Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

piotr63a    2

witam

u mnie pogłównie nawozy posiane, teraz jestem w trakcie orki i w następnym tygodniu siew

pozdrawiam

marekfarmer    4686

Jestem z kujawsko Pomorskiego Zboża jare posiane Ziemniaki Posadzone jeszcze tylko QQ zasiać i po robocie. Ale sucho się robi także u mnie deszcz by się przydał

daniello123    0

...u nas (małopolska) tez juz posiane i tez troszke deszczu by sie przydało (zeby tylko nie przyszło nam na niego czekac tak jak na t ą wiosne !)

Wiadomość z agroFakt.pl

KoNiU4718    7

Ktoś kiedyś mówił, że jak wypadało się w zimę to lato będzie suche, oby to się nie sprawdziło. Podlasie może jeszcze na tym lepiej wyjdzie od nas ;d Czas pokaże ;)

mich18    25

Kujawsko pomorskie została tylko kuku do posiania,tylko deszcz by sie przydał bo sucho w polu sie robi.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiosna u mnie jest część już zasiana.Większość ozimin jeszcze czeka na pierwszą dawkę azotu, takich kolein nie warto robić

post-42053-0-02047700-1366548305.jpg

PeterG14    114

Ja jeszcze mam tylko QQ i ziemniaki do wsadzenia i po pracach wiosennych, no i jeszcze opryski ale to swoją drogą.

PETECNC355    3

Ja już po pracy. Również tylko ziemniaki zasadzić trzeba ale to już herbatka po obiedzie. Na piasku sucho, a na glinie jeszcze możliwie ale mogłoby popadać.

rolnik6920    42

Północne Lubuskie w pełni sezonu, co prawda, bardzo spóźniona wiosna, ale się dzieję.

RSM praktycznie wszyscy od pniedziałku pryskają, sieją zboża jare, orzą od dwóch tygodni, niektórzy nawet się pokósili na posianie kukurydzy, choć sądzę że jest jeszcze za wcześnie, bo w nocy mamy temperature dochodzącą do dwóch stopni celcjusza.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W małopolsce, okolice Wieliczki , sezon juz w pełni, sąsiedzi sadzą ziemniaki, inni sieją zboże. My już zaczeliśmy siac qq, do tej pory posialiśmy jakies 30ha, musimy zrobic kilka dni przerwy żeby rozsiac wapno :) a po nim, prace pójdą już pełną parą :P o ile pogoda dopisze

ziom343    0

U mnie na Lubelskim to już w sobote tato orał i dzisiaj poplony drapał potem jeszcze orki mam na 3 dni i uprawa ,ale wczesniej po polonach planujemy zasiac nawozy i zboże może za 2 dni ,żeby się z zbożem wyrobić potem orke skończyć troche wapnowania uprawa ,nawaozy i qq.Troche jest tej pracy.Mieszkam w okolicach Białej Podlaskiej.Ostatnio byłem w koloicach Lublina to tam wysokie tereny to tam nawet rowów nie mają tylko miejscami ,ale to rzadko ,a tam to już praca już w pełni idzie.

U mnie to na nie których polach to mięko ale robi się to co da się.Już myśle jak dobrze pójdzie po myśli do może do końca niedzieli sie wyrobie.

Edytowano przez ziom343

tomekcb5    0

Łódzkie dzisiaj była próba ręcznego siewu nawozu i tatko ledwo wyszedł z pola, dookoła tak jest podjeżdża ciągnik i lekka próba jazdy i jak się uda to wygrzebie się sam ale zazwyczaj pomoc drugiego okazuje się niezbędna.

90daniel    14

u mnie sasiad próbował robić redliny do marchewki to ziemia się już nie chciała nawet kleic. Przydał by się dobry deszcz z 2 dni przynajmniej

Bo susza się robi

gieniek    0

podlaskie wiosna nieśmiało dociera i do nas dziś pierwsze ciągniki na polach i poszła pierwsza dawka nawozu na rzepak

gjanicki    0

no u mnie też już wiosna jest. W jednym dość obniżonym miejscu znalazłem jeszcze trochę śniegu w sobotę. Dziś już pewnie stopniał. Czekamy na lato! :)

gospodarz97    109

W łódzkim pełno ciągników na polach - tych jeżdzących i tych czekających na pomoc.

Co do prac polowych to zasiana już jest pszenica i posadzone kartofle - reszta pól się suszy :D

areqo    5

u mnie deszczu przydałoby się i to bardzo, tyle chociaż ze chwasty można pryskać szybciej środek zadziała

pawel101210    0

U mnie to sezon na całego :D tyle że jeszcze miejscami mokro dzisiaj z wujkiem agregatem uprawialiśmy, ale nie dokończyliśmy bo stwierdziliśmy, że musi troche obeschnąć.. zostalo nam 2 ha mieszanki do zasiania.

razak62    0

podlaskie dalej słabo wczoraj zetor 4x4 utopiony u sąsiada ja też wczoraj swojego tuptusia posadziłem dzisiaj troche lepiej ale słabo na górkach spoko ale niżej to już du.pa masakra a już prawie maj,,,,,,,,,

To d*pcia, a jak z temperatura?

podlaskie dalej słabo wczoraj zetor 4x4 utopiony u sąsiada ja też wczoraj swojego tuptusia posadziłem dzisiaj troche lepiej ale słabo na górkach spoko ale niżej to już du.pa masakra a już prawie maj,,,,,,,,,

Gumis32    1

Podkarpackie, okolice Jarosławia, sezon w pełni choć już jest bardzo sucho :/ przydałby się deszcz. U mnie posiane nawozy i mały skrawek 28 arów pszenicy jarej ale nie wiąże z tą uprawą jakichś większych nadziei, poza tym jęczmień tez już posiany. Nawożenie rzepaków w ubiegłym tygodniu w pon był bardzo (u mnie) ciężki, koleiny w kolano po każdym przejeździe ciągnika na całej długości pola a wydawało się być w miarę sucho :/ póki co rzepak przetrwał zimę bardzo dobrze :) z pszenica ozimą rewelacji nie ma w moich uprawach ale po nawożeniu poprawiają się znacznie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez malouda15
      U mnie narazie zasiali jęczmień
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha