zeno64

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM

Polecane posty

zeno64    0

jedno czy dwurzędowa sieczkarnia do ciągnika 110 KM

 

, areał około 8 h

Edytowano przez zeno64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Dobra jednorzędowa, np mengele 300 albo 400. Nadgonisz dużo prędkością. Z dwurzędową może nie tyle co będziesz się męczyć, ale ciągnik miło nie będzie wspominać wrażeń z jej ciągnięcia w dużej kukurydzy. Ja mengele 220 spokojnie do pięciu ha kosze 90 konnym ciągnikiem więc i ta sztuka Tobie powinna sie udać;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Popieram że jednorzędowa będzie lepsza, ciągnik będzie miał więcej zapasu mocy na dużą kukurydzę a jak będzie mniejsza to jak kolega wyżej napisał nadrobisz prędkością. I pewnie pod względem ON wyjdziesz przy niej lepiej z racji tego że 2 rzędy w dobrej kukurydzy dało by się ciągnikowi we znaki widzę jak niektórzy w okolicy tną dwu i jednorzędowymi i lepiej wychodzą ci z jednorzędowymi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

popieram ze jeden rządek będzie lepszy, co prawda z własnego doświadczenia nie powiem bo my mamy z350 ale widziałem jak sąsiad kosi około 110 konnym ciągnikiem dwa rzędy to ten ciągnik w większej qq naprawde dostaje po d*pie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może jakaś starsza sieczkarnia samobieżna mengele, claas itp. i dodatkowo na usługach zarobisz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Polecam POTTINGER MEX OK, miałem od nowości przez 4 lata (1999-2003) kosiłem na usługach sąsiadom i sobie. Bardzo dobrze wspominam sobie pracę tą maszyną. Może dwa razy tylko się mi zapchała z powodu że za małe obroty miałem na wom gdyż jak to jest w Zetorach i ursusach wałek włącza się z opóźnieniem . Współpracowała z Zetorem 8145 + dołożona turbina (około 100KM) . Do dziś znajomy który odkupił ją odemnie kosi u siebie i u mniejszych obszarników. Bardzo dobrze rozdrabnia ziarno ponieważ ma tarkę i cepy na kole. Obsługa sprowadza się do przesmarowania 4 smarowniczek + 2 na wałku. Uważam że jej zaletą jest fakt że nie boji się zachwaszczonej kukurydzy, ponieważ ma dwa talerze u dołu na wałkach wciągających frezowane na wygląd piły skośnej. Wymiana stalnicy lub jej regulacja jest bardzo łatwa ze względu że dzioby z wałkami wciągającymi odchylają się w prawo i mamy łatwy dostęp. Rura miała regulacje hydrałaliczną prawo lewo i linką dół góra. ;)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

A ja polecam Pottingera Mex Profi K ( czyli dwurzędową sieczkarnie ) 110 km spokojnie da sobie radę w qq 2.80 i wyższej. Prędkość jaką ja uzyskuje to 4-5-6 km/h. Spalanie 8.4 l/h. Pracuje nią na obr. WOM 1000 ECO czyli aby było 1000 na WOM trzeba ciągnik wkręcić do 1500 obr/min. Taka sieczkarnia będzie w stanie szybciej wykosić pole dlatego że ma dwa a nie jeden rząd roboczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazek26    0

Witam Może wiecie gdzie kupić sieczkarnie mex profi k rozkładaną byłbym wdzięczny za każdą informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Ktoś pisał o spalaniu, że będzie niższe w 1 rzędówce na 1ha a to nie prawda. W 4 tłokowym się zgodzę, ale zeno64 nie napisał czy ma 4 czy 6 tłoków. Do 6 tłokowego zdecydowanie 2 rzędowa. Do 4 tłokowego zależy czy ma eco jak i charakterystyki silnika. A jeśli chodzi tylko o prędkość koszenia to również dwurzędowa. Żeby nie było że mam i chwale 2 rzędowe bo ja kosze 1 rzędową z powodu mniejszej mocy mojego ciągnia. Ma nie całe 90KM i nudzi się w 1 rzędówce na 540eco i prędkości roboczej ok 6km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Witam, polecicie mi sieczkarnie do qqrydzy do fegrusona 3085 (107km). ma byc 2 rzędowa do qqrydzi i z podbierakiem do traw. Myslałem o mengele sh22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj