Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

Pawlo13571    0

Śląskie. Ja od dzisiaj zacząłem siać azot a w sobotę planuję jechac z owsem. Pogoda fajna ale na 30 % pól nie mozna wjechać :/

jacus    102

pszenica i owies siane w marcu juz wschodza[chyba dopiero po tylu tygodniach] ozime ladne, jarych siewy sie juz koncza, buraki zasiane, ziemniaki wczesne zasadzone, nawoz to juz w marcu poszla I dawka, na lakach pustawo,gorzej niz w ubieglym roku, tylko miejscami mokro na reszczie pol siwy dym- kurzy sie jak diabli .

lukaasz    2

warmińsko - mazurskie - nawozy dzisiaj posiane, chyba byłem jako pierwszy bo nigdzie nic nie widziałem. Teraz tylko niech trochę deszczu spadnie na nawóz :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil927    169

Granica mazowieckiego z łódzkim pow. sochaczewski

W marcu trochę zaorane a w tym tygodniu nawozy bronowanie i siew po jutrze. Ogólnie sucho na moich polach ale są miejsca gdzie można buty zgubić :P

edit:

Już rośnie ok. 1ha mieszanki i ok.0,5 ha owsa, mimo wczorajszych opadów już sucho :)

Poza tym wszyscy sąsiedzi też sieją na całego :D

Edytowano przez kamil927

90daniel    14

Kuj-Pom. Okolice Inowrocławia /Torunia. Dziś skończyłem wszystko siać. No prawie bo jeszcze buraczek czerwony 1.5h w maju w okolicach 15-20 maj

Roki212    83

Podlaskie. Na dzień dzisiejszy tylko ozime zasilone pierwszą dawką N, co do siewów jarych ciągle mokro... Dziś próbowałem uprawiać pod owies, w dwóch próbach skończyło się w jednym jak i drugim przypadku porażką trzeba było ciągnik wyciągać. A w koleinach po kołach pojawiała się woda... Może po niedzieli we wtorek uda się wjechać jeśli pogoda się nie zepsuje...

gospodarz97    109

W łódzkim dziś cały dzień przelotnie pada, czasami nawet i bardzo mocno.

Na pola nie da się wjechać, rowy pełne wody i woda na polach stoi. Tam gdzie sucho ludzie porobili, a żeby wjechać na inne pola trzeba czekać do następnego tygodnia.

Szarlej    68

Czyli w lodzkim ziemniakow nie sadza?

Sadzą na całego. Okolice Sieradza już biało.

Renault9514    49

We wsi ruch na całego każdy robi co może, dzisiaj siałem jęczmień jeszcze jutro mi zostało ok 1,5ha i tyle :) W polu strasznie się kurzy już by się przydał deszczyk bo susza się robi.....

gospodarz97    109

W moich rejonach nikt nie próbował, a wiadomo że koło Sieradza zawsze wcześnie sadzą jak i kopią bo dużo osób tam handluje ziemniakami

Co do pogody dzisiaj rano padało, naszczęscie do południa już przestało ale jest dość zimno bo ok. 8 stopni.

Janinka    0

Powiat tomaszowski. Czesc pszenicy posiane,ale jeszcze duzo zostalo do posiania(niestety nie ma szansy jak na razie ,stoi woda) Jaki sens ma siew w maju nie wiem???

KoNiU4718    7

Łódzkie okolice Skierniewic, ziemniaki sadzi się na potęgę, owies i jęczmień już zasiany, czekamy jeszcze z tydzień i bierzemy się za QQ :)

damian40000    85

wczoraj skończyłem siać jęczmień a dzisiaj siałem kukurydzę. Nie pamiętam takiego roku. Sucho się robi a deszczu nie widać.

Kuba1212    13

I lepiej żebym go nie widział przez najbliższe 2 tygodnie. Bo w takim tempie to do żniw pola nie uschną. Żeby o tej porze nie było żadnego Ziarka jarych wysianego- nie pamiętam takich czasów. Gdzie nie wiedziesz to się od razu tonie.

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widze, ze nie tylko ja stoje z siewem, zima pokazala na co ja stac ale zawsze jestem zdania, ze co ma urosnac to urosnie a ze wiosna mokra to nic na to sie nie poradzi chyba; ze samemu suszyc suszarka.

areqo    5

podkarpacie powiat ropczycko sędziszowski sucho ludzie robią w polu większość wszystko posiali tylko kuku jeszcze nie nawozy wysiane już dawno ale w polu sucho się zaczyna robić deszcz przydałby się

woj lubelskie nawozy rozsiane,rzepak jary posiany pszenica też zostało jeszcze tylko jęczmienia dokończyć 2 ha , jutro siewy jarych będą skończone :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez malouda15
      U mnie narazie zasiali jęczmień
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha