vitoma

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

Polecane posty

michal1993    459

Mi też głębosz jednozębny chodzi po głowie i nie powiem, zdjęcia od Ciebie zaoszczędzą mi roboty, choć nie powiem, że nie myślałem podobnie. Ja ząb kompletny kupię z UG, wyhaczyłem taki kompletny za 600zł, nówka oczywiście.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Głębosz masywna konsrukcja ;) Ząb też sam robisz czy kupujesz ? Ja mam 3 zębnego Bometa - świetna maszyna ;)

 

Ząb juz kupiłem kompletny z mocowaniem, dłutem i ciężarkiem z BOMETu własnie.

 

No taki 3 zebowy BOMET to jest maszyna do której wzdycham, ogladałem go z bliska i jakość jest wzorcowa. Mieliśmy właśnie robić głebosza a'la Bomet ale po przeanalizowaniu kosztów stwierdziliśmy że nie jest to opłacalne (lepiej kupić orginał Bomet).

 

 

a ja mam pytanie czy jest może taki komputer do opryskiwacza belkowego 400l do truskawek ?

 

oczywiscie. Poszukaj na allegro ktoś wystawiał nie dawno Bravo 180 do opryskiwacza polowego za ok. 3500zł i to była okazyjna cena.

 

Dzieki Panowie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragles1    4

Kolego @vitoma a po takim remoncie to ręka Ci nie dryga jak musisz taką maszyną wyjechać w pole? ;) Od dłuższego czasu obserwuję Twoje remonty i oby takich ludzi było u nas coraz więcej. Też zajmuję się remontami maszyn, ale bardzo mało ludzi przywiązuje uwagę jak wygląda jego stara maszyna po remoncie, ważne aby się kręciło i jechało. Chociaż się nie dziwię, bo aby odmalować niektóre maszyny potrzeba bardzo dużo godzin pracy, a to robi koszty :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

bravo 180 do polowego : http://allegro.pl/komputer-bravo-180-arag-nr-kat-467-185-01-i3775702892.html (napisz do goscia email, pewnie to jeszcze maja)

 

 

Po takim remoncie przyjemniej sie pracuje wiedzac ze za ciągnikiem pracuje ładnie odświeżona maszyna :) Albo jak przyjemnie popatrzeć podczas pracy na lśniacy lakier na masce ciągnika.

 

A że się zaraz zniszczy ? Jak sie uważa i eksploatuje z głowa to efekt utrzyma sie długo, Ci ktorzy pisza ze po co malowac i tak sie zaraz porysuje/poobija, zapewne i nowy sprzet zdewastuja w 2 sezony.

 

Fragles to jakie remonty maszyn robisz i jakich ? Tylko mechaniczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragles1    4

Robi się wszystko co z metalu poza samochodami, ciągnikami i statkami :P

Przerabiam, dorabiam, usprawniam, czasem tnę, gnę i spawam, toczę, frezuję i maluję ogólnie to się robi to za co chcą płacić ;)

Teraz jestem w trakcie remontu swego 42-letniego siewnika :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Naprawdę jestem pełen podziwu twoich remontów, wyglądają po prostu świetnie, co prawda ja też maluję maszyny ale w porównaniu z Twoimi pracami to ja jestem nikim :)

A powiedz mi jeszcze czy matowałeś ten podkład przed lakierowaniem, czy położyłeś lakier bez matowania? I pytanie z innej beczki: jak Ci sui e pracuje tym kluczem dynamometrycznym? Bo jestem na kupnie jakiegoś lepszego i nie wiem co wybrać, nie myli się czesto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

kol. Vitoma mógłbyś się podzielić informacją gdzie zamawiałeś te naklejki do BAB, bo jak się domyślam były robione na zamówienie a ja nigdzie w sklepie nie mogę znaleźć kompletu naklejek do ślęzy 1014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

dzięki, jak będę w Sandomierzu to muszę do nich zawitać bo potrzebuję całego kompletu, nie tylko tych bocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

kol. Vitoma mógłbyś się podzielić informacją gdzie zamawiałeś te naklejki do BAB, bo jak się domyślam były robione na zamówienie a ja nigdzie w sklepie nie mogę znaleźć kompletu naklejek do ślęzy 1014.

 

User tego forum asharot je wykonał, zaprojektował mi je na podstawie zdjęc orginalnych naklejek mój szwagier . Ale asharot być może i projekty by Ci porobił.

 

Kiedy kolejne fotki z remontu glebogryzarki?

 

Jest już cała pomalowana, jutro odbieram części od cynkowania. Mam plan skonczyc zarówno głębosza jak i gryzarke do najbliższej niedzieli, co jest ambitnym planem biorąc pod uwagę inną prace konieczna do wykonania ;).

 

Naprawdę jestem pełen podziwu twoich remontów, wyglądają po prostu świetnie, co prawda ja też maluję maszyny ale w porównaniu z Twoimi pracami to ja jestem nikim :)

A powiedz mi jeszcze czy matowałeś ten podkład przed lakierowaniem, czy położyłeś lakier bez matowania? I pytanie z innej beczki: jak Ci sui e pracuje tym kluczem dynamometrycznym? Bo jestem na kupnie jakiegoś lepszego i nie wiem co wybrać, nie myli się czesto?

 

Dziekuje.

 

Tak malowałem gryzarke technika mokro-na-mokro czyli polozyłem lakier na nie do końca wyschniety epoksydowy podkład (przed upływem 12 godzin), bez szlifowania.

 

Klucz firmy LUX (marka z OBI) - tez pozyczyłem od kolegi i sprawuje sie bardzo dobrze, sam miałem identyczny ale mi sie niestety uszkodził. Do 100Nm mam klucz Gedore - kupiłem używany i jest OK . Na nowy tej firmy mnie zdecydowanie nie stac. Teraz myśle powoli o proxxonie na wieksze momenty zeby zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Bilans tygodnia: BAB skonczony w 100% (pompa naprawiona), Głębosz skonczony w 100%, Glebogryzarka także 100% :).

 

523k.jpg

 

Doszly orginalne czesci z BAB które zamawiałem - tutaj widac juz w zasadzie tylko te których nie użyliśmy (odesłałem te tuleje i inne czesci)- w pracy przy skladaniu pompy tym razem pomagał mi kolega który jest spostrzegawczy niczym "ptaszyna" z tego tematu :).

 

Pomogła wymiana tłoków (tzn 2 elementów gumowych ktore skladały się na każdy tłok - 2 elementy mosieżne pozostały stare), nowe uszczelki pod tuleje tłokowe z novapress'u, no i to co kolega zauwazyl - splanowanie dolnych czesci mosiężnych tłoków + nowe podkladki miedziane - istnieje podjerzenie ze wczesniej przeciekało przez szpilki do których były przykrecone tłoki . Koszt całkowity 360 zł.

 

Teraz zapodaliśmy dla testu 18 barów na pompie i ani kropelki- W KOŃCU !!!

 

67c8.jpg

 

Zaczynałem jak leżał śnieg, skończyłem jak leżał takze - tyle ze kolejnej zimy heh ;).

 

8bl5.jpg

 

gfd6.jpg

 

Wytoczone kompletne poloski do kół gryzarki - tak jak w orginale z smarowaniem przez kalamitki, kalamitki "schowane" - nie to co w słupicach które kupiłem gdzie nie było wogóle smarowania !

 

7xxq.jpg

 

Troche cynku :).

 

t04s.jpg

 

Przy okazji pozłociłem i posrebrzyłem ;) łącznik do C-330 .

 

f96z.jpg

 

djov.jpg

 

 

Kółka złożone, nasmarowane.

 

kvat.jpg

 

g3yb.jpg

 

Lakier się juz solidnie utwardził wiec można było składac.

 

mtcr.jpg

 

Na koniec wyczyściłem lakier z kurzu i innych osadów pasta finish menzerna + miekka gabka na polerce.

 

o09x.jpg

 

No i kropka nad i :).

 

o868.jpg

 

p2kw.jpg

 

Elementy wyciete na plazmie do głębosza - otwory nawiercone.

 

p5v2.jpg

 

vr9q.jpg

 

Pierwsze próby - widać jak bez kroju darń się rozrywała w międzyrzedziach.

 

7xxy.jpg

 

Z krojem szło gładko, zostaje tylko wąska linia po głęboszu.

 

gs2e.jpg

 

yj2r.jpg

 

Testy zaliczone pomyślnie więc można było pokolorować :) . Oczywiście pod lakier poszedł podkład epoksydowy Novol położony w 2 warstwach.

 

upvv.jpg

 

No i troche cynku.

 

7zsa.jpg

 

ziwc.jpg

 

Sesja obu ukończonych maszyn - wykonana mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych - jeszcze ciepłe, czy raczej jeszcze nie rozgrzane ;) fotki wykonane dzisiaj :

 

w5rf.jpg

 

d5s1.jpg

 

r7pq.jpg

 

g4ed.jpg

 

gd8o.jpg

 

12xz.jpg

 

4k6m.jpg

 

aoth.jpg

 

7o8b.jpg

 

fki6.jpg

 

vvb9.jpg

 

dt9w.jpg

 

5e2w.jpg

 

ut4s.jpg

 

9bf2.jpg

 

mutg.jpg

 

qj69.jpg

 

6j92.jpg

 

z4c0.jpg

 

bdsy.jpg

 

bjtr.jpg

 

uxxb.jpg

 

sjwp.jpg

 

gt4j.jpg

 

zruc.jpg

 

nqfx.jpg

 

Od wtorku w planach mam C-330 :).

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetek80    61

Wyszło SUPER! Jestem pod wrażeniem :D TO kiedy pierwsze sprawozdanie z prac nad c-330 ? :D Jeszcze raz super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragles1    4

Maszyny wyglądają jak nowe, szacunek za cierpliwość i dokładność :) Ale żeby nie przesłodzić to chciałem się zapytać co zrobisz ze stopkami w głęboszu na czas pracy i transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Rzecz jasna wyciagam je i zostawiam w garażu. Jak widzisz sa na zawleczkach. Miałbyć na 2 nogach tylko, ale niestety nie dało rady. W Bomecie czyli fabrycznym sprzecie także są wyjmowane nogi tyle ze 2.

 

A tak BTW to głębosz JEST nowy ;D.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 

Doszly orginalne czesci z BAB które zamawiałem - tutaj widac juz w zasadzie tylko te których nie użyliśmy (odesłałem te tuleje i inne czesci)- w pracy przy skladaniu pompy tym razem pomagał mi kolega który jest spostrzegawczy niczym "ptaszyna" z tego tematu :).

Dzięki za uznanie i mógł by powiedzieć "a nie mówiłem" od razu doradzałem wymianę uszczelnień na tłokach i zmianę mechanika.

Mega szacunek za pracę którą robisz,nie pojmuję skąd masz na to czas i tyle zapału, sam zajmuję się trochę naprawami i wiem jak jest to czasochłonne.

Jeszcze raz wielkie uznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

jak zawsze wyszło lepiej niż dobrze, gratuluję takiego podejścia do tematu!!! czekamy na dalsze fotki z kolejnych prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragles1    4

Czyli jak będziesz chciał odczepić głębosz na polu czy u "teścia" to pójdziesz do garażu po stopki :P

Po tych pierwszych próbach według Ciebie ile potrzeba mocy na ten głębosz?

Edytowano przez fragles1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

No to sąsiedzi pomyślą że na jakieś nowe rozdanie PROWu się załapałeś :rolleyes: Tyle "nowego" sprzętu na podwórku...hehe.

Szacunek za cierpliwość i dokładność! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jaki koszt wykonania takiego głębosza? i ile za takiego fabrycznego bometa trzeba dać?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Mam pytanie jeszcze odnośnie opryskiwacza, czy w pierwszej wersji a więc na elektrozaworach do zmiany ciśnienia służyło to pokrętło pod manometrem? nie było możliwości zmiany ciśnienia w kabinie ciągnika? pytam gdyż zastanawiam się nad założeniem 2 elektrozaworów w swojej ślęzie, tylko właśnie nie wiem jak można rozwiązać sprawę regulacji ciśnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

Kawał dobrej roboty. Nie chciało by mi się pracować takimi maszynami po tym jak włożyłbym w nie tyle czasu i pracy :P No ale po to są :D Czekam na więcej ;)


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Czyli jak będziesz chciał odczepić głębosz na polu czy u "teścia" to pójdziesz do garażu po stopki :P

Po tych pierwszych próbach według Ciebie ile potrzeba mocy na ten głębosz?

 

Dokladnie tak, pojade po stopki :)

 

Bomet podaje 32KM dla 1 zeba, wiec skoro moj ma zab BOMETu to wg mnie tyle samo. To tez kwestia przyczepnosci opon.

 

Jaki koszt wykonania takiego głębosza? i ile za takiego fabrycznego bometa trzeba dać?

 

ok. 1500zl (nie liczac kroju nozowego - jego pozyczyłem od pługa) + jakies 5 dni pracy dla 2 osob wiec jakby jeszcze prace policzyc to 2500zl ;)

 

Bomet 1 zebowy jakies 2700-3000zł.

 

Mam pytanie jeszcze odnośnie opryskiwacza, czy w pierwszej wersji a więc na elektrozaworach do zmiany ciśnienia służyło to pokrętło pod manometrem? nie było możliwości zmiany ciśnienia w kabinie ciągnika?

 

Dokladnie tak było, nie było możliwości zmiany cisnienia z kabiny ciągnika.

 

Elektrozawór regulacji ciśnienia Araga to jakies 600zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek84    0

Swietne wykonanie i dokładność której mógliby się uczyć niektórzy polscy producenci:)

 

Gdzie kupiłeś ząb wraz z mocowaniami? Czy takie mocowania do ramion podnośnika też można kupić czy trzeba zlecać komuś dop wykonania?

 

Dzięki za odpowiedź.

 

pozdrawiam Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj