Polecane posty

Cineek    6

Witam.

Mam pytanie, jak ustawić amortyzacje podnośnika w 6180, jak jadę np: z talerzówką, pługiem obrotowym. Widzę że jest tam kontrolka, ale pewnie trzeba zrobić jakąś kombinację pokręteł. Proszę o pomoc. Poniżej obrazek. Pozdrawiamehrj.jpg

mariusz(ZDUN)    205

Masz jak byk przed twoją jedynką żółty przycisk amortyzacji, i nawet obrazek to ilustrujący, tylko nie każdy miał akumulator i nie we wszystkich daje się to aktywować, jak ci sie uda to zapali ci się ta malutka czerwona dioda w rogu sygnatury.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Cineek    6

Działa! Dzięki kolego, temat może sie przydać dla potomnych :)

Edytowano przez Cineek

Wiadomość z agroFakt.pl

slajders25    11

Dzisiaj się przyjrzałem temu przyciskowi. I mam pytanie czy tem przycisk wystaje ponad panel. Do tej pory myslałem że to jest tylko nadruk ale dzisiaj tam pomacałem i wyczułem że pod żółtą folią wyczówalny jest jakiś przycisk i jak go się naciśnie to robi klik, ale żadna kontrolka się nie zapala. Może jak kolega pisał trzeba te pokrętła odpowiednio ustawić. I jeszcze jedno czy ten akumulator hydrauliczny to taki metalowy balon po prawej stronie w okolicy schodka??

hubertuss    633

Do amortyzacji nie ustawia się zadnych pokręteł. przecież wyżej ktoś napisał. Jeśli działa to włączasz i zapala się kontrolka i wszystko.

slajders25    11

Dzisiaj uruchomiłem amortyzator. Ze zdziwieniem zauważyłem że załącza się tylko w pozycji do podnoszenia. Do tej pory myślałem że taka amortyzacja jest potrzebna do transportu, Instrukcja natomiast mówi że w transporcie należy używać położenia środkowego w której to amortyzacja włączana guzikiem nie działa (tj. nie zapala się kontrolka). Czy może tą amortyzację włącza się podczas pracy w polu żeby np. zniwelować skutki szarpnięć na uwrociach. Mogłby ktoś rozjaśnic mi do czego tak naprawdę służy ta amortyzacja podnośnika ??

b0gdan    88

amortyzacja uaktywnia się tylko wtedy gdy naciśnięty jest przycisk podnoszenia, czyli właśnie do transportu, to w instrukcji jest inaczej, czyli jest tam błąd.

Do czego służy amortyzacja sam sobie odpowiedziałeś w przedostatnim zdaniu :P

Edytowano przez b0gdan

Arek3125    9

Odświeże temat.
Nabiłem amortyzator na 40 bar (tyle jest na nim napisane) i amortyzacja nadal nie działa. czy jest możliwość, że zaciął się elektrozawór? 

kamil800    0

U mnie jak wcisne ten przycisk to szybko zapala sie kontrolka podnoszenia i opuszczania podnosnika i tak w kolko (podnosnik tez zaczyna szarpac)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KamilMaj
      Chciałbym się wam poradzić gdyż w zime wzieliśmy się za c330 i mieliśmy problem z opadaniem podnośnika i tura także brat oddał dolny rozdzielacz (pod siedzeniem) do regeneracji, i wszystko fajnie tylko że cena tej regeneracji nie spodobała mi się bo wyszło ino 100zł, przyszła wiosna, podczepiłem pługa 3 małego grudziądza i okazało się że opada nawet z taką lekką maszyną, no to odrazu padło że cylinder porysowany lecz pod pieliśmy ostatnio tura i tur tez opada i tak się przypatrzyłem i gdy podnosze tura to podnosi się minimalnie podnośnik i pytanie czy moja diagnoza dobra że rozdzielacz dziadosko zrobiony? Mamy się za to brać i od czegoś trzeba zacząć, i dodam że słabo podnosi, ma rozdzielacz coś do tego?
    • Przez Peron
      Witam.

Czy ktoś może się orientuje, jakie są kolory farb do poszczególnych modeli? W internecie pełno farb, ale nie jest opisane, na co która jest stosowana i cieżko  coś dobrać.
      Potrzebuję farbę na felgi do serii 3080. Teraz są pomalowane na szaro, ale spod farby wygląda szary, ale lekko metalizowany. 
      W internecie znalazłem opinię, że na felgi ma być krzemowa szarość, ale sam już nie wiem, bo wydaje mi się za ciemna. 
      Ma ktoś praktykę w tym temacie?
    • Przez trys
      pacjent mf 5430  rocznik 2013 podniósł ramiona podnośnika i nie opuszcza
      po odpaleniu  ehr się normalnie aktywuje
      przyciskając na cefce z tyłu  ciągnika do góry troszkę podnosi na drugiej cefce przyciskając trochę opuszcza
      przyciski na błotnikach podniosą trochę do góry i tyle samo opuszczają do dołu gdzie tkwi problem błagam pomocy bo to koń główny
    • Przez Cytus
      witam potrzebuje schemat podnośnik A mf135 potrzebuje jakie części się tam znajdują dziekuje
    • Przez miles3147
      Witam. Słyszałem kiedyś, że można zwiększyć udźwig w 4514 poprzez założenie cylindra i tłoka od 5714. Robił tak ktoś? Wyjdzie taniej, bo żeby zwiększyć siłownikami wspomagającymi udźwig o tonę, to trzeba wydać 2 tyś zł.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.