Skocz do zawartości
deer

KOŁA WĄSKIE (międzyrzędowe)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
koła
lks91    6

Kupię koła 11,2 r32 (270/95 r32) pasujące do JD (piasta 22 cm szpilki 27,5 cm) ewentualnie inne do przeróbki tylko w dobrej cenie. Pisać na pw

brawo    1

Panowie mam pytanko jakie wąskie koła do john deere 5090R , czy jak zwiększę prześwit to wzrośnie prędkość, jeśli tak to jakie rozmiary proponujecie by zachować faktyczną prędkość. Pytałem o cenę nowych u dealera to zaproponował jakieś niemieckie za 25000 zł/ kompl. Nośność - rozsiewacz nawozów 1,5-2 ton.  Myślę o nowych żeby wziąść na program. Z góry dziękuje za podpowiedzi . Pozdrowienia i wysokich plonów. B)

Zapomniałem dodać że obecnie ciągnik jest na kołach o rozmiarze tył-480/70R34 przód-380/70R24. Pozdrowienia i wysokich plonów.

jacek1296    67

Jak na program, to jeszcze nie kupiłeś. PRONAR robi koła jakie sobie zażyczysz. Super profesjonalna obsługa. W porównaniu do znanej firmy z opolszczyzny komplet czterech kół 4000pln taniej.

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    113

W dodatku spawy na pronarze wyglądają lepiej niż na tych droższych....

Witam,

Mam Kubotę M7040 na szerokich oponach: przód 320-85-20, a tył 420-85-30. Proszę o podpowiedź jakie wąskie opony będą pasować?

Edytowano przez PatrycjaPaszkot

Przeczytaj sam dokładnie, calineczka w edycji poprawiła po mojej  uwadze, ale już nie jest zainteresowana odpowiedzią, bo nadal nie wiemy o jakiej szerokości mają być te "wąskie opony'.

Arek    113

W tej Kubocie wąskie opony to są od nowości, jak chce węższe to tył można zamienić na 270/95r38.

maniana    6

Odkopię temat. Mam okazję kupić i chciałbym założyć do starego jumza koła 9,5 r 42 służyłby mi do roboty w międzyrzędziach w ziemniakach (anna i formownica 2rzędowa). 

Jaka będzie wysokość takiego koła, czy będzie wyższe czy niższe od fabrycznych 15,5 r38

Czy na takich kołach traktor będzie miał jakikolwiek uciąg, czy nie będzie się grzebał przy przyczepie 6 albo czasami ciągam nim talerzówkę 2,2? 

Kelton    1

Kto pomoże? Z tyłu mam koła 16.9 r30 a z przodu 11.2 r24. Chciałbym dokupić na tył wąskię koła aby się zgrywało

JD1052    79
Napisano (edytowany)

Jaki profil mają te tynie? Jak 85 to najlepiej by pasowały 11.2 r38 bo mają najmniejsza różnice, bo 12.4 r34 są prawie 3% za niskie a 12.4 r38 prawie 4% za wysokie. Edit: Moga być jeszcze 12.4 r36.

Edytowano przez JD1052

chuck00    10

Jaki rozmiar wybrać do Zetora 7211, gdy aktualnie mam 16,9/34? Chciałbym zachować tą samą wysokość, balon 12,4 ale na ile cali? 38-42? Nie chcę całkiem wąskich opon, ale muszą się zmieścić w burakach cukrowych. Opryskiwacz jest ciągnięty 2200l, nawozu nim nie rozsiewam.

JD1052    79

12.4 r38 będą troche(2,7%) niższe a 12.4 r42 troche wyższe(3,6%).

lks91    6

12,4 (podajże 32cm szerokości) będziesz rozpychał buraki jak będą większe. Też to przerabiałem. Kup max 11,2 (27cm)

tomek73    189

Pytanie ile naprawdę mają szerokości. Bo u mnie 11,2 z przodu ma 25 cm a  z tyłu 19 cm i też 11,2.

JD1052    79

Te droższe marki raczej tak nieoszukują, mam alliance 340/85 r48 to rzeczywista szerokość bieznika to 30cm, mam też klebery 270/95 r32 i mają faktycznie równe 27cm. Opony 12.4 są w dwóch rodzajach, mogą być 300/95 oraz 320/90.

chuck00    10

W porządku, dzięki za konkretne odpowiedzi. Pytanie tylko czy r42 się zmieszczą.

JD1052    79

9.5 r42 spokojnie wchodziły do zetora 5211 i jeszcze było kupe miejsca.

zbyniu    0

Witam szukam felg na oponę 13.6-38 na 8 szpilek 160 mm otwór na piaste i 205 mm roztaw po przekątnej. Lub całe koła.

Witam

Mam opony 12.4 24 przód i tył 18.4 34. Mam ursusa 1004. Jakie polecacie wąskie opony. Czy mógłbym wymienić tylko tylne opony.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

toorano    12

Jeśli przód ci pasuje, to na tył daj 12,4-42 !

Kelton    1

Jaki profil mają te tynie? Jak 85 to najlepiej by pasowały 11.2 r38 bo mają najmniejsza różnice, bo 12.4 r34 są prawie 3% za niskie a 12.4 r38 prawie 4% za wysokie. Edit: Moga być jeszcze 12.4 r36.

A 9.5 na 36?

Marciano    2

Potrzebuje wąskich koło fendt 308ci, obecnie mam przód - 440/65 R24, tył - 540/65 R38. Pytanie czy by pasowaly by kola: 280/85 R28 i 270/95 R44???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??
    • Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.