vitoma

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

Polecane posty

vitoma    52

Zgadza sie. 180tka też ma taka funkcje. Problem pojawia sie gdy chcemy zatankować pół zbiornika, prawda Kewals ? Wiec wodowskaz może sie jednak przydać.

 

Jest to troche zle zrobione, wg mnie powinien być czujnik poziomu cieczy w zbiorniku, ale niestety Arag tego nie oferuje, Teejet też nie, znam taka opcje tylko z komputera ELMED.

 

Adrian mysle ze nie bedzie sie przelewac gora wodowskazu jak widzisz sa tam 2 kolanka wiec wylot jest o 180* odwrócony, pozatym zostaje troche miejsca w wodowskazie nawet jak sie zaleje do pełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewals    0

W komputerze w menu serwisowym ustawiasz raz pojemność zbiornika. Jak tankujesz wchodzi w menu zbiornika i zaznaczasz pełny zbiornik lub tez tyle wody ile wlałeś.

W instrukcji do mojego jest opcja czujnika w beczce ale niestety ja jego nie posiadam.

Edytowano przez Kewals

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Faktycznie jak taka opcja zeby wybrac mniejsze napełnienie jak pełny zbiornik.

 

Teraz pytanie do specjalistów:

 

24fg.jpg

 

Czy ta osłona zaznaczona niebieska strzałka (kielich przegubu) ma sie obracac wraz z wałkiem czy ma byc zablokowana łancuszkiem ? Ona jest na plastikowych pierscieniach slizgowych smarowanych smarem poprzez kalamitki, ale tak jakos mam wrazenie ze ten slizg sie moze szybko wytrzec jak ja zblokuje i bedzie sobie ciagle tarł ??

 

Jak to powinno byc zrobione zgodnie ze sztuka ? linki do PDFów mile widziane...

 

U mnie oczywiscie bez blokowania jej łancuszkami kreci sie razem z wałkiem z obu stron i od strony opryskiwacza i od strony ciagnika.

 

Teraz do tych kielichów nie dostałem łancuszków, przy starej osłonie wcale nie było łancuszków do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ja przy bronie aktywnej mam łańcuszek((oryginalnie zamontowany) który jest zaczepiony do obudowy, więc nie kręci się ta obudowa wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W zgodzie z logiką i zasadami BHP nie może być elementów wirujących na WOM, po to są osłony (kielichy) na maszynach i ciągnikach , osłony nieruchome na wałku żeby praktycznie nie było widać wirujących elementów, a po środku miała by się kręcić osłona???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

U mnie w Waltersheidzie w lochmannie łancuszek przypięty jest do kielicha i żadna cześć osłony się nie obraca :)


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

"Skonczyłem :)" . "" bo po testach wyszlo ze pompa jednak cieknie. Pozatym wszystko jest git. Zamówiłem juz nowe orginalne uszczelnienia tłoków, na poczatku stycznia pewnie dojda, koszt 90 eur, wiec nie jakis bardzo duży.

 

tbg2.jpg

 

Dokupiony brakujacy elektrozawór regulacyjny aby komputer był komputerem a nie tylko monitorem..

 

No i testy :

 

islm.jpg

 

Pryskamy trawniczek przy drodze ;-P

 

2tbu.jpg

 

jlj4.jpg

 

yqjl.jpg

 

Okazało się ze wszystkie funkcje Bravo działaja prawidłowo :) Fajnie widac jak dozuje, przy ustawieniu 400l/ha (rozstaw 3.9m) ja sie jedzie wolno powiedzmy 2-3km to ledwo co leci z rozpylaczy, zas juz ponad 5km/h pyli pięknie...

 

Poki co nie montowałem go "ladnie" w kabinie C360 bo nie wiadomo czy ten ciągnik bedzie pracował właśnie z BAB...

 

k65.JPG

 

kmah.jpg

 

jro1.jpg

 

Wodowskaz wyskalowany...

 

g9vc.jpg

 

tyin.jpg

 

oul9.jpg

 

Dopiąłem brakujace łancuszki do osłon - dla porządku- biały cynk do kołpaków, żółty do osłon rur :) .

 

fkve.jpg

 

1liy.jpg

 

r2x4.jpg

 

hvv5.jpg

 

No i kilka zdjęc detali:

 

og11.jpg

 

bnxi.jpg

 

ao3q.jpg

 

mdst.jpg

 

vlpz.jpg

 

1vkx.jpg

 

s6mu.jpg

 

mrlw.jpg

 

s236.jpg

 

80fz.jpg

 

jffi.jpg

 

dy3a.jpg

 

e9nd.jpg

 

Oczko do zamocowania łancuszków wałka WOM.

 

jxz5.jpg

 

Koszt całkowity remontu +montażu komputera to 16.870 zł, z czego ok. 6000zł kosztował sam komputer Bravo 180 wraz z potrzebnym do jego prawidłowego działania osprzętem (co było "okazyjna" cena gdyż normalnie taki zestaw Bravo 180 + elektrozawory kosztuje ok. 9000-9500zł) .

 

Rzecz jasna to koszty samych materiałów, nie liczac pracy.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

teraz złapalem sie za ....glebogryzarke SOLGER z 85r. szerokość 1,6m

 

To u nas dosyć często używany sprzet a wygladał NEDZNIE.

 

;) kolorki beda szary ciemny + pomaranczowy.

 

http://imageshack.us/a/img14/7509/3jr6.jpg' alt='3jr6.jpg'>

4yhs.jpg

we4m.jpg

 

Te czesci w piatek 27.12 wywoże do piaskowania, nie sa zbyt fajne do czyszczenia mechanicznego, dużo nieobspawanych łączeń blach pod katem 90* - które trudno dokładnie wyczyścić,a w których ładnie zakwitła rdza.

 

bfus.jpg

 

Elementy zgarniajace przyklejona ziemie z kółek były ładnie wytarte, wiec zrobiłem nowe.

 

nhhw.jpg

 

No i pieknie wyrzeźbione osie kółek.

sza.JPG

w6zu.jpg

0wwg.jpg

mvmr.jpg

 

Fragment mojej "lakierni" :)

 

43n4.jpg

 

ktoś wie gdzie kupie takie słupice do gryzarki ? Znalazlem je niby tylko w jednym sklepie www za 50zl/szt wiec za tyle to nawet nie oplacałoby sie regenerować starych, ale nie wiem czy one tam faktycznie sa dostepne.

 

rr0x.JPG

 

Interesujace czy nie ? Jesli nie to wiecej fotek wrzucac nie bede takich pierdół, podłączyłem to do tego tematu bo raczej na 100% nie warto abym otwierał nowy temat dla remontu tak małego urzadzenia. I w ten sposób zrobił się mały bajzel ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Każda Twoja praca jest warta uwagi. Czekam na nową porcję fotek :D z resztą pewnie nie tylko ja.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieda    0

Ja z pytaniem o tą lampę roboczą LED.

Ile ma Watt i ile lm?

Czy dobrze świeci?

Ile kosztowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

Nie no BAB z 360 wygląda skarpety i sandały :P Myślę że DF da sobie z nim rade i będzie dużo lepiej wyglądał :)

 

 

Ciesze się że już kolejny remont się rozpoczał :) Używasz glebogryzarki do usuwania kolein w sadzie ?


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

No wlasnie w przyszłym sezonie w maju (po wiosennym mokrym okresie) mam zamiar porównać koleiny w sadzie za pomoca gryzarki. W sumie to pierwszy raz.

 

DF sie na dobre zaprzyjaźnił z TIFONE Vento 1500 i taki duet bedzie pracował.

 

Co do ciagnika do BAB to albo C-360 albo....czas pokaże. Nie czepiaj się kolorami wszystko ładnie się zgrywa :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

No wlasnie w tym sklepie zamówiłem te słupice 24.12 i realnie byly na stanie, juz mi wyslali i w poniedziałek dotrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

Kolorami tak :D


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

Pięknie wygląda opryskiwacz razem z c-360. W C-360 zmieniłeś naklejkę na dachu, czy mi sie wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Zmieniałem. Ojcu strasznie sie nie podobała taka kompletna informacja na naklejce Stawiski, ul. Smolniki itp itd ;) wiec ja troche skróciłem. Faktycznie moze i lepiej jest, gorzej napewno nie.

 

Spostrzegawczy jestes ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Kilka fotek z remontu gryzarki, wedle życzenia:

 

arbb.jpg

 

Słupice przyszły, ale zostały już odesłane - nie pasowały (każda średnica była większa o kilka mm :( ).

 

 

twaj.jpg

 

 

3nrc.jpg

 

 

9slv.jpg

 

Trzeba się było więc przeprosić ze starymi, obciąłem z nich wytarte półosie i czekam obecnie na tokarza aż przyjdzie wytoczyć nowe.

 

 

yg9f.jpg

 

Części po powrocie z piaskowania zostały oczyszczone z resztek elektrokorundu.

 

 

4dfz.jpg

 

No i uwidoczniły się dobrze wszelkie wady spoin , pękniecia itp itd. Zostały usunięte.

 

 

td8d.jpg

 

Przygotowałem orginalne bolce do cynkowania.

 

 

ofpi.jpg

 

 

92na.jpg

 

No i można kłaść podkład epoksydowy na świeżo oczyszczone części.

 

 

kb0p.jpg

 

 

aiop.jpg

 

 

wve8.jpg

 

Po wyschnieciu epoksydu wszystkie nieobspawane łączenia blach zostały uszczelnione Soudaflexem, ponieważ z nich zawsze pierwsza wychodzi rdza.

 

 

jw6x.jpg

 

 

fo8n.jpg

 

 

d7vj.jpg

 

 

dkyw.JPG

 

Taki kolor wyszedł realnie - łagodny pomarańczowy, który mocno wpada w czerwony.

 

 

fbxu.jpg

 

 

vqhu.jpg

 

Skończyło się na całym komplecie nowych noży, w końcu raz na 15 lat chyba można je wymienic :). a różnica długości stare-nowe jest znaczna, bo zreszta chyba widać na załączonych zdjęciach.

 

 

iq6e.jpg

 

Pod odkreceniu noży zabezpieczyłem wszystko pod nimi warstwa epoksydowej farby w sprayu RUST CONTROL (podkład + lakier - 2w1) - srebrna, bo akurat taka miałem w lekkim nadmiarze ;).

 

 

83b6.jpg

 

 

fl8m.jpg

 

Noże przykręcałem na moment 180Nm, dałem oczywiście nowe podkładki sprężyste.

 

 

2jnk.jpg

 

 

dxw8.jpg

 

W międzyczasie robimy jeszcze głębosza 1-zębowego :).

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

Głębosz masywna konsrukcja ;) Ząb też sam robisz czy kupujesz ? Ja mam 3 zębnego Bometa - świetna maszyna ;)


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

a ja mam pytanie czy jest może taki komputer do opryskiwacza belkowego 400l do truskawek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetek80    61

Jestem pod wrażeniem wszystkich Twoich remontów,które uważnie prześledziłem.Estetyka oraz profesjonalizm jest Twoim głównym atutem.Nie mogę się już doczekać tego wyczekiwanego remontu C-330 i efektu końcowego glebogryzarki. Mogę śmiało powiedzieć,że od dłuższego czasu jesteś moim autorytetem do naśladowania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj