majes

naprawa lewarka

Polecane posty

majes    5

Witam

Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.

post-13082-0-12613000-1365403590_thumb.jpg

post-13082-0-12613000-1365403590_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Po odkręceniu tych śrub ten dekiel powinien odejść mam identyczny. Co prawda ciężko było go oderwać bo nie rozbierany był od nowości czyli ponad 20 lat, tak się to dno przylepiło że chyba około 40 min obstukiwałem go młotkiem aż w końcu puścił.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W ten sam sposób co opuszczasz. Pompujesz odkręcasz śrubę i wciskasz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Wisz co ale ta podstawa u mnie się rusza tylko coś ją blokuje. Mogę nią swobodnie poruszyć na boki po jakieś 5mm i jak ją ruszam to czuję że ta dźwignia od podnoszenia się rusza. Tak jakby coś tam jednak trzymało, boje sie to na siłe ciągnąć.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

trzyma ja tloczek, a od gory cylinder

przy rozbieraniu uwazaj na srut, bo napewno wypadnie, powinien byc w tej nakretce, jak zlozysz bez niego to nie bedzie podnosil,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

to jak trzyma tłoczek i cylinder to jak to rozebrać? coś trzeba jeszcze odkręcić czy na siłe wyciągać?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

stukaj, pukaj itp. spróbuj troszkę dźwignią poruszać może się troszkę zluzuje. Zupełnie na chama nie ściągaj ale troszkę w wyczuciem


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na samej górze pomiędzy tłokiem a obudową aluminiową jest oring. Przykleił się lub tłok skorodował i trochę zwiększył średnicę. Dla tego nie chce zejść. Uważaj na kulki jak Kolega wspomniał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzk    2

@majes Kolego porób zdjęcia jeśli będziesz miał możliwość jak to wygląda w środku, bo też mam taki lewarek, z tym że dostałem go jako niedziałający i już przez kogoś rozebrany to może jest źle złożony czy coś. Najbardziej interesuje mnie ten "śrut" bo podejrzewam właśnie że go tam nie ma :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

No dobra czyli podstawa razem z tłoczyskiem powinna wysunąć się z górnej obudowy. OK porobie zdj.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Udało mi się rozebrać podnosnik. Niestety nieużywany przez kilka lat i czas zrobił swoje. Mnustwo czyszczenia mnie czeka. Ale w lewarku nie było żadnych kulek.

I teraz pytanie gdzie one powinny byc i jakie oraz czy w ogóle powinny być bo przyznam że nie widzę na nie miejsca nigdzie.

post-13082-0-94466800-1365663550_thumb.jpg

post-13082-0-79571600-1365663562_thumb.jpg

post-13082-0-34867600-1365663579_thumb.jpg

post-13082-0-28271800-1365663591_thumb.jpg

post-13082-0-82903400-1365663599_thumb.jpg

post-13082-0-74568200-1365663611_thumb.jpg

post-13082-0-21360800-1365663621_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jedna powinna byc w podstawie, zdj. 2, tam gdzie wkrecasz nakretke ze zdj. 4, ona chyba jest dociskana na sprezynie

droga w tej nakretce, zdj. 4

maja one zapobiegac cofaniu sie oleju

kulki jakies zwykle z lozyska, byle by pasowaly

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Jedna jest pod cylinderkiem pompki. Dociska ją sprężynka. A druga jest wewnątrz cylinderka pompki w skośnym kanaliku nawierconym w ściance. Trzecia w pod korkiem którym opuszcza się podnośnik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

nie masz zdj jak to powinno wyglądać? Można gdzieś to dokupić? kulki musza mieć odpowiednią wielkośc i sprężyna tez musi być odpowiedniej średnicy i sile.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

powiedzcie mi jeszcze jaki i ile oleju wlac do niego


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Możesz wlać płyn hamulcowy, lub olej hydrauliczny (w zimę może gorzej podnosić), wlać trzeba tyle aby podniósł do oporu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A oryginalnie był nalany płyn Amortyzol do amortyzatorów. jeszcze dwa lata temu dało się go kupić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ja lalem zwykly mineralny ile sie zmiescilo :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Cześć znalazłem taki 16 tonowy u mnie w garażu stary od kilku lat nieużywany, ten lewarek ma dwa czy jeden tłok hydrauliczny? i wlałem do niego olej hydrauliczny i podnosiłem to tłok mi wyszedł górą :/ nie przytrzymała go blokada bo jest troche wygięta, da się taką kupić i jakie uszczelki do niego dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zestawy naprawcze do lewarków można kupić w sklepach z hydrauliką siłową

wcześniej Seweryn napisał napisał gdzie mają być śruty:

Dokładnie. Jedna jest pod cylinderkiem pompki. Dociska ją sprężynka. A druga jest wewnątrz cylinderka pompki w skośnym kanaliku nawierconym w ściance. Trzecia w pod korkiem którym opuszcza się podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy2    0

Witam wszystkich. Mam taki podnośnik. Co może być problemem że podnosi na sucho ale jak mu się da obciążenie to już nie chce podnosić. Ewentualnie jest ktos w świętokrzyskiem kto mógłby mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez darkk12
      Witam Forum,
      Szukam sprawdzonej i szczerze polecanej firmy naprawiającej telefony. Jestem z Warszawy, więc biorę pod uwagę Warszawę i okolice. Ktoś coś? a to: https://medicphone.pl/serwis-naprawa-telefonow/serwis-sony/ 
      Dzięki
    • Przez Grz3g0rz
      Witam,
      Ostatnio w moim rozrzutniku UNIA TYTAN 7 cieknie olej z przekładni adaptera. Aby usunąć usterkę musiałbym otworzyć przekładnie, lecz potrzebowałbym jej schemat (którego nigdzie nie umiem znaleźć), aby wiedzieć czego się spodziewać i jak się za to zabrać. Niestety do rozrzutnika mam jedynie instrukcje obsługi. Więc gdyby ktoś był w posiadaniu katalogu części, bardzo bym prosił, aby podesłał mi zdjęcie tego schematu
      Pozdrawiam
    • Przez Pablo_97
      Witam wszystkich mam problem w ciągniku renault 61.14 biegi ciężko wchodzą a na wcisniętym sprzęgle ciągnik potrafi szarpnąć po wbiciu biegu chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość regulacji sprzęgła w inny sposób niż tylko tą linką pokrętłem co jest nad pedałem sprzęgła  czy można np dostać sie do łap dociskowych i tam wyrgulować bo  już niestety ta linka jest na maxa rozkręcona i teraz nw co robić czy zostaje tylko rozpoławianie i wymiana sprzęgła czy jeszcze można podratować sytuacje proszę o szybką odopowiedź 
      Pozdrawiam 
    • Przez Piasek186
      Witam. Ma ktos moze namiary na firme ktora zajmuje się sprzedażą I jednocześnie naprawą ciagników case z okolic prudnika ? Byłem kilka lat temu tam oglądać jakiś ciagnik, ale nie pamietam miejscowosci chyba że ktos wie gdzie w łódzkim naprawiają te ciągniki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj