vitoma

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vitoma    52

Z proxx'a mam nasadki 1/4'-1/2', wkretaki i płasko-oczkowe grzechotki łamane.

 

Niestety od połowy soboty siedze w domu, goraczka najpierw okolice 38-39C, teraz juz troche lepiej, ale nie czuje sie jeszcze normalnie <_< .

 

Małe ogłoszenie - KUPIE : czy moze ma ktoś kulke plastikową o średnicy max 34mm która utrzymywałaby się na wodzie (pusta) ?? Potrzebuje do wodowskazu ...średnica 20 do 34mm. W lokalnym sklepie z zabawkami znalazlem taką o średnicy 36mm, ale to troche za duzo. Szukam juz tego długo i nic ...

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Od ping-ponga chyba jakieś 40mm będzie mieć. Ale w antyperspirancie znajdziesz kulkę jakieś 30mm


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A jakaś mała kauczukowa piłeczka chyba też się utrzyma na wodzie, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Od ping-ponga to pierwsze co mi przyszlo do głowy - oczywiscie jest za duza (40mm). Kauczukowa sie nie utrzyma na wodzie - musi byc z tworzywa spienionego lub pusta w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

w niektórych piwach w puszkach są takie plastikowe kulki, na Wikipedii pisało że te kulki mają ok 30mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

zamiast kulki kup kawałeczek wałka z polietylenu albo z czegoś i bedzie ładnie chodził w tej rurce z plexi bynajmniej tak mi się wydaję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

A sprawdzałeś ta od antyperspirantu? Jest pusta bez żadnych otworów średnica jakieś 30mm (nie chce mi się po suwmiarkę lecieć)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Do sklepu wędkarskiego i spławik lub jego część powinna pasować. Wybór duży :)

I gratulacje perfekcyjnej roboty... rzadkość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

W wedkarskim byłem też - Pan mi proponował jakieś takie malutkie "boje" do wyznaczania łowiska (wybaczcie - nie znam sie absolutnie na wedkarstwie) - ale dostepne tylko w zestawach po 10szt za 40zl - pozatym nie były okragłe a jajkowate i za małe.

 

Sprawdze kulke od dezodorantu - faktycznie dobry trop z tym dezodorantem w kulce :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Myślę że powinna być idealna: http://www.okazje.in...maranczowa.html ,albo poszukać mniejszej do piłkarzyków.

Podobno są pełne ale ważą 18 gram więc przy tej wielkości będą pływać Może być to spieniony plastik lub coś podobnego.

Edytowano przez adrian1978

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

Dzisiaj trafiłem na ten wątek i przejrzałem wszystkie strony, aż rozczarowanie mnie ogarnęło, że nie ma ich więcej. Nie mniej jednak, będę czekał. Tak profesjonalne podejście jest godne podziwu. Ogólnie dokładność, stoicki spokój jest po prostu urzekający. Niestety mnie ciężko jest tak rzetelnie dłubać przy sprzęcie. Co innego komputery, które mógłbym skręcać i rozkręcać bez przerwy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

Liczę na to! Czekam również na odświeżenie tematu z Ursusem C-360 i dodatkowymi złączami hydraulicznymi! :)

 

Pozdrawiam

Fineasz007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jak byś miał trochę więcej czasu, sprzętu,miejsca oraz co najważniejsze pieniędzy w uj też byś robił taka robotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

Trochę w tym racji jest. Co nie zmienia faktu, że z przyjemnością podziwia się takie podejście do renowacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

6fzu.jpg

 

2rup.jpg

 

r1js.jpg

 

f4x.JPG

 

fj1y.jpg

 

wmoi.jpg

 

c2pv.jpg

 

v9j3.jpg

 

Doszly nowe uszczelki pod krócce zbiornika - org. ARAG. Wszystkie poza 2 szt na krócce 3/4' - na te musiałbym czekac ponad tydzien :(. Poszły więc stare.

 

cl9w.jpg

 

91cc.jpg

 

Camlock założony, ale jeszcze nie podłączony.

 

jok6.jpg

 

y7dw.jpg

 

2nk0.jpg

 

ehtj.jpg

 

tqwq.jpg

 

hofc.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Świetnie !!

Normalnie pełen podziw

Jaki to jest symbol farby na osłonie wałka / ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Osłona wałka była kupiona oryginalna, a poza tym Vitoma nie podaje symbolów farb z tego co pamiętam.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełen szacunek dla kolegi Vitoma Staranność wykonania i dokładność godna podziwu. Chętnie bym się na jakieś praktyki do Ciebie zapisał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek84    0

Bardzo mnie zaciekawił ten zawór co dokupiłeś(pisałeś wcześniej że polecił Ci go M. Szwedo-u niego w agroli na fotkach też go widziałem) czy mógłbyś zrobić w przyszłości fotke jak będzie z niego korzystał? Czekam na dalszy ciąg opowieści o remoncie opryskiwacza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj