Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

7891Firefox    52

a u mnie w lubelskim na polach śnieg.. śnieg.....i śnieg...... Oby szybciej temp. skoczyła i pola obsechły bo na pszenice coś trzebaby juz sypnąć.

Okolice Poznania śnieg tylko na wiekszych zaspach. Miałem plan jutro rzucić pierwszą dawke azotu na żyto ale bagno takie na dołku że strach. Wątpie żeby przymrozek to przytrzymał. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

michalll2532    43

okolice siemiatycz podlaskie,sniegu od 15-20cm sporadycznie na oranej ziemi zaczynaka sie pojawiac czarne latki.w dzien jedno wielkie bagno!ziemia rozmarzla w dzien na jakies 5-10cm, w nocy przymrozek . aktualnie zaczyna sie chmurzyc od zachodu nie wiem czy na snieg czy deszcz,okaze sie rano!ale mam nadzieje ze do konca tygodnia wszystko poplynie!

Edytowano przez michalll2532

Olecka    25

Wschodnie Mazowsze topi się. U nas jeszcze sporo śniegu i o wyjściu w pole można jeszcze pomarzyć bo nie da się wjechać.

nikolas29    164

ja w środę ruszam z siewem mieszanki.Północno wschodnia małopolska :)

zebys nie posial.. cos o deszczu mowia

u nas snieg na polach

master20002    151

Podkarpacie.

Dzisiaj był piękny, słoneczny dzień śnieg został tylko gdzieś bruzdach. Do słońca było fajnie i ciepło, ale już w cieniu nie było tak wesoło. Byłem oglądać rzepak to butów z błota nie mogłem wyciągnąć, ale myślę że pod koniec tygodnia ruszę w pole z nawozami, uprawą i siewem bo szybko wiaterek obsusza.

Edytowano przez master20002

gregc330    3

warmińsko mazurskie okolice Mrągowa to śniegu prawie 0,5 metra na polu biało wszędzie i dziś jeszcze dosypało trochę, w pole to może na koniec miesiąca ruszymy jak tak dalej będzie. Wiosno wiosno przybadź do nas. :wacko:

ursus1604    0

Witam. U mnie w kuj-pom wiosna zawitała myślę że na dobre nareszcie :) . Śniegu na polach brak więc wtorek, środa obornik na pole później orka i tak zaczną się uprawy oraz siew jęczmienia jarego z wsiewką lucerny oraz kukurydzy i buraka cukrowego :)

ML1224    10

@nikolas29

u nas byla piekna pogoda dzisiaj. zostalo u mnie zaorane 1.5 ha pod qq a w srode zamierzam pozyczyc agregat i siac zboza jak oczywiscie deszczu nie bd :)

tymtus    41

W Pomorskim prawie już nie ma śniegu, za 2 tygodnie można wjeżdżać :D

Dziś był ciepły dzionek, tylko troszkę wiało ;/, ale może to i lepiej.

Rolnik1973    1247

A co myślicie jakby uczepić brony i pobronować śnieg by tę skorupę trochę porozrywało to by szybciej topniał i oziminy by miały powietrze.

Kujawsko pomorskie po niedzieli zamierzamy wjechać w pola już 2 dzień ładnie słonko przygrzewa ok 8 stopni ale dzis po południu padało z 10 minut

90daniel    14

Okolice Torunia śnieg tylko w cieniu jeszcze pod granicami leży co niektórzy próbowali z nawozami ale nie obyło się bez wyciągania. Jak dobrze pójdzie to w czwartek ruszamy całą parą w pole.

killer12    0

Ja jestem z lubelskiego. Jak na dzisiejszy dzien to ladnie oby tak dalej, temperatura dzisiaj wynosila +10: )

Karolcia    36

U nas kuj-pom okolica Bydgoszczy śniegu już nie ma, jedynie gdzieś na bokach zalega. A dziś już niektórzy ruszyli z nawozami na rzepak ;)

S-Piotr    48

Okolice Legnicy wiosna już zawitała,dzisiaj ciągniki ruszyły w pole ,u mnie rozlałem RSM na rzepak i pszenicę,jak juto nie popada to zasieję jęczmień.Kolega zaczął orkę pod jare,nawet ładnie to szło.

Deutz130    7

Okolice Łosic śniegu jeszcze od 10-20cm, pola całe jeszcze przykryte jak będzie taka pogoda jak dzisiaj to do środy powinien się roztopić :) Żyto przezimowało bez większych strat a pszenżyto niewiadoma raczej do przesiania. Pozdrawiam

Sadek    446

Mazowieckie pow. Ciechanów, śnieg pomalutku ginie ale nadal pola są przykryte śniegiem.

Igor03    2

Opolskie

Śniegu już prawie nie ma w środę planuje wyjechać z saletrą w pszenicę... Jak pogoda pozwoli to koniec tyg... siew buraków cukrowych.

Danio7    39

Kuj-Pom okolice Inowrocławia śnieg znikł w 90%. Pod koniec tygodnia ruszamy w pole :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się