Zaloguj się, aby obserwować  
konrad1015

GLEBOGRYZARKA

Polecane posty

konrad1015    0

Witam mam nadzieje że dobrze umieściłem ten post.Mam pszczoły kilkanaście uli ,mam koło nich poletko moje około 1 ar mam małą glebogryzarke http://allegro.pl/glebogryzarka-elektryczna-qeg750-lider-750w-30cm-i3087742276.html podobną do tej i mam zamiar kupić http://moto.allegro.pl/siewnik-reczny-tarczkowy-do-nasion-szczotki-gratis-i3123454294.html taki mały sienik i siać na tym poletu facelie,gryke lub słoneczniki i tu moje pytanie czy wystarzy przejechać tylko to glebogryzarką czy przekopać jeszcze żeby mi to urosło klasa V albo IV ale facelia taką lubi podobno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki sprzęt to na forum ogrodnicze chyba :P ta glebogryzarka na moje jakaś delikatna jest długo nie pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1015    0

to też tylko na 1 ar,ale obawiam sie ze chyba sam tego nie zrobie bo tu jest taka dorna że masakra ,no ale specjalnie nie będe sie rejestrował na forum ogrodniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Taką glebogryzarkę to bym u siebie zajeździł chyba w godzinę :D A teraz na poważnie Na 1 ar to według mnie spokojnie Ci wystarczy tylko szkoda kasy na ten siewnik. Posiej to co chcesz ręką "jak leci" i najwyżej pograb to grabkami. Dziwi mnie to, że chcesz tak mały kawałek ziemi uprawiać dla pszczół u mnie na podwórku gościu trzyma około 80 uli i tam koło nich jest taki kawałek ze 20 arów, mówię mu żeby sobie coś tam posiał, a on na to że mu się nie opłaca bo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Witam mam nadzieje że dobrze umieściłem ten post.Mam pszczoły kilkanaście uli ,mam koło nich poletko moje około 1 ar mam małą glebogryzarke http://allegro.pl/gl...3087742276.html podobną do tej i mam zamiar kupić http://moto.allegro....3123454294.html taki mały sienik i siać na tym poletu facelie,gryke lub słoneczniki i tu moje pytanie czy wystarzy przejechać tylko to glebogryzarką czy przekopać jeszcze żeby mi to urosło klasa V albo IV ale facelia taką lubi podobno :)

Kolego siewnik jak najbardziej taki jest ok ale ta glebogryzarka to raczej nie do tego... silnik elektryczny to w twardej ziemi sie spali one raczej są do zabawy w miękkiej ziemi wcześniej czymś uprawianej , a nie było by najprościej nająć kogoś z gruberem czy agregatem dasz na flaszke i bedzie zrobione na fest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

jacek jak kończą ci się noże to dospawaj sobie żyletki z rotacyjnej. U mnie co roku z 10 ha tytoniu się tnie i wytrzymują bez problemu sezon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja kupiłem na próbę kilka noży UNIA po 18zł i kilka z importu po 8zł.

Po dwóch latach eksplatacj zauważyłem że zużywają się w równym stopniu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

noże już kupione bezpośrednio od producenta 7,5 brutto ( w agromie są po 16zł(jesienią były po 14)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką malutką glebogryzarkę właśnie do ogródka. Wytrzyma spokojnie, ja moją (kupiona w netto) w ogródku trawnik podrobiłem, żadnych dużych kęsów - drobniutko. Nie bierze ona głęboko, może 5 do max 10cm. Tak powoli się nią kiwam na boki. Niestety dalej Ciebie szpadel czeka, bo za płytko uprawiona ziemia. Ja używam ją, jak pisałem i do niszczenia chwastów pod porzeczkami i przy płocie w sumie tego jest ? jakieś 3-4ary. Fajna zabawka, ale jak by nie spojrzeć, przekop szpadlem stary trawnik, który trzeba normalnie szpadle wycinać kostki (jak w czekoladzie) i później odwracać – jest co się męczyć i pozostają duże nierówności. A tak taką maszynką … fajna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzegorzw1971
      Witam Wszystkich! będę remontował glebogryzarkę stoi parę lat,(stara,polska 10 zespołów z nożami) w sklepie powiedzieli że można założy trochę szybszą przekładnię(mam rozwaloną) ,czy z taką szybszą możnaby uprawiać ściernisko?czy Ktoś z Was robił ściernisko gryzarką,wiem że problem bo wolno to idzie.ale z taką przekładnią może byłoby szybciej?
    • Przez pawelJD
      Witam wszyskich. Interesuje mnie jak spawują się Wam glebogryzarki bometu napędzane przekładnia łańcuchową z lewej strony. Ja w zeszłym tygorniu zakupiłem taka glebogryzarkę i po 3 godzinach pracy mam przeciek w okolicach uszczelnienia przekładni. Ten typ tak ma, czy u Was też podobne niespodzianki wieku dziecięcego wyskakują?
    • Przez sebas99
      Witam! Nadeszła zima, więc biorę się za wykonanie mojego projektu B)
      Będzie to glebogryzarka międzyrzędowa 2 sekcje ( w przyszłości jak będzie dobrze się spisywała dorobię trzecią sekcję), większość części znalazłem na szrocie lub u siebie w garaży ^^, dlatego po podliczeniu kosztów nie jest to aż tak droga inwestycja. Fotogaleria będzie prowadzona wraz z postępem prac
       
      Liczę na wasze porady i opinie
       
      Pierwszym zadaniem jakie w tej chwili wykonuje, jest budowa 2 identycznych przekładni łańcuchowych.
       
      Do przekładni zamierzam zastosować koła łańcuchowe Z-15, które już przyspawałem do tulei, która będzie osadzona na wałku napędowym 30 mm.
       
       

       
      Na kołach łańcuchowych, będzie łańcuch 3/4 cala, wydaje mi się odpowiedni, a taki właśnie miałem
       

       
       
      Obudowę zrobiłem z profilu zamkniętego 150x50, i nawet ładnie mi wyszła ,ma długość 64 cm
       

       
      W miejsca, gdzie wystają śruby będą przykręcone obudowy łożysk (zastosuje łożyska kulkowe) Na górze trochę słabsze łożyska a na dole mocniejsze.
       

       
      Ciąg dalszy nastąpi.......
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam pytanie bo pouruwaly mi sie tryby wiec wszystko jest wymienione, stare zostało tylko korpus i wałek do ktorego mocuje sie bebny mocujace. i tu moje pytanie jak ją ustawić bo słyszałem ze można ustawic jakoś na kartke wsadzic miedzy zeby zakrecic i jak ją nie przetnie tylko zaznaczy zeby na niej to jest dobrze, za kazdym razem tnie mi te kartki, raz juz myslalem ze bedzie dobrze tylko ze na moje oko to dosc spory luz jest na wałku i tak teraz zostawiłem. Koledzy pomórzcie mi bo pytałem takiego mecchanika to mowił że coś trzeba ja znowu rozebrac i pomierzyc te wałki bo są nowe. Prosze o sensowne wypowiedzi
    • Przez lucynka44
      Szukam dobrej glebogryzarki do ogrodu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj