vitoma

remont wizualny opryskiwacz sadowniczy BAB- ZDJECIA

Polecane posty

vitoma    52

Panowie co to za (bezsensowne ?) dygresje nt. sprzętu ?

 

Moim zdaniem prawda jest taka ze profesjonalista lepiej pomaluje pistoletem za 300 zl i do tego kompresorem za 600 zl niz średnio zaawansowany amator pistoletem za 2,5k i do tego kompresorem za 6k. Co z tego ze ktos ma pistolet za 2,5k jak nie bedzie umiał wykorzystać jego możliwości ? Ja poki co jestem na takim etapie ze pistolet chinczyk za 70zl juz mi nie wystarcza, ale air gunsy za niecale 500zł jeszcze nie wykorzystuje w pełni moim zdaniem. A kompresor to juz wogole nie rozumiem co ma do jakości prac ? Ma dostarczyć tyle powietrza aby zapewnic poprawna prace uzywanym narzedzią pneumatycznym. Wiadomo że do mojego obecnego kompresora który ma pewnie z 30 lat i słaba wydajność nie kupiłbym szlifierki pneumatycznej o zapotrzebowaniu 500l/min bo to by by po prostu nie miało sensu. Na przyszlość chciałbym kupić lepszy kompresor ale myśle o np. Walterze za 2-3k bo taki by mi wystarczył a nie o kompresorze za 5k+.

 

Odwadnicze i odolejacze do kompresora sa dosyć oczywiste, faktycznie zauwazyłem sam że jak założyłem do mojego kompresora odwadniacz i odolejacz CKD to malowanie jest przyjemniejsze - nie zdarzają się przykre niespodzianki jak np. kropki wody na malowanej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Przy kompresorze są tez ważne odolejacze i filtry aby nie było zacieków oraz morki.

Także jak to mówią Nie ucz taty robić dzieci

Coś kiepski z ciebie ojciec,bo pierwsze słyszę żeby filtr w kompresorze był odpowiedzialny za zacieki albo morkę. :D

Za takie rzeczy odpowiedzialna jest głownie wprawna ręka lakiernika,jakość farby i temperatura panująca wewnątrz lakierni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21
Napisano (edytowany)

Przedewszystkim temat jest o remoncie opryskiwacza. Także wszelkie rozmowy, dygresje na tematy inne powinny być usuwane i karane. Jak ktoś chce rozmaiwać o pistoletach, kompresorach to zapraszam na forum: www.lakiernik.info.pl. Poza tym zgodzę się z Autorem tematu, że sprzęt odgrywa ważną rolę w pracy, ale doświadczenie, przygotowanie powierzchni i wiele innych są równie ważne.

Z niecierpliwością czekam na kontynuację. Każdego dnia otwieram to forum aby zobaczyć czy są już kolejne zdjęcia z relacji :P

 

Pozdrawiam Autora i życzę cierpliwości do komentujących :P

Edytowano przez Michufarmer

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Coś kiepski z ciebie ojciec,bo pierwsze słyszę żeby filtr w kompresorze był odpowiedzialny za zacieki albo morkę. :D

Za takie rzeczy odpowiedzialna jest głownie wprawna ręka lakiernika,jakość farby i temperatura panująca wewnątrz lakierni.

 

To wytłumacz mi skąd się bierze woda w zbiorniku kompresora ? :)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Woda w zbiorniku bieże się stąd że sprężarka pompuje gorące powietrze do zimnego zbiornika i tu nie ma różnicy czy jest to profesjonalna sprężarka czy amatorska.

Do malowania ważne jest tylko to aby miała wydajność praktyczną nie mniejszą jak 400I/min.Takie rzeczy jak filtry,odwadniacze czy odolejacze to jest dodatkowy osprzęt

który przeważnie montuje się na ścianie w lakierni.

Jeśli jest woda w powietrzu do zasilania pistoletu to występują inna waay lakiernicza a napewno nie zacieki albo morka.

Jakie stosujesz kryterium przy zakupię pistoletu lakierniczego,co to jest ta "miotła" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Woda w zbiorniku bieże się stąd że sprężarka pompuje gorące powietrze do zimnego zbiornika i tu nie ma różnicy czy jest to profesjonalna sprężarka czy amatorska.

Do malowania ważne jest tylko to aby miała wydajność praktyczną nie mniejszą jak 400I/min.Takie rzeczy jak filtry,odwadniacze czy odolejacze to jest dodatkowy osprzęt

który przeważnie montuje się na ścianie w lakierni.

Jeśli jest woda w powietrzu do zasilania pistoletu to występują inna waay lakiernicza a napewno nie zacieki albo morka.

Jakie stosujesz kryterium przy zakupię pistoletu lakierniczego,co to jest ta "miotła" ?

 

Czyli jak temperatura jest blisko 0 st to tez kompresor ciągnie gorące powietrze ? a ty wiesz o tym że w powietrzu jest wilgoć którą później kompresor gromadzi w zbiorniku i to później razem idzie z powietrzem przez przewód do pistoletu, który powoduje zacieki itp ? Owszem dobra ręka lakiernika musi być ale nie obejdzie się bez odpowiednich filtrów które filtrują powietrze aby docierało do pistoletu dosyć czyste pozbawione od wody 0,1 mikrona../// Po drugie ja jeszcze niegdy nie widziałem Prawdziwego lakiernika który by malował bez filtrów itp chyba że to jest jakiś który próbuje dorobić w swej norze biorąc 60 zł za element ?

Dobra ja już nie chcę zaśmiecać dla Kolegi Vitoma tematu i kończę tu o to wyczerpujący temat :)

Pozdro


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

84127303.jpg

 

18804926.jpg

 

Skorygowałem nieco szpachla kolumne :P .

 

50241823.jpg

 

No i juz ostatni element po podkładzie akrylu i kontraście.

 

63287978.jpg

 

Taśma 3M jest naprawde mega, można ja formować w dowolne łuki bez żadnych zmarszczeń, a lakier nie podpływa pod nia. No i nawet fajnie wyglada taki paseczek po przyklejeniu - mogłoby już tak zostać ... ^^

 

29881452.jpg

 

40929888.jpg

 

80537427.jpg

 

No i zbiornik gotowy.

 

61002490.jpg

 

Polakierował już także na gotowo juz wszystkie elementy poza kolumna z "drugiej" strony. Lakieru musiałem dokupować, poszło juz ponad 5l, a jeszcze pewnie ponad 1l wyjdzie ... :unsure:

 

Najważniejsze że juz prawie polakierowane, zostanie "tylko" składanie :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Praca ostro w tym tygodniu zwolniła, 2 dni nie pracowałem nic przy BAB :(.

 

82615034.jpg

 

W miedzyczasie jak utwardzał się lakier na kolumnie wziąłem się za składanie - akurat trafiło na pompe.

 

16749959.jpg

 

49471669.jpg

 

31091220.jpg

 

58404837.jpg

 

Nowe śruby nierdzewne do cynowanej gruszki ciśnieniowej.

 

62524150.jpg

 

Nowe węże ssące North Fighter.

 

82951438.jpg

 

Przewód OW 2x1.5 do elektrozaworów i przepusty do control-boxa i 2 pozostałych puszek.

 

23610709.jpg

 

26501883.jpg

 

Felgi po śrutowaniu i malowaniu proszkowym. Przy okazji siatki wentylatorów które były pocynkowane ogniowo także zostały pomalowane na ten sam kolor proszkiem.

 

42277799.jpg

 

Jak po każdym moim remoncie tak i po tym nazbierał się pełniutki karton puszek po farbach... :blink:

 

67622216.jpg

 

36811321.jpg

 

60441878.jpg

 

94324822.jpg

 

W końcu wszystko pomalowane ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Robota godna podziwu.

Kiedyś miałem identyczne bbs-y ale u mnie więcej gumy było :P Jaki to rozmiar, 235/35 R19 ?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

na zdjeciu widac przod - 225/35/19 . Tył mam taki jak napisałes ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Kawał roboty zrobiłeś jak na opryskiwacz do sadu. Byłem ostatnio w Twoim rejonie, myślałem że coś będziesz działał przy opryskiwaczu ale nikogo nie było widać. Swoja drogą imponującą przechowalnie macie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Fajna robota ;)

Ale i piękne BBS-y :D na jakim aucie siedzą?


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Czy mógłbyś zdradzić jak Ty to robisz że ci taki piękny połysk wychodzi na pomalowanych elementach? To jakiś specjalny lakier w połysku czy co?

 

Czy mógłbyś zdradzić jak Ty to robisz że ci taki piękny połysk wychodzi na pomalowanych elementach? To jakiś specjalny lakier w połysku czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Przecież to żadna tajemnica,kolega poprostu maluje farbami samochodowymi

a nie chlorokauczukiem,śnieżką albo dedykowanymi do ciągników farbami olejnymi z allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na fotce z pomalowanym zbiornikiem na lewo od naklejek cś jednak nie poszło jak należy. Może mi się zdaje, ale widać jakby załamanie linii biały-czerwony. Kiedy planujesz zakończyć remont?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Auto to bmw z3.

 

Lakier akryl samochodowy "przemysłowy" selemix PPG. Po położeniu go na dobrze przygotowana powierzchnie (dokładnie wyszlifowany podkład) i przy dobrym "wylaniu" lakieru połysk jest faktycznie niezły ;) . To zdjecie kolumny było robione jakies 10h po pomalowaniu czyli lakier był już suchy, na zdjęciu połysk jednak zawsze wydaje się być większy jak w rzeczywistości - lampa błyskowa odbija się w lakierze.

 

Załamania linii czerwony-biały w rzeczywistości nie ma, choc na zdjeciu faktycznie tak to wygląda. Mnie raża podszpachlowane ubytki na fabrycznym wodowskazie, które także doskonale widać na tym zdjęciu, no ale niestety nie miałem pomysłu jak je zatuszować (w sumie to chyba jedyna rzecz na która nie miałem pomysłu). W zasadzie była chyba tylko opcja zamalowania całego tego wodowskazu, ale tego też nie chciałem robić. Trzeba będzie dać w tym miejscu jakąś naklejeczke :unsure: .

 

Co do daty zakończenia - bardzo trudne pytanie. Zależy ile po drodze będzie innych zajęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak chcecie mieć super połysk to na koniec, nawet po tygodniu radzę pomalować klarakiem, czyli lakierem bezbarwnym akrylowym.

Ja pomalowałem kiedyś zwykłym pędzlem błotniki a ciągniku, które były malowane chlorokauczukiem, po tygodniu. Świecą się jak lakier w nowym samochodzie.

Nawet jest to zdjęcie u mnie w galerii MF z miękkim przodem, widać ten błotnik, cały był malowany pędzlem, bo nie chciało mi się pistoleta uruchamiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

ten błotnik, cały był malowany pędzlem, bo nie chciało mi się pistoleta uruchamiać.

 

Nic tylko "pogratulować" podejścia i chęci :wacko: . Bez watpienia po malowaniu pędzlem lakier wyglada jak ten na nowych samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

A Ty Vitoma co myślisz o tym aby położyć klar na pomalowaną powierzchnię? Szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze o klarze akrylowym.A ty na gołą blachę kładziesz podkład epoksydowy tylko i na to od razu powłoki wierzchnie? Bo słyszałem że epoxydowy jest trudny do obróbki bo za twardy.? Szlifujesz to wszystko jakąś włókniną jednej granulacji czy różnych? A co daje ten kontrast? Psikach nim przed szlifowaniem i szlifujesz dotąd aż on zejdzie?

Naprawdę fachowa robota. Nie mogę się doczekać końca remontu. Mam nadzieję że podasz koszty ile Cię to wszystko wyniosło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

To ciekawe o jakich klarach słyszałeś,bo z tego co ja wiem to są tylko akrylowe.

Lakiery bezbarwne kładzie się tylko na bazę,na dobrze położony lakier akrylowy nie ma potrzeby kłaść bezbarwny bo to nic nie zmieni w połysku a doda tylko niepotrzebną warstwę.

Podklad epoksydowy jak odpowiednio rozcieńczysz to nie ma potzreby szlifowania tzw, metaoda "mokro na mokro".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No wiesz nie każdemu się chcę, zwłaszcza ze ten ciągnik robi rocznie z 50 godzin i jeszcze przeważnie pożyczony.

Nie mówiąc o tym że przód był zakładany pół roku po remoncie całego ciągnika.

Ciągnik malowany akrylem.

Po drugie niech połowa rolników ma w takim stanie sprzęt jak ja mam, wtedy będziesz mógł gratulować prawie wszystkim.

A druga połowa niech przynajmniej umyje swój sprzęt.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Kontrast daje się w przypadku gdy lakier ma podobny kolor jak podkład. Po prostu jak nie dasz to źle widać gdzie było malowane a gdzie jest podkład


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj