Zaloguj się, aby obserwować  
ziom343

Zawodówka pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziom343    0

Mam pytanie.W tym roku kończe gimnazjum i chce iść do zawodówki na rolinka i mam pytanie czy po szkole zawodowej rolnika czy ma się nazwę to "prawa" do wszystkich rzeczy typu: przejęcie gospodarstwa po rodzicach w przyszłości,dopłaty,dofinasowania itp.Zdaje mi się,że tak powinno być ,bo po co była by ta szkoła..Ale pytam się ,bo w tym kraju to cryk na kółkach i ,żeby nie było różnych niespodzianek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Takiej zawodówki nie ma technik rolnik jak coś ale to technikum

Jeżeli jest to mi się wydaje ze tak bo przecież masz zawód skończony

Sam się będę wybierał do szkoły rolniczej tyle że zaocznie ale jak skończę zawodówkę

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to żeby dostawać dofinansowania w przyszłości to trzeba mieć wykształcenie minimum średnie wiem bo kolega po zawodówce szeduł do wieczorówki by zdobyć wykształcenie średnie gdyż starał się o dofinansowanie z uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zdecydowanie bym bral na Twoim miejscu technikum, zrobiłbym maturę i mial w razie czego furtke do dalszej edukacji ...


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

gospodarstwo mogą ci przepisc nawet jak bd kucharzem :D ale zyby dostac premie młodego rolnika musisz mieć srednie wyksztalcenie nie wiem jak jest z prow... a co do robienia technika po zawodowce to musial by jeszcze zrobić w międzyczasie liceum bo po zawodowce nie można isc od razu do technikum... przynajmniej tak jest w moich stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Dzięki będę się wybierał ale nie wiem właśnie jak to jest jak jest tak jak mówisz to mnie jeszcze długa droga czeka żeby na młodego rolnika się załapać i zastanawiam się dlaczego do technikum nie poszłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

No nie wiem właśnie co wybrać wolabym zawodówke ,bo jestem "stalowym uczniem" moja średnia to z 2.6 była.Wolabym zawodówke wiecej praktyk jest i mniej nauki i 3 lata jej jest a do technikum to nie wiem czy mnie przyjma i czy dam se rade, a wgl do zawodówki bym dojeżdżał a do technikum mam to odpada dojazd.Musiałbym gdzieś tam siedzieć w internacie jakimś i wgl zanudziłbym bym się tam nic nie miałbym do roboty...ani rodzicom pomuc ani nawet kompa żadnego.Ale jak już bede musiał końiecznie to bym już poszedł do technikum.A coś słyszałem o takim czymś ,że można składki do KRUS płacić chyba przez 3 lata i ma się praktyke gotową.A jeszcze z ciekawości się zapytam na młodego rolnika ile dają na dzień dzisiejszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Ja też byłem taki jak ty ale tak jak kolega pisze wyżej jak masz jeszcze liceum i dopiero technikum kończyć żeby się załapać na młodego to po co się tyle mordować ja już nie mam wyboru ale ty masz z technikum zawsze się możesz przenieść do zawodówki a z zawodówki do technikum nie bardzo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniello123    0

...'''na dzien dzisiejszy nie dają nic'''''-a dawali po 75 i najlepiej to miec srednie (oczywiscie rolnicze-więc do nauki!!!!!!!!!!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

nie wiem kto wam nabajał ze nie mozna po zawodówce młodego rolnika dostac bo mozna tylko 3 letni staz w rolnictwie dodatkowo:) liceum 3 letnie po zawodówce i dopiero technikum he he he gdzie takie cyrki sa!!!!!! przeciez to studia szybciej by skonczył :D jak narazie naborów nie ma a jak beda w przyszłosci to moze cos ułatwia he he i moze zwieksza kase :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Rebel21 Czy ja kończąc zawodówkę o profilu mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych też mogę tak jak piszesz czy muszę kończyć szkołę rolniczą jescze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

nie wiem kto wam nabajał ze nie mozna po zawodówce młodego rolnika dostac bo mozna tylko 3 letni staz w rolnictwie dodatkowo:) liceum 3 letnie po zawodówce i dopiero technikum he he he gdzie takie cyrki sa!!!!!! przeciez to studia szybciej by skonczył :D jak narazie naborów nie ma a jak beda w przyszłosci to moze cos ułatwia he he i moze zwieksza kase :D

ciekawe na jakie studia bez matury cie przyjmna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

ciekawe na jakie studia bez matury cie przyjmna

 

chodziło mi ze do technikum i studia a nie ze zawodówka i studia bo chyba szybciej skonczysz tech i studia niz zawodówka liceum i technikum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Rebel21 Czy ja kończąc zawodówkę o profilu mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych też mogę tak jak piszesz czy muszę kończyć szkołę rolniczą jescze

 

taka zawodówka w zupełnosci wystarczy tylko plus staz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

A ja mam parę pytań czy np. jakbym poszedł na jakichś kierunek typu mechanik i potem chyba 5 lat stażu w krus to będę mógł się starać o np. PROW. A teraz 2 pytanie z jaką średnią ocen w 3 klasie gim szliście na rolnika bo hmmm dosyć dobrze się uczę i itd ale no np. w domu się nie uczę tylko tak z lekcji na lekcję i egzaminy mi w miarę dość poszły ale jedyne co mnie kręci to rolnictwo a u nas nie ma żadnej rolniczej szkoły. No i nie wiem właśnie bo średnia to koło 4,0 ale z punktów to koło 75-80% z całego egzaminu. Uczyć się nie lubię i ten mechanik to taki przymus by był raczej bo najbardziej spokrewnione z rolnictwem.

 

Mogę dostać ostrzeżenie najważniejsze jest to żeby ktoś mi na te pytania odpisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj