danek72

Jaki ciagnik wiekszy od c -360 (Zetor)

Polecane posty

danek72    0

Chciałbym kupic jakis wiekszy ciagnik od c- 360 z napendem najlepiej Zetor zeby ciagnoł 4 skiby w pługu,moze byc inna marka tylko nie starszy niz z lat 90.Prosze o pomoc w tych sprawach jestem zielony na zakup moge przeznaczyc 35000 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrk1233    27

z zetorów to 7745, a za tą cenę to spokojnie kupisz MTZ 82 w idealnym stanie ;)

jak trochę poszukasz to może znajdziesz w tej cenie ursusa 914 :)

Wszystkie te ciągniki pociągną 4 skiby bez problemu :)

Edytowano przez piotrk1233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ja uważam że mtz byłby najlepszy zetor jest niby dobry no ale za tą kasę to kupisz z góra tam z 91r np. Mnie, sorry jak kogoś uraziłem denerwuje ślimacze tempo zetora. Mtz nie powiem wady ma ale za tą kasę to masz ciągnik około 2000 roku nawet części to groszowe sprawy v max 40 km/h silnik w nim jest uważam bardzo dobry. Wady główne to hydraulika lubi się lać z paru miejsc na ale ma mały plus docisk porządny co jest dobre w suche lata przy pługu czy talerzówce. Minus jeszcze to skrzynia nie jest porządnie synchronizowana czyli na przełożeniach trochę zgrzyta. Ciągnik trochę lekki ale to minus i właściwie plus. Mówią że mtz lubi się psuć ale odkąd kupiłem mojego mtz z zarżniętym silnikiem po kapitalce nic poważnego mnie się nie popsuło a będzie to 3 rok. Jeszcze plusy to wałek wom niezależny od sprzęgła, pompa chodzi oddzielnie ma własny włącznik. Ja ogólnie oceniam ciągnik na dobry za c360.

P.S. Miłośnicy Zetora proszę o nie wyzywanie mnie może nie jestem obiektywny no ale do zetora jestem uprzędzony a danek jak zetora chesz to kupić to lepiej kup jakiś zachodni ciągnik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jonkszi, osobiście MTZ nigdy nie jeździłem, tylko oglądałem jak ktoś jeździ, ale wolał bym dać 35k za MTZ niż 40k za zetora 7745 z podnosnikiem do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

No kolego case ja w swoim poście chwale mtz no ale każdy ciągnik ma wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

ja bym kupił na Twoim miejscu zetor lub ursusa skoro jedziłes c 360 to z tymi sprzetami tez problemu nie bedziesz miec a ruskie jak to ruskie silniki dobre sa w zetorach tez dobre pomimo tego ze piszą ze spalanie duże duzy traktor to i pali wiecej przeciez to nie c 330,a co dobre to ceni się nawet pomimo swego wieku a co szajs to młode roczniki są tanie,zachodniego nie kupuj chyba ze masz taki areał który zarobi potem w tysiącach na czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Bierz zetora lepszy komfort a i w cztero skibowym pługu ci pójdzie jak nie jedynką to piątką terenówką ja ma 5340 te nowsza wersję już z plastikową maską i na ciężkich ziemiach śmiało jedynką śmiga ten 7245 będzie mocniejszy bez porównania bo te nowe miały być ekologiczne i trochę to mocy zabrało na tę ekologie

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

ja mam zetorka 8145 i nie zamienil bym go na zadnego mtz mam do niego grudziacka 5 i smiga trojka terenowa na lzejszej ziemi a na glinach na zolwiu na trujce a gory mam takie z 20 stopmi nachylenia czasem wieksze i nie pali masakrycznie duzo jak tu sie slyszy przecietnie wychodzi jakies 6-7 mtg wiecej wychodzi przy dronowaniu ale ciagam nim 10 bron

 

ja mam zetorka 8145 i nie zamienil bym go na zadnego mtz mam do niego grudziacka 5 i smiga trojka terenowa na lzejszej ziemi a na glinach na zolwiu na trujce a gory mam takie z 20 stopmi nachylenia czasem wieksze i nie pali masakrycznie duzo jak tu sie slyszy przecietnie wychodzi jakies 6-7 mtg wiecej wychodzi przy dronowaniu ale ciagam nim 10 bron


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Z 360 się przesiądziesz na mtz i jaki to ma sens? Komfort zbliżony, hydraulika kiepska, biegi zgrzytają... Ktoś napisał i ślimaczym tempie zetora i nie wiem co miał na myśli, ale jeśli chodzi o moc to mu nie brakuje, jest bardzo zrywny. Śmiało jako użytkownik zetora 7711 turbo i 7011 mogę Ci polecić tę czeską markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mtz bd lepszy bo ma silnik forda. A miałem mzt 82a i to był ciągnik nie do zdarcia. Ciągał kvenerlanda ab100 na 3 skibach 50 na 1,6m + wał i dawł rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z 360 się przesiądziesz na mtz i jaki to ma sens? Komfort zbliżony, hydraulika kiepska, biegi zgrzytają... Ktoś napisał i ślimaczym tempie zetora i nie wiem co miał na myśli, ale jeśli chodzi o moc to mu nie brakuje, jest bardzo zrywny. Śmiało jako użytkownik zetora 7711 turbo i 7011 mogę Ci polecić tę czeską markę.

 

Komfort zbliżony? Chyba pomyliłeś ciągniki. Hydraulika kiepska? Jak by 60-ka miała lepszą. Najbardziej narzekają ci co nie potrafią sobie z tym poradzić. Biegi zgrzytają temu co się skrzynia nie umieją posługiwać. Tak samo będą mu w 60-ce zgrzytały.

Ślimacze tempo... miał na myśli pewnie prędkość maksymalną. Mtz jest szybszy. To zaleta nieistotna w polu.

Ty w zetorze masz dwa biegi do pracy w polu a ruski najmniej 6. Ty chcesz jechać szybciej deptasz po gazie a w mtz-cie pełny ekonom 1800 i zmiana biegu na taki jaki ci pasuje bo jest wybór. Rewelacja gdy ciągnik obsługuje dużo maszyn.

Nie zachęcam do kupna tego czy tamtego, nie lubię jak ktoś bzdury wypisuje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

To żeś powiedział. Znajomy ma pronara i rozmawiałem z nim o komforcie w tym ciągniku. Sam powiedział, że jest w nim głośniej, aniżeli w zetorze. Nie powiedziałem, że 360 ma lepszą hydraulikę, czytaj ze zrozumieniem. Ma kupić ciągnik, żeby potem podnosił napakowaną przyczepę na tył przez pół dnia (zero ekonomii)? Mając 7011 uważam, że to ciągnik do wszystkiego, więc mi tu nie pisz, że wypisuję bzdury. I nie zapominaj, że to tempo jest najbardziej istotne w polu, bo ciągnik ma pracować właśnie tam, a nie jeździć na wyścigi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Napisałeś że komfort zbliżony do 360 a nie do zetora. Sam nie rozumiesz co piszesz. W kabinie jest głośniej niż w zetorze i temu nie zaprzeczyłem. Skąd ci się hydraulika wzięła? Z opowiadań sąsiada? Kiepski argument. Powiem ci że przyczepę dźwiga szybciej niż zetor. Podnośnik również szybciej reaguje. Pompa jest wydajniejsza. Proste.

A tempo? Po co ci w polu 40 kilometrów na godzinę? I gdzie zetorowi do szybkiej pracy w polu jak najszybszy jego bieg jakim może robić cokolwiek to trzy i pełny gaz. Gdzie mtz ma jeszcze całą kupę do dyspozycji bez zmiany obrotów silnika. Napisz o tym co wiesz a nie bzdety podsłyszane u mało zaradnego sąsiada.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Najlepiej niech sam pojeździ za takimi ciągnikami i sam sobie porówna w którym się mu lepiej jeździ tak samo pod względem komfortu, prowadzenia i funkcjonalności sam porówna i wybierze.


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Oba ciągniki to ta sama klasa. Oba mają wady i zalety. Oba dobre ciągniki. Ciekawe jest to że zalety jednego nie powtarzają się w drugim tak samo jak wady. Jeździłem 10 lat 5340 i powiem szczerze że jak zetor był bezawaryjny i bardziej komfortowy to lepiej robi mi się mtz-tem. W polu ekonomiczny bo nie ma potrzeby deptać po gazie. Odśnieżam w zimie. Spokojnie w tym samym czasie zrobię 14-20% więcej niż zetorem.

Kolega dobrze mówi niech gościu poogląda i sprawdzi oba. Sam podejmie decyzję.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Jak mógłbym napisać, że w mtz jest komfort zbliżony do zetora? Zaprzeczyłbym wtedy swojemu zdaniu na temat zetora, więc wiem co piszę. A odnośnie hydrauliki to rozejrzyj się po forum, każdy mówi, że mtz zawsze miał jakieś przecieki. Poza tym znajomego pytałem się jedynie o komfort, więc nie mów mi co mam robić. "Trzy i pełny gaz" i bardzo dobrze. Po co mam wajchować na polu tymi biegami, skoro mogę pracować cały czas na jednym przełożeniu? I owszem, nie potrzebuję 40 na godz w polu, chodzi mi o dynamiczność ciągnika. I właśnie zetorem mogę szybko pracować, bo na takiej 3 w 7711 i tak się wykonuje mało prac. I v-max 7711 wynosi ok 35km/h na zużytych oponach (mierzone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek72    0

Panowie czy te Zetory sa cztero czy szescio garowe z wyglagu pasuje mi 8145 prosze wiecej informacji szczegułowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Byłem posiadaczem kilku zetorów z ciężkiej serii, tylko, że 8011/8111. W polu zbytnio się nie sprawdzał, wolno się nim orało itp. Plusem tego ciągnika było to, że każdą naładowaną burakami przyczepę podnosił na tył w mgnieniu oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Po co więcej biegów? To czemu współczesne biegi mają ich i po 40-ci? Dla jaj? Nie. Po to żeby bez względu na wykonywaną pracę utrzymywać silnik zawsze w zakresie najbardziej ekonomicznych obrotów. Odnośnie hydrauliki nie muszę się rozglądać po forum. Mam mtz-ta i wiem jaka jest. Nie zauważyłeś że większość piszących ma po 14 lat?

Powiedziałem ci że 40 w polu nieprzydatne i gdzie ty masz dynamiczność mając dwa biegi do wyboru?

Powiem ci co masz robić... nie masz doświadczenia z tym ciągnikiem to nie wypisuj historyjek podsłyszanych u sąsiada i postów wypisywanych przez małoletnich.

 

Ciężkie maszyny. Mają spory uciąg. Odpowiednik mocy mtz-ta ma większe możliwości niż ruski. Ale ciężko chyba znaleźć uczciwą sztukę. Te ciągniki na prawdę dużo robią ciężkiej roboty.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

A słyszałeś o czymś takim jak wzmacniacz momentu? Wtedy możemy mówić o tym, o czym wspominałeś. Mam 2 biegi do wyboru i bardzo dobrze, na 3 mogę spokojnie na małych obrotach pracować. I nie wypisuję żadnych historyjek podsłyszanych u sąsiada, na wsi są tylko 2 mtz'ty i pronar. Z właścicielem pronara rozmawiałem przy okazji prasowania słomy (miał wcześniej i zetory, więc wiedział co mówi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wiem co to wzmacniacz momentu. Skąd ci się on wziął?

Sam napisałeś sąsiad powiedział, na forum piszą.

Masz zetora. Znasz go na pewno doskonale. Wiesz jakie ma wady, zalety więc pisz o tym co wiesz. Sam chętnie przeczytam. Mtz-ta znasz z opowiadań. W okolicy trzy. Trochę za mało żeby na ich podstawie wysunąć opinie dla całej marki. Pisanie o jego właściwościach zostaw tym co go użytkują.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj