży się do środy boo jest tego troche :D ale to na piach pod ziemniaki to tam szybko wsiąka..

Misiek8884    2

Dziś była przepiękna wiosna, śniegu już prawie nie ma na zachodzie. Zastanawiam się nad siewem jęczmienia, czy wybrać późny termin siewu ok 160-165 kg/ha, u mnie pójdzie siać na słabszych stanowiskach pod koniec tygodnia tylko że ma troszkę popadać, a więc ruszę z kopyta dopiero na początku przyszłego tygodnia

pracus74    13

Kujawy-sniegu już prawie nie ma ale z tymi planami ruszenia w pole radziłbym się wstrzymać bo niestety razem z cieplym frontem ma przyjść deszcz. :(

mlodyhef    143

Północne mazowsze, jakbym wjechał na pole to już bym z niego nie wyjechał prędko bez pomocy :D Ponadto na podwórku bagno, a na dodatek dziś przez jakiś czas pokruszył śnieg z deszczem.

KaziU91    13

u mnie też dzisiaj była typowa wiossenma pogoda w 100% . Jutro rano ruszam z nawozami z przymrozkiem teraz już jest na minusie 2 stopnie :) Pomorskie Powiat Słupski okolice Ustki :) Pozdrawiam z POMORSKIEGO

mat22889    11

Wielkopolska

Okolice poznania

Od piatku topnialo na polach w sobote bylo juz coraz mniej w niedziele na polach znikl snieg dzisiaj juz ladnie schnelo myslalem zeby na lakach posiac nawoz i pobronowac ale wstrzymalem sie do jutra. Jutro juz na suche laki wjade i piasek bruzdy przejade i bede myslec o siewie ziarna. Niestety uprawa gliny musi poczekac a sianie nawozu na juz posianym chyba tylko rano jak troszke bedzie podmarzniete

Pozdrawiam

no i mamy wiosne :D

Wiosna!!!!Spozniona o miesiac ale jest;p

Dzis trase zrobiłem Poznan-Konin-strzelno

Sniegu na polach prawie nie ma ale nie widziałem zeby ktos cos probował w polu robic...mysle ze w czwartek ruszy wszystko o ile nie przyjda deszcze....

CzornyMDW    86

Jestem z okolic Żnina (Kuj-Pom.) Śnieg zalega tylko juz w rowach i przy miedzach , pojawili sie juz pierwsi odważni którzy wjechali z azotem w pole ale polegli :D . Pogoda typowo wiosenna zauważyłem nawet dwa bociany :P

kazik8888    2

ŁÓDZKIE

dziś temperatura ok 9 stopni. sniegu jeszcze dosyc sporo...

tak realnie mowiac pierwsze proby wyjazdu w pole dopiero w przyszlym tygodniu....jak nie dopada deszczu..

pozdro

lukeczl    1

łódzkie goszczanów-sieradz. ok 8-9C słonecznie, byłem dziśna pokazie new holland w Maszewie koło jeziorska no i ... była zupa ale na wierzchu w buty się nabrało jak kto gumowców nie zabrał, pługi orały na 35cm i po 2 godz było prawie sucho na polu dobre warunki do siewu jarych. świetne warunki do testów extremalnych, agregaty toneły pod ramy ale siewnik siał pięknie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w Okolicach Wieliczki coś pod 10C , slonecznie :) w niektórych miejscach zalega śnieg, z wyjazdem w pole trzeba będzie poczekac jeszcze co najmniej tydzien, o ile pogoda znowu sie nie zepsuje, zeszłego roku w tym czasie zaczelismy juz siac, a teraz.. jeszcze zostalo nawet troche orki ;d

Slimak1614    17

Zachodniopomorskie, powiat drawski zero śniegu i pięknie świeci słońce :)

Czekam aż trochę ziemia przeschnie i ogień ze wszystkim!!! :)

Cihu    123

u nas w łudzkim jak na razie śnieg zaczą znikaci z pul ale kiedy w pole się wejdzie nie wiadomo podobno opady deszcz nadją

Jesteś nowy więc poinformuję Cię o takiej możliwości jak edycja postu. Zwróć większą uwagę na to co piszesz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez malouda15
      U mnie narazie zasiali jęczmień
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha