Skocz do zawartości

Polecane posty

Cineek    6

Witam.

Mam pytanie, jak ustawić amortyzacje podnośnika w 6180, jak jadę np: z talerzówką, pługiem obrotowym. Widzę że jest tam kontrolka, ale pewnie trzeba zrobić jakąś kombinację pokręteł. Proszę o pomoc. Poniżej obrazek. Pozdrawiamehrj.jpg

mariusz(ZDUN)    167

Masz jak byk przed twoją jedynką żółty przycisk amortyzacji, i nawet obrazek to ilustrujący, tylko nie każdy miał akumulator i nie we wszystkich daje się to aktywować, jak ci sie uda to zapali ci się ta malutka czerwona dioda w rogu sygnatury.

Cineek    6

Działa! Dzięki kolego, temat może sie przydać dla potomnych :)

Edytowano przez Cineek

Wiadomość z agroFakt.pl

slajders25    11

Dzisiaj się przyjrzałem temu przyciskowi. I mam pytanie czy tem przycisk wystaje ponad panel. Do tej pory myslałem że to jest tylko nadruk ale dzisiaj tam pomacałem i wyczułem że pod żółtą folią wyczówalny jest jakiś przycisk i jak go się naciśnie to robi klik, ale żadna kontrolka się nie zapala. Może jak kolega pisał trzeba te pokrętła odpowiednio ustawić. I jeszcze jedno czy ten akumulator hydrauliczny to taki metalowy balon po prawej stronie w okolicy schodka??

hubertuss    492

Do amortyzacji nie ustawia się zadnych pokręteł. przecież wyżej ktoś napisał. Jeśli działa to włączasz i zapala się kontrolka i wszystko.

slajders25    11

Dzisiaj uruchomiłem amortyzator. Ze zdziwieniem zauważyłem że załącza się tylko w pozycji do podnoszenia. Do tej pory myślałem że taka amortyzacja jest potrzebna do transportu, Instrukcja natomiast mówi że w transporcie należy używać położenia środkowego w której to amortyzacja włączana guzikiem nie działa (tj. nie zapala się kontrolka). Czy może tą amortyzację włącza się podczas pracy w polu żeby np. zniwelować skutki szarpnięć na uwrociach. Mogłby ktoś rozjaśnic mi do czego tak naprawdę służy ta amortyzacja podnośnika ??

b0gdan    85

amortyzacja uaktywnia się tylko wtedy gdy naciśnięty jest przycisk podnoszenia, czyli właśnie do transportu, to w instrukcji jest inaczej, czyli jest tam błąd.

Do czego służy amortyzacja sam sobie odpowiedziałeś w przedostatnim zdaniu :P

Edytowano przez b0gdan

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Adex
      Witam
      Mam pytanie co może być przyczyną opadającej wajchy podnośnika w ursusie c-360. Dopychając wajchę do końca(położenie do podnoszenia) po podniesieniu trzeba ją cały czas trzymać ręką ponieważ po puszczeniu wajcha opada i podnośnik się opuszcza. Dokręcałem już śrubki tej wajchy aby ciężej chodziła i może coś trzymała ale to prawie nic nie daje a jak już dokręce tak żeby coś dawało to wytrzyma kilka godzin i dalej to samo.
    • Przez darekprz
      podośnik bardzo szarpie podczas podoszenia przypuszczam że jest mało oleju jak sprawdzić poziom oleju hydrauliczego w c 385 i gdzie jest korek wlewu oleju

proszę o pomoc
    • Przez KWACOR
      Witam.Mam pytanie do szanownych użytkowników MF 699 ,czy istnieje jakiś sposób do zwiększenia siły udżwigu tylnego podnośnika.