PIOTR281

wady i zalety pronara 82SA i zetora proximy8441

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PIOTR281    2

wada zetora proximy 8441 to ze sprezarka mosi chodzic caly czas ale to przez to chyba ze wiekszosc fukcji jest przeloczane pneumatycznie? ciekawe jak ta sprerzarka padnie lub sie podrobi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

różnica 1,5 l to pomiedzy 5211 a 3512 ;) im wieksza moc tym różnce większe sięgające moim zdaniem do 3 lirów nawet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Akurat zetor 5211 wcale dużo nie pali, nawet w lekkich pracach i róznica minimalna jest z 3512. Na pewno 5211 pali mniej od c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Świetne porównanie c 360 jest 5 km mocniejsza ma 40 Nm więcej i dziwne, że Zetor mniej pali. Osiągi Zetora można porównać z 3512 i wtedy Zetor wypada słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Świetne porównanie c 360 jest 5 km mocniejsza ma 40 Nm więcej i dziwne, że Zetor mniej pali. Osiągi Zetora można porównać z 3512 i wtedy Zetor wypada słabo.

tu się mylisz kolego bo wielu przesiadło się z c360 na 5211 i szyscy są zgodni że c360 nie ma startu i mocy też jak by mniej z tymi samymi maszynami lepiej idze zetor a ma 2 km mniej no ale spalanie w polu jest takie samo a jak dobrze wdeptac to i wiecej mały zeto zechla kupel ma i tak twierdzi, a od mf ustawowo 1 l wiecej pali,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

wada proximy to ze trzeba dokupywac obciozniki no i ogomienie mogla by mniec szersze w standardzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

stary a wiesz co Ty piszesz? -ile w 2004r. kosztowała proxima??

pronar kosztował 80tys a Proxima 130tys

co ty mi mówisz co nas teraz obchodzi ze pronar kosztował 80 tys to kiedys kosztował nawet 70 i co z tego ale teraz kosztuje blisko 100tys a proxime tez mozesz za tyle kupic za 130 tys to masz proxime plus ale pronar przy tym to złom bez obrazy ;)

 

zwracaj uwagę na ortografię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
stary a wiesz co Ty piszesz? -ile w 2004r. kosztowała proxima??

pronar kosztował 80tys a Proxima 130tys

co ty mi muwisz co nas teraz obchodzi ze pronar kosztował 80 tys to kiedys kosztował nawet 70 i co z tego ale teraz kosztuje blisko 100tys a proxime tez mozesz za tyle kupic za 130 tys to masz proxime plus ale pronar przy tym to złom bez obrazy ;)

no miałem to na mysli ze jak ja kupowałem pronara to zetor był bardzo drogi!!! -obecnie jest inaczej!

bez obrazy ale czytaj ze zrozumieniem ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

cos mi sie zdaje ze zetora proximy w 2004 roku nie było i nie musisz sie teraz wymądrzać i zwracac mi uwagi na ortografie kazdemu moze sie zdarzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
cos mi sie zdaje ze zetora proximy w 2004 roku nie było i nie musisz sie teraz wymądrzać i zwracac mi uwagi na ortografie kazdemu moze sie zdarzyc

ja nie mam nic do Twojej ortografii -sam popełniam bledy, ale uważam ze takich nie powinno sie popełniać jak np ,,muwisz" ;)

ja znalazłem sposób na swoje bledy -jak cos to na gg sie odezwij ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
cos mi sie zdaje ze zetora proximy w 2004 roku nie było i nie musisz sie teraz wymądrzać i zwracac mi uwagi na ortografie kazdemu moze sie zdarzyc

 

Z tego co widzę to ty sie wymądrzasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROTAJN82SA    0

mój wujek zastanawia sie na kupnem nowego traktora zaproponowałem zetora, a on powiedzial za zetora w życiu nie kupi bo to są straszne ochleje (a ma zetora 5211)


John Deere 3350
Pronar 82 SA i ŁC-1650
Ursus C-360
Moje stadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
mój wujek zastanawia sie na kupnem nowego traktora zaproponowałem zetora, a on powiedzial za zetora w życiu nie kupi bo to są straszne ochleje (a ma zetora 5211)

 

ochleje? co to znaczy?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ze duzo pali ;)

jak ktos ma Ciezką nogę to moze i pali ,,trochę" więcej

no ja z pronara jak bym na takiego zetorka wsiadł to to napawdę trzeba by zbiornik powiekszyc by na dluzej starczyło ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROTAJN82SA    0

na pronara trzeba miec cieżką noge przecież to mtz to nic mu sie nie stanie


John Deere 3350
Pronar 82 SA i ŁC-1650
Ursus C-360
Moje stadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

coś z tym spalaniem starych zetorów jest bo z kim nie rozmawiam( kto ma 5211, czy 7211) to mówią że palą dużo, ale ja mam np Zetora 3320 i kolega 5320 i fakt jego spali troszeczkę więcej bo to 4 gary, ale my np nie narzekamy na spalanie. Być może w starszych modelach były inne pompy nie wiem.... Typo znowu ma 7340 i mówi, że fakt tamten już lubi łyknąć, ale za to robi nim robotę zaj... Teraz rozmawiałem z facetem w kolejce, on stal obok Proximą 8441 i jest z niej zadowolony i ze spalania i z jakości, acha urwało mu się cięgło jak jeździł z pługiem. A co do Pronara .... jeżdżę czasami Mtz 82tsa i cóż tylko mogę pochwalić silnik, nic poza tym, więc nie sądzę, żeby Pronar 82sa miał coś lepszego do zaoferowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
coś z tym spalaniem starych zetorów jest bo z kim nie rozmawiam( kto ma 5211, czy 7211) to mówią że palą dużo, ale ja mam np Zetora 3320 i kolega 5320 i fakt jego spali troszeczkę więcej bo to 4 gary, ale my np nie narzekamy na spalanie. Być może w starszych modelach były inne pompy nie wiem.... Typo znowu ma 7340 i mówi, że fakt tamten już lubi łyknąć, ale za to robi nim robotę zaj... Teraz rozmawiałem z facetem w kolejce, on stal obok Proximą 8441 i jest z niej zadowolony i ze spalania i z jakości, acha urwało mu się cięgło jak jeździł z pługiem. A co do Pronara .... jeżdżę czasami Mtz 82tsa i cóż tylko mogę pochwalić silnik, nic poza tym, więc nie sądzę, żeby Pronar 82sa miał coś lepszego do zaoferowania

Można wiedzieć ile jest to mało, tzn na godz zegarową lub mtg i w jakich pracach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki debil porównuje takie go pronara do zetora.to tak jak bys porównywał skode do wołgi :):):P pronar do pięt nie dorasta dla zetora we wszystkim!!!!marce,silniku,hydraulice,kabinie....znajomy kupił takiego pronara to nim zdążył przyjechać od dilera to lało się z silnika i zwolnic :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
jaki debil porównuje takie go pronara do zetora.to tak jak bys porównywał skode do wołgi :P:):) pronar do pient nie dorasta dla zetora we wszystkim!!!!marce,silniku,hydraulice,kabinie....znajomy kupił takiego pronara to nim zdorzył przyjechac od dilera to lało się z silnika i zwolennic :):)

oj nie radze schodzić na samochody bo to śliski grunt, a porównania typu wołgi do skody, a konkretniej to bym porównał łade do starszych wersji skody to jest tak że dwie skody lub 3 polonezy trzeba było na łade :):) kolego więc takie porównania świadczą i\odwrotnie o czeskiej technice niż sobie myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

grzesiekkunick no dokladnie powiedz w czym pronar nie dorasta do pient :) ? a napewno to zetor nie dorasta do pient w spalaniu :P:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ferdek vel silver po co ty wogóle zabierasz głos na temat zetorów. napewno w życiu takim nie robileś. tak się sklada że posiadam twoj ukochany model ursus3512 jak i zetory. keidyś jak robiłem 3512 (wcześniej miałem c 360) to wydawało sie że jest dobry no ale jak przesiadłem się na 7211 to niebo a ziemia. więc nie pieprz dookola ze zetory to gówno bo kazdą robote zrobi lepiej niż ursus, i jak dla mnie to może palić i trzy razy tyle (chociaz jest to gadanie tych co tylko coś tam słyszeli o spalaniu ). zwykle koszenie rotacyjną jak w tym roku musiałem robić ursusem to myślałem że mnie szlak trafi. tylko ty jeździsz ze stoperem na ręku i sprawdzasz co godzinę ile ubyło z baku. ja jak nie mam pojęcia o pronarach to sie nie odzywam na ten temat a ty w każdym wątku masz swoje( czytaj eksperta) zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj