deer

KOŁA WĄSKIE (międzyrzędowe)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Yacenty tak dałem 13 tyś netto za 4 koła kompletne przód 11,2R28 i tył 11,2 R44, dorzucili je do ciągnika, ale po miesiącu od odebrania ciągnika przywiózł mi je Tomek na podwórko , bezpośrednio z Krapkowic.Zarobili na nich 200 zł.

Jutro podam adres , bo mam naklejki na felgach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Danecki-Suchy

Krapkowice, Kamienna 9

tel 77 466 53 48 i 602 390 173

Od nich mam te kola, na oponach Alianz, ale tylne zamiast 280 mają 200 mm jak sam mierzylem,na oponie pisze 280. przód ma 280.ale nie mam problemu z napędem, bo na oryginalnych po chamowaniu w casie jazdy mam problem z rozłączeniem napedu przedniego, traz na wąskich od razu się rozłancza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jake koła do międzyrzędzi będą pasować do pronara 82 sa? chce aby rozstaw pasował do oprysku kukrydzy, którą sieję co 70 cm, czyli rozstaw chyba 150?

w tej chwili mam 380/70/R20 z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Chciałbym do Mf 5425 i 5465 kupić koła uprawowe, takie żeby mniejszego trochę podwyższyć a dużego nie za wiele obniżyć. Obecnie w 5425 mam założone 13.6r24 i tył 16.9r34.

Koła przy większym mf-ie (120km) wytrzymają z rozsiewaczem 2-3 tony nawozu albo z kombajnem ziemniaczanym?

Handlarz zaproponował 11.2r46 na tył i 9.5r32 na przód, czy to się zgra? Będzie ok?

 

 

9,5 R 36 a tył 11,2 R48 Kiedyś taka propozycja padła. Jaką to ma wysokość?

Miałem też kiedyś założone 8.3r32 i 9.5r44, tylko one obniżają ciągniki, to przy opryskiwaczu jest nie dopuszczalne. Jeszcze koła za wąskie.

Edytowano przez stachu2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

o ile dobrze pamietam to 9,5 R 36 maja ok 135cm, a 11,2 R48 maja ok 170cm srednicy. musialbym zmierzyc dokladnie. mam takie koła na sprzedaz z felgami przestawnymi i oponami w idealnm stanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    181

o ile dobrze pamietam to 9,5 R 36 maja ok 135cm, a 11,2 R48 maja ok 170cm srednicy. musialbym zmierzyc dokladnie. mam takie koła na sprzedaz z felgami przestawnymi i oponami w idealnm stanie

ile chcesz za 11,2r48 ? ogłaszasz gdzieś, żeby zobaczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

tył 95% przod jakies 85% 8500 do negocjacji

 


 

 

Edytowano przez crazy29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

Panowie i Panie, jestem na kupnie kół wąskich do ciągnika. Mowa o używkach. Sprzedający pokazał mi mega dziwny rozmiar. Nie wierze mu ze to może pasować, ale przyszedłem do domu, sprawdziłem obwód toczenia obecnych kół, policzyłem stosunek tył/przód. To samo zrobiłem dla tych waskich i wychodzi identyko.

w pierwszym wypadku 1,2964 w drugim 1,2944.

Różnica jest na poziomie 1,0015 czyli praktycznie pomijalna.

Można kupować takie koła?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Czyli żadna różnica.Ciśnieniem można doregulować. 

Mi w NH  przednie szerokie zużyły się z 1 cm i przy hamowaniu w czasie jazdy napędu nie rozłącza. Czyli już jest różnica, a jak założę wąskie tylko na przód to wszystko w porządku, Tylko hamulec w czasie jazdy puszczę i  pięknie rozłączy.

http://olx.pl/oferta/kola-do-upraw-miedzyrzedowych-new-holland-ts-a-t6-case-mxu-CID757-ID8GafJ.html#98d7f7242d  koła kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

mi się dziś spodobały r54 -:) muszę pomierzyć czy wejdzie w nadkole, a wtedy ciągnik zyska 10 cm prześwitu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale rozmiar. Najpierw to patrzył bym czy kupię w razie czego nowe lub używane, ale na allegro są dwie sztuki, czyli raczej problematyczne nie są.

Ciągnik będzie inną szybkość pokazywał szybszy będzie.

Jak wszystko pasuje to brać, a ile chce za komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

da sie kupić.

kolo chce 18tys


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Koła od crazy29 do MF5425 do tyłu może i by pasowały na styk ale przód za wysoki. Zostaje więc przy opcji 11.2R46 i tylko przód 9.5R32 czy będzie pasował. Przelicze sobie różnice i napiszcie jaka może być maksymalna różnica w stosunku tył przód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

ja sie spotkałem z wartością 3% ale ile w tym prawdy? ja szukam czegoś co bedzie w okolicy 1% max


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Panowie w jakim rozmiarze najlepiej założyć koła wąskie do c 360 szerokość chcę dać 9,5 ale nie za bardzo wiem jaką wielkość dać rozważam 36cali, będzie ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Tak, 9,5 R36 kładą ludzie do sześćdziesiątek i jest ok ;)

Ja mam problem, gdyż nie mogę znaleźć przednich felg do lampo 55W. Mam opony 8.3 R24 i potrzebuje skręcanej felgi bo na spawanej nie mogę go rozstawić na 180 cm ;/ Wie ktoś może o takiej i poratuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Witam w końcu planuje kupić wąskie koła do zetora 5340 , z przodu mam 11.2 r24 , wg katalogu podobno pasują 13.6 r 36 , ale czy jest możliwość założenia jakiś o szerokości max 12.4 ?? znawców tematu prosze o opinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Koledzy mam w 40-stce standardowe szerokie opony, chcę kupić teraz wąskie koła 9,5-36 tylko wszędzie gdzie widziałem to do sprzedania mają wąskie koła na felgach bez możliwości przestawiania, na stałe. Ma ktoś może założone takie opony u siebie? Jaki będzie rozstaw ciągnika po założeniu takich kół? Bo teraz mam 140cm i taki sam chciałbym otrzymać po założeniu tych wąskich kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

aktualnie mam koła 420/85/34 i szukam wąskich kół według tabel powinna pasować 9.5/44 niestety obwód koła jest o wiele mniejszy. Po pomiarach u znajomych wychodzi że najlepiej wyjdzie 11,2/44 lub 270/95/44 ale jeszcze kilka centymetrów brakuje na obwodzie . Czy większe opony podejdą??? bo obwód koła które mam to 497cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj