andrejus

Kontroler obrotów

Polecane posty

andrejus    158

Czy ktoś z was stosował coś takiego? http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/testy-farmera/kontroler-obrotow-i-wszystko-pod-nadzorem,30586.html


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Na takie coś wystarczy tylko czujnik z kontrolką.A mam cztery czujniki w mercatorze 75 i jeden w sumie by się przydał w tamtym roku ale był odłączony bo cały czas świeciła kontrolka i tak wyszlifowało zęby na na podajniku zbożowym że zaczął się pas palić :P

 

Popatrz gdzieś w schematach jakie to są czujniki i kup parę zamontuj i zobacz :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Nie zrozumiały jest post który napisałeś. Złap oddech, zastanów się i dopiero przelej myśli na litery na monitorze ;)


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Napisz na te GG 42651760 a dostaniesz o tych samych parametrach w lepszej cenie.

 

Jeżeli potrzebne tylko do nadzoru czy dany element wiruje to wystarczy czujnik + lampka, a jeżeli z jaką liczbą wirują to musi być "sterownik".

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Właśnie tu chodzi o to że potrzebny jest alarm gdy obroty w szybkim tempie spadają po to aby uniknąć zapchania , zatrzymać maszynę w porę.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1
Napisano (edytowany)

Mam taki właśnie sterownik Kobra firmy ADEL. Super sprawa! Polecam. Ustawiasz sobie przy jakich obrotach ma już sygnalizować. Wystarczy że pasek dostanie lekkiego poślizgu to od razu wszystko widzisz. Nie raz "uratowałem" się przed zapchanym podajnikiem ziarnowym. Nie żałuje ani jednej złotówki przeznaczonej na to.

Edytowano przez Laszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gacuseks
      Witam
      Koledzy mam pytanie związane z wymianą wskaźnika obrotów silnika-licznika mth. Posiadam Bizona z 1989r. od nowości i w ubiegłym sezonie wskaźnik i licznik zaczęły szwankować, tzn. nie pokazywały swoich danych, jak się stuknęło w szybkę to potrafi załapać i działa jedno i drugie. Postanowiłem zakupić nowy wskaźnik/licznik, ale z mth nie analogowymi tylko wyświetlaczem elektronicznym(jest tańszy). Problem jest taki, że stary jest 4 pinowy, a nowy ma 3 piny. Sprzedawca mówi, że da się podpiąć, ale jak. Faktycznie mało gdzie można nabyć ze wskaźnikiem mth analogowym, sprzedają tylko elektronicznie. Może ktoś wie jak podpiąć, co zmienić, żeby działało. Jak podpinam obecnie ten nowy to świecą się mth, ale obr silnika nie pokazuje.
      Pozdrawiam.
    • Przez ursus4x4
      wiatm mam takie pytanie czy w tej pompie NSZ 100 lewa istnieje mozliwosc zmiany kierunku na prawy?
    • Przez MagorzataKieliszek
      Witam, potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu komputera od siewnika MONOSEM. Dodaje zdjecie, z gory dziekuje za pomoc
    • Przez Scappy
      Witam !
       
      Mam problem prawdopodobnie z czujnikiem który liczy obroty siatki . Podajnik podaje siatkę na balot lecz się nie cofa ,a na komputerze nie są pokazywane obroty siatki . Na początku działało to bez problemu ,a teraz niestety coś chyba się popsuło . Pytanie jak sprawdzić czy ten czujnik działa ? Kostka jest na 3 piny . Miernikiem może coś zdziałam ?
      Czujnik:
       
      Druga sprawa to tulejka widoczna na zdjęciu . Jest ona wytarta z jednej strony przez co czasami podajnik świruje . Jest to jakiś twardy materiał pytanie czy dostanę gdzieś taką tulejkę kupić lub coś podobnego z twardego materiału ,który można przetoczyć na mniejszą średnice (wielkość obecnej tulejki) .
      Tulejka i jej lokalizacja . Jest ona pod tym wielkim płaskownikiem .

      Model komputera :
       
      Liczę na jakąkolwiek pomoc
       
      Pozdrawiam
    • Przez tomek2201
      Witam. Mam takie pytanie. Czy po włączeniu WOM wyświetlacz powinien wskazywać jego obroty? Bo u mnie nie wskazuje i nie wiem czy powinny. Chyba że można jakoś zmienic co ma wskazywać wyświetlacz ale nie wiem jak bo dopiero kupiłem ten ciągnik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj