danek72

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Najmniej dwa posty mogę ci przytoczyć gdzie opowiadasz jakiego to sąsiad ma pronara, jak godzinę podnosi i takie tam bzdety.

Same bzdury opowiadasz a pojęcia nie masz. Zetora się nie przyczepiłem. Nie mam zastrzeżeń do tego ciągnika bo jest dobry. Czepiam się tylko twoich wypowiedzi na temat o którym pojęcia nie masz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Napisałem tylko, że ma w nim kiepski komfort w porównaniu z zetorem, więc mi nie wciskaj głupot, że wypisuję wszystko na podstawie tego pronara. O godzinnym podnoszeniu napisałem na podstawie wypowiedzi użytkowników z forum i z YT. Czasami słychać tego pronara, miałem okazję się przejechać w kabinie i jest naprawdę głośno, więc nie możesz powiedzieć, że ma on dobry komfort. Miałeś rację co do biegów w tym ciągniku, to muszę przyznać, ale każdy chwali to co ma, ja mam zetora jestem do tego przyzwyczajony i bym się pewnie nie odnalazł w mtzcie. Nie napisałem, że jego pronar podnosi godzinę i że jest zły, więc czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek72    0

Koledzy forowicze przez caly czs udoaniacie kto ma wieksza wiedze ,a ja cały czas stoje w tym samym miejscu i zero informacji o zetorze 8145 z powazaniem autor tematu

Edytowano przez danek72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Masz rację, sorry. Powiedz jaki masz pola, bo jak małe, gdzie dużo manewrowania to 8145 będzie niezbyt odpowiedni. Ogólnie napisz coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Zgadzam się z przedmówcą. Tylko, że ze znalezieniem chociażby 7245 do 35 tyś może być ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek72    0

Pola mam nie duzo 15 ha tylko ze na kazdej dzialce podmokle kawalki i jak patrze ze wszyscy juz obrobili a ja musze czekac az obeschnie . Bo c 360 nie da rady ,. ostatnio najmowalem sasiada duzym zetorem chyba z 160 KM to tylko smigal po moich bagienkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Chciałbym kupic jakis wiekszy ciagnik od c- 360 z napendem najlepiej Zetor zeby ciagnoł 4 skiby w pługu,moze byc inna marka tylko nie starszy niz z lat 90.Prosze o pomoc w tych sprawach jestem zielony na zakup moge przeznaczyc 35000 tys

 

 

Miałem ten problem pięć lat temu .Posiadałem wtedy c 330 . Oglądałem ursusy renówki nawet nowego pronara za 65000 . Ciągnik nowy tani lecz hałaśliwy i zrezygnowałem . Wszyscy mi doradzali zetora lecz słyszałem ,że dużo palą . Oglądałem renówkę lecz bałem się bo mało popularny . Oglądałem zetory ursusy wszystkie zalane oliwą . Pojechałem zobaczyć John Deere 2850 i go kupiłem . Piszą na forum ,że drogie części lecz przez pięć lat mi nic się nie popsuło poważnego tylko drobiazgi . Z częściami nie ma problemu . Spalanie 6 litrów na motogodzinę średnio . Nie wierzyłem i sprawdzałem jeszcze raz i pomyłki nie było . Akumulatory John Deere oryginalne doładowywane przez pięć lat dwa razy .Pali na mrozie przy - 20 od sztycha nawet nie wiem co to podgrzewanie bo nie potrzebne . Mam jeszcze białoruś to wiem co to zapalanie . Jego plusy to skrętność lepsza jak małym ciapkiem . Moc 90 koni ciągam pług czteroskibowy 40 . W kabinie cicho jak w samochodzie . Podnośnik rewelacyjny . Ciągnik jest z 94 roku i był sprowadzony z Niemiec i wszystkie maszyny z stamtąd kupuje . Odradzałbym kupować krajowy ale wybór należy do ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@danek72

 

ja napiszę chyba pod tym tematem chyba ostatniego posta ale powiem co mam na myśli

 

rozważ słowa osób które mają dany ciągnik i nie mówią że jest cacy to jest najważniejsze. Cała ta otoczka wokół mtz i zetora mnie irytuje bo teoretycznie dorośli rolnicy zachowują się jak handlarze, wciskając osobie zagubionej w temacie (tobie danek72) swoje zadufane opinie.

 

Wybranie ciągnika jest często kwestią przyzwyczajenia co możesz zobaczyć jak się licytują kto ile miał a jak miał mtz i zetora to lepszy jest ten którego ma obecnie, mimo iż technologia jest przestarzała porównując z zachodnimi

 

Potrzebujesz mało-awaryjnego ciągnika z przednim napędem w rozsądnej cenie największy wybór jest chyba w JD i Renault. Nie wierz też że jak kupisz zachodniaka to będzie się na okrągło psuł, bo to kwestia szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie zachęcam do konkretnego ciągnika. Wojna była o co innego. Jeśli ktoś pisał by bzdury o JD nie przejeździwszy nim nawet godziny też bym się do niego przyczepił.

Zawsze istnieje ryzyko że trafi się trupa mimo że wygląda nieźle. Osobiście pomyślał bym jeszcze o fendt. Jeździ u nas kilka, znajomy ma czterocylindrowego (nie wiem jaki symbol) naparza nim calutki rok, w zimie odśnieża. Osobiście podoba mi się ciągnik.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@danek72

Za 35000 idzie kupić Deutz-Fahr'a Dx 4.50 albo Valmeta 605 lub 655 zwykłe proste mechaniczne ciągniki na pewno warte polecenia...

Ogólnie rzecz biorąc to czego byś nie kupił to będzie chodziło pod warunkiem że będzie on w dobrym stanie technicznym ;) Jak trafisz na ruinę to nie ważne czy to Fendt, MF czy MTZ każdy będzie się sypał i do każdego będziesz dokładał, dokładał i dokładał. Reasumując - nie szukaj konkretnej marki a bardziej konkretnego stanu technicznego bo mimo wszystko jest to ważniejszy aspekt niż marka, kolor czy wygląd maski :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@MgrLukash zgadzam się w 100%

 

@seweryn20 fendt jak najbardziej tak tyle że one będą nieco starcze niż było zakładane, czasem jeśli jest to ciągnik serwisowany i jak były robione remonty kapitalne to może być 100x lepszy przy 15tys mth niż taki co ma 3tys i totalny niechluja go użytkował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bardzo możliwe. Ogólnie trzeba założyć że za pieniądze którymi dysponuje zachodni ciągnik dobrej marki będzie starszy niż polski, czeski czy ruski. A ta różnica jest znów widoczna w wykonaniu. Standardy starszych maszyn były troszkę inne. Nie ma co robić nadziei że taki ciągnik będzie miał w środku luksusy jak współczesne czy choć by 10 lat młodsze. Kolega powinien pooglądać różne maszyny i zadecydować..... trochę starsza, bardziej spartańska ale w uczciwym stanie bardzo trwała zachodnia maszyna czy młodszy, ale spod tańszej marki.Dobrze by było zostawić zapas gotówki na ewentualne poprawki. Z tym trzeba się zawsze liczyć przy kupnie używki.

Ja szukałem ciągnika 2 lata. Gdybym dziś kupował starł bym się kupić sprowadzany. W Polsce jest mało zadbanych ciągników a jeszcze mniej serwisowanych. Polacy oszczędzają na środkach eksploatacji. Gorsze oleje, spóźnione wymiany, paliwo od kombinatorów, usterki nie usuwane puki ciągnik chodzi, partyzantki i drutowanie.

I tak kombinują bez względu na wiek maszyny.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@seweryn20 tato jak kupił zetora 12145 jakieś 5lat temu to niby był w stanie na 4/5 ale żeby go doprowadzić na 4,5 to wsadziliśmy ok 15k (przeróbka wspomagania na orbitrol opony na przód(pod tura udźwig 1,7t) hamulce, drobne wycieki etc.) a to że u nas większość ma zgnojone maszyny to normalka, oczywiście ciągników z bloku radzieckiego to nie dotyczy bo byłych POMowców itp jest na pęczki

znam jednego gostka co bierze serwis ma ponad 100ha , ale bazuje na nowym taborze a reszta to wolna amerykanka (tu wsadzimy szmate by się nie lało, tam zwiążemy drutem, sznurkiem) i ostatecznie wygląd jak w cygańskim wozie :D no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

@Zbyszko troche sie przyczepie, ale jak wyliczyles czas pracy, skoro w tym ciagniku czas pracy liczony jest w godzinach

panowie radze pamietac takie rzeczy, bo pozniej powstaja jakies nieporozumienia, ze ciagnik duzo pali w porownaniu do ursusa czy zetora, gdzie wiekszosc starszych liczy czas pracy w MTH


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ruskie nie dotyczy? Dopiero zdezelowane. Oglądałem całą kupę z polskich gospodarstw i masakra. Temu swojego kupiłem ze zwózki z niemiec. Nie jest to reguła, nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale sytuacja się powtarza dosłownie systematycznie. Jak ciągnik ma polską historię to przeważnie to gruchot. W swoim prócz kilku uszczelnień do wymiany (normalka w 20-to latku tym bardziej mtz-cie) cała reszta była w super stanie. Na chwilę obecną rozciekł się zimering wałka wom po ponad 300 godzinach solenia. Przez dwa sezony odśnieżania ponad 500 godzin to druga awaria. pierwsza w zeszłego sezonu to przebicie na izolacji kabla w alternatorze. A gdzie reszta roku to nie wspomnę. Tylko tyle. Tak że da się tylko trzeba chcieć.

Przede wszystkim kupić w dobrym stanie. Ale mimo wszystko zanim zaczniesz szukać trzeba trochę ogarnąć zalety i wady poszczególnych marek. Osobiście gdybym znów kupował ciągnik jako że jeżdżę dużo po drogach patrzył bym na skrzynię, sposób włączania blokady, napędu, spalanie i komfort. Bajki typu bo to takie a tamto srakie bym odpuścił. Przeważnie wypisują je ci co sobie poradzić z ciągnikiem nie umieją a ich wytłumaczenie to twierdzenie wszem i wobec że to dziadostwo, że to nie wina jego nieudolności tylko sprzętu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

co do spalania jak dla mnie błędnie wszyscy je określają, bo na godziny, mth, a tak na prawdę powinno to się liczyć na hektar, bo co z tego że 120km pali więcej od 30 skoro w przeliczeniu na hektar wyjdzie pewnie na korzyść ursusa

 

zakładajcie pługi i porównajcie ile wam na ha wychodzi :D może się wam odmieni wizja że mały ciągnik jest ekonomiczny (do prac lekkich tak nie do orki) :lol: :lol: :lol: sam myślę żeby 4ke obracaną kupić i dzida :P:P:P

Edytowano przez mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

120km pali więcej od 30 skoro w przeliczeniu na hektar wyjdzie pewnie na korzyść ursusa

 

chciałeś chyba napisać "120km pali więcej od 30 skoro w przeliczeniu na hektar wyjdzie pewnie na korzyść 120KM


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@Vrykoulakas dzięki za sprostowanie

fakt mało sprecyzowałem chodziło mi o ursusa typu 1214 i np c330

sam się pogubiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

rzucić temat typu "który ciągnik lepszy" i zabijają się jak dzieci... A jasna sprawa, że jak ktoś kupi jakiś sprzęt, to go nie zgani, tylko będzie chwalił, że jest lepszy... A ja mam 60-tkę z 82r. i orki w wodzie robię. Jak jadę uprawiać, to biorę kultywator z kolczatką, bo z bronami bym się nie odważył. Zasada taka - im cięższy sprzęt na podnośniku i kumaty operator, tym robota lżejsza. Nie liczy się sprzęt, jaki masz, lecz to, czy potrafisz go użyć. I tu przytoczę mojego przedmówcy: jak nie umiesz jeździć, to najlepiej zwalić winę na sprzęt. A ja jeszcze dodam: co z tego, że traktor gwizda, jak szofer to piz*a...

PS: 2 lata temu do mnie przyszli z wioski rolnicy i pytali się, czym poorałem moje pole. Więc odpowiedziałem, że 60-tką i pługiem 3-ką. Na to mnie się spytali jak? No to mówię: pług w dół i do przodu:). Na drugi dzień matka przyszła ze sklepu i powiedziała, iż się tam jeden żalił, że jak to możliwe, że oni mają taki ciężki sprzęt i nie potrafią wjechać na pole, a ja 60-tką już i uprawiłem... To jej odpowiedziałem - niech się kupią 60-tkę :D

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

@Zbyszko troche sie przyczepie, ale jak wyliczyles czas pracy, skoro w tym ciagniku czas pracy liczony jest w godzinach

panowie radze pamietac takie rzeczy, bo pozniej powstaja jakies nieporozumienia, ze ciagnik duzo pali w porownaniu do ursusa czy zetora, gdzie wiekszosc starszych liczy czas pracy w MTH

 

Po prostu zapisałem sobie licznik napełniłem bak do pełna wypaliłem 60 l ropy i wyliczyłem . Ciągnik wtedy ciągał pług , agregat siewny i dojazd do pola . Kiedyś założyłem grubera 11 łap na 3 klasie i spalił na moto 10 l ale napisałem ,że średnio spala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@danek72 i coś ci się nasunęło na myśl w tym gąszczu postów ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj