Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

bubel500    4

Podlaskie, po bronowane i rozsiane wapno pod kukurydzę, jeszcze trochę mokro ale dało się wyjechać samemu. Sąsiad nie miał tyle szczęścia co ja i musiałem go wyciągać, ale na polach jeszcze mokro :blink:

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

pasiu66    17

U mnie w tamtym tygodniu ludzie posiali. Już zboża wschodzą, teraz przydał by się deszcz.

Wiadomość z agroFakt.pl

razor275    279

Zboża wschodzą, czereśnie kwitną także ludzie zabierają się za siew kukurydzy, ostatnio pogoda bardziej letnia niż wiosenna.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

master20002    157

Na podkarpaciu susza, susza i jeszcze raz susza. Ziemia pęka, saletra leży już ponad tydzień i ciągle się nie rozpuśćiła. Zboża żółkną, a rzepak zaczyna się zwijać...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

PeterG14    114

Dzisiaj opryskałem jęczmień i pszenżyto minimalną dawką mocznika z odżywkami i siarczanem. Przez cały dzień przechodzą chmury i zbiera się na deszcz a w ostatniej chwili wiatr się zrywa i po chmurach i tak w kółko a nie powiem - deszcz by się przydał bo glina nie chce się kruszyć, z siewem kukurydzy jeszcze się wstrzymuję i czekam na opady.

Edytowano przez PeterG14

Rolnik1973    1333

Prace wiosenne zakończone... Pomimo długiej śnieżnej zimy udało się wszystko zrobić w kwietniu, i jest lepiej niż średnia wieloletnia.

gospodarz97    109

Ja też już prawie skończyłem - zostało pare usług i mokry kawałek pola do obsianie tylko nie wiem co tam zasiać :P

ziom343    0

No u mnie już prawie wszędzie da się wejść tylko ciężko jest ,bo łatwko stanąć ale da się iść tylko jedno pole mam co może w polowie maja albo i w czerwcu dopiero sie wejdzie.Dzisaj jeszcze deszcz popadał.

Ja z lubelskiego jestem.

skz23    0

Ja tez z lubelskiego z nad buga do pola nie dojade bo 1.5 m wody. Ponad 1 ha.pola jeszcze nie widać z podniej.Jak mówi moj sąsiad 25lat takiej wody u nas nie było.Na pozostalych polach obsiane i obszpane azotem.Pozdro.

pasiu66    17

U mnie wiosna na całego. Jare już powschodziły, zimowe też w niezłej kondycji. W weekend przeszedł ładny deszczyk. Jednym słowem pogoda jak marzenie. Oby tak dalej!

PeterG14    114

U mnie dzisiaj w ciągu dnia troszkę popadało ale jednak jeszcze za mało chociaż nie jest najgorzej :) Pojutrze QQ sieję.

No to widzę, że ogólnie nie jest źle byle tylko maj czymś brzydkim nie zaskoczył :)

Jako że nie znalazłem odpowiedniego działu ( może moderatorzy pomogą :)) aby umieścić to pytanie, zrobię to tutaj:

Jak na chwile obecną przewidujecie wasze przyszłe plony?

Kuba1212    13

Na razie może nie ma co się zastanawiać. Nie wszystko jeszcze powschodziło. Módlmy się tylko żeby nie przyszła do nas "hiszpańska wiosna" W Hiszpanii śnieg i mróz.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

link91    8

U mnie przez dwa dni spadło tyle deszczu że po zimowej orce ledwo się przejezdza z beczką ;[ Także teraz potrzeba słonecznej pogody żeby tą ziemię wysuszyło i dopiero zacząć uprawę pod QQ

PeterG14    114

A deszcz możesz przesłać na północ. Jak ja posiałem wcześnie to całkiem ładnie się trzymają zboża, ale jak inni posiali np. w zeszłym tygodniu i w dodatku po orce wiosennej to wschody bardzo nierówne, szczególnie na piachu i ciężkiej glinie.

ziom343    0

U mnie na lubelskim deszcz wczoraj spadl i w nastepnych dniach ma padac kiepsko z ta pogoda.Wczoraj sialismy kukurydze to jak grad walna przez chwile to i mgla sie zrobila ciemno bylo bo to 21 bylo to ładowarka z pola wracalem i wycieraczka zeslizgiwala mi sie z szyby to ledwo co widzial ze nawet jak skrecac mialem to mostek przegapilem i cofac musialem.A gdzie dalej za wsia to jak juz latarn nie bylo to na jednym zakrecie to prawie to samo z mostkiem tym bylo.

miszka16    58

A u mnie tak mokro że przynajmniej trzy razy dziennie używamy liny.Masakra.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

SIEWCA    24

Kujawy i Pomorze wołają o jakikolwiek deszcz......

kto sieje ten zbiera....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez malouda15
      U mnie narazie zasiali jęczmień
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha