Skocz do zawartości
bubel500

Jak u was z wiosną?

Polecane posty

Rolnik1973    1247

U mnie pogoda jak w bajce, wilgoci dużo, i letnie temp, wszystko rośnie jak na drożdżach.

rolnik6920    42

U mnie wczoraj zaczęło padać, dziś strasznie duszno i wilgotno, jak gdzieś w Ameryce Południowej, hehe.

Ale za to widać że to się przydało, jeden dzień, a wystartowało wszystko ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Runder    8

rolnik 6920 ale nie uważasz że trochę zbyt silne te burze jak na maj :D

miszka16    58

Podobno dzisiaj na Śląsku kukurydza po burzach spłynęła do rowów.

rolnik6920    42

rolnik 6920 ale nie uważasz że trochę zbyt silne te burze jak na maj :D

U nas tak strasznie nie było z burzami, tylko padało, dziś straszyło i nic nie ma, a duszno strasznie, nie wiem jak zasnę dziś :D

I mam opóźnienie z zasiewami na ogródku, jak mówimy o wiośnie :D

Perz musi wyskoczyć, aby go powyrywać, czy coś, w ziemi jest, na wierzchu nie bardzo, a ogórki już trzeba sadzić :D

To taki mój mały interes dodatkowy :P

gospodarz97    109
Napisano (edytowany)

Naszczęście moje okolice wszystkie burze mijaja-czasami tylko popada ale nie jakaś tam ulewa. Zboża rosną w oczach, wszyscy praktycznie już zasiali, z wyjątkiem tych co mają mokre pola. Sąsiad ostatnio lał RSM, ja niedługo muszę wyruszyć pryskać żyto, a więc wszystko układa się zgodnie z planem :D :D

Edytowano przez gospodarz97

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pogoda nie jest zadawalająca ;/ zostało jeszcze spokojnie 200ha, a było by nawet więcej, ale wiadomo.. przy tej pogodzie trudno będzie obsiac nawet to 200. Skończy sie na tym że siewy zakończymy w czerwcu :P

miszka16    58

Oby tylko tak dalej.Pod ziemniaki dzisiaj uprawiłem.Jutro reszta uprawiam pod kukurydzę.Oczywiście jak uda mi się wjechać. :)

miszka16    58

Panowie.To nie jest wiosna to jakieś spontaniczne lato, zaraz po zimie, z ciągłymi burzami.

Południowe Mazowsze co dzień burza.

Raptus902    30

Ja muszę jęczmień jary przesiać bo go zmyło wyszło jak wyszło

Nie ma rady trzeba przesiać

Cały czas leje

Kuba1212    13

U mnie przesiany, tylko co z tego jak znów w nim woda stoi? A siać czego już nie ma.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W okolicy jeszcze zniwa trwają :P w niedziele widzialem jak kosili 20ha qq O_o bietki krążyły cały czas, wiec pewnie sypała,

Ostatnie hektary posiane 20maja.... teraz tylko czekać aż urośnie :)

ziom343    0

Siewy to ja już z 13 skończyłem tylko wczoraj i dziś to robiłem na nie których polach, to mokro było itp.Ale tak to już u mnie na polach sucho deszcz by sie przydał.Nadają ciągle deszcze w moich okolicach ale do mnie dojść nie może.

miszka16    58

Ja połowę zasiewów wiosennych po prostu nie zrobiłem nie da się wjechać.Kukurydza ledwo co kiełkuje,jęczmień robi się żółty od nadmiaru wody a ziemniaki połowa zgniła. Południowe Mazowsze.Klęska!!!!

ziom343    0

U mnie też jednym słowem ch*jwka duzo upraw wymoknietych jest zboża zółte, kukurydza byłą podmoknieta a nawet nią na wzgórkach wzieło, wode się spuszczało i niby się zeleni ale już na na nie których kawałkach wdiać kiwat i małą kolbe można znaleść a na innych kawałkach z 20-30 cm ma ledo co urosła.Słabo będzie ,oby się za uprawe się zwróciło w tym roku.u mnie to samo co up klęska.!!!Mieszkam północny-wschód lubelszczyzny.

Powiedzcie ludzie jak tam u was jest??i gdzie mieszkacie??

Edytowano przez ziom343

Kuba1212    13

Przez mokrą wiosnę ok 3ha trzeba przesiać, ale nie można bo ciągle mokro- nie wiem czy się szybko wiedzie.

Pszenica oraz Żyta na górkach wyglądają ładnie, ale dołkami żółkną albo wygniły już dawno. Łąki w miarę oddały, ale teraz 2 pokos będzie kiepski- łąki się robią brunatne, gniją. Oby nie było więcej nawalnych deszczy, ani gradu bo qq zasilona Magnezem i Fosforem ładnie rokuje. Oby pogoda się odmieniła w Lato.

Okolice Sieradza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się