Polecane posty

Lee001    1

Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej bębnowej Pottinger Cat 185. Na samym początku spisywała się doskonale hydraulicznie rozkładana daje to dużą wygodę i komfort pracy. Dodam jeszcze że współpracuje z ciągnikiem MTZ 80. Od niedawna pojawił się problem, mianowicie gdy włączam napęd kosiarka podczas rozpędzania się wydaje przeraźliwe dźwięki. Dodam jeszcze że całkiem niedawno zahaczyłem o nierówność i zerwałem śrubę bezpieczeństwa...no ale chyba po to ona jest żeby zabezpieczyć sprzęt przed poważniejszym uszkodzeniem. Myślicie że mogłem uszkodzić coś więcej? Mam jeszcze jedną prośbę...zna może ktoś dobry sklep z częściami do tych właśnie maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

sklepu nie znam:P ale zapytam inaczej, olej w skrzyni wymieniałeś?? albo chociaż wiesz czy go tam masz? bo to może być przyczyną wycia, a to że zerwałeś zabezpieczenie to norma:P przy szybkim koszeniu:P gdy wpadniesz w nierówności


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Wyjdz i posluchaj gdzie chalasuje:P W tej firmie w ktorej kupiles to pewnie tez maja czesci;]


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Myślę że najprawdopodobiej została zgięta ośka bębna. Nie piszesz nic o wibracjach kosiarki, bo jeśli są to na bank ośka do wymiany. Możliwe że została tylko zgięta tuleja bębna i ociera o skrzynię przekładniową. Może być także zgięty talerz od spodu bębna i on szoruje. Niedaleko mnie jest diler Potingera to może zadzwoń do niego i zapytaj o części. Najpierw proponuję jednak dokładnie obejżyj kosiarkę i zakręć ręką bęben. Tu masz link do dilera

 

http://www.adleragro.pl/main.php?m=1


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

witam.

 

ma ktos z was koledzy ksiazke serwisowa lub jakies schematy budowy tej kosiarki.

 

potrzebuje sie dowiedziec czy sruby skrecajace listwe ze soba oraz sruby skrecajace piasty dyskow z listwa nalezy dokrecac kluczem dynanometrycznym. czy poprostu zalac to klejem do gwintow i dokrecic do samego konca.

 

aaaaaaa wie ktos moze co to za niebieski silikon jest w plozie prowadzacej.. uszczelnia polowki plóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

a ostatni dysk wraz z flansza i lozyskami mam do wymiany. juz ja rozpolowilem i zdemontowalem wszystko. i teraz potrzebuje jakis informacji wiecej w tej materii.

 

nic ielkiego. pierwsza naprawa od nowosci. jestem jej drugim wlascicielem. wiec czas na nadanie jej szyku i uleczenie wszystkich dolegliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

  • czesci?? caly dysk wraz z flansza lozyskami etc komplet caly od spodu do gory 2500 netto. kosiarka z poprzedniego wieku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

koniec końców koszt naprawy wyniósł okolo 6000 brutto… Pan Krzysztof z raitech w Brzozie koło Bydgoszczy wykazał sie niemałym profesjonalizmem i jeszcze większą cierpliwością.

 

cieżki temat z tą kosiarką poniewaz wystepuja dwa typy flansz mocujacych lozyska do elementy przeniesienia napedu. i od tej flanszy zalezy jaka bedzie reszta czesci :)

 

ale po naszych przebojach pan Krzysztof bedzie juz wiedzial co i jak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

Witam kolegow :)

 

mam taki problem… zmowilem zgodnie z katalogiem czesci do mojej kosiarki caly uklad napedowy zo dysku, czyli: zebatke napedowa, lozyska, flansze itd: moje problem polega na tym ze w momencie montazu lozyska w flanszy, lozysko sobie luzno do niej wpada. tzn tylko i wylacznie w odpowiednim momencie. dzieje mi sie tak tylko z otworem na dole. bo na gorze lozysko ma juz mega opor i bede musial uzyc prasy.

 

czesci zamowilem u przedstawiciela pottingera w polsce, po nr z katalogu, lozyko tez. wiec teoretycznie powinno byc dobrze a nie jest… jedna flansze juz odeslalem jako wadliwa bo am lozysko to juz wogole w kazda strone wchodzilo luzno.

 

moje pytanie brzmi czy to mozliwe ze jest takie miejsce i taki uklad zeby to sobie luzno weszlo a pozniej dopiero sie "zacielo" i trzymalo sztywno ???

 

pierwszy raz rozebrałem kosiarke w drobny mak wiec nie mam za duzo w tym doswiadczenia…

 

bo teraz nie wiem czy po raz 3 nie odsylac tego z reklamacja… w zasadzie to jestem w kropce…

 

 

na dole dorzucam schemat tej kosiarki… a dokladnie chodzi mi o czesci o nr:

 

20 - lozysko

19 - oring

10 - taki uszczelniacz i na to zaklada sie zimering

11 - zimering

9 - lozysko

12 - flansza

7 - zebatka napedowa

 

i teraz lozysko nr 20 luzno mi wchodzi do 12 flanszy............ ale jak juz wczesniej wspomnialem tylko i wylacznie w jednej pozycji… jak juz poslada sie ta flansze jak trzeba to wszystko sie wprasowuje na czesc nr 7

 

 

 

poprosze serdecznie o pomoc…

schemat cat nova.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

Zadzwoń do przedstawiciela bo mógł sie pomylić mi do przyczepy samozbierającej przysłał za długi drążek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

ja kiedyś też kupowałem tylko do 290 to było dobrze. wszystko musi wchodzić ścisło ( prasą) ja bym odesłał bo to za dużo kosztuje żeby tak sobie wymieniać. a swoją drogą jak już zmieniasz wszystko to nie myślałeś żeby kupić Tryb, łożyska ,uszczelnienie, piastę od nowszego modelu. ja dałem ciała i nie zmieniłem. młodsze mają oba łożyska takiej samej wielkości a gwint na trybie to nie 18M tylko 20M dysk tnący jest taki sam tylko trzeba tą piastkę do której przykręca się dysk też kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

ja kupilem dokladnie tak jak mowisz tą nowsza bo i tak mialem w kosiarce… na oba lozyska takiej samej wielkosci…

 

i nie pierniczylem sie w tancu i kupilem od gory po dol wszystko nowe… poszlo w tysiace ale wolem miec 100% pewnosci… tylko ta flansza… juz raz ja wymienialem teraz doslali nowa i jest to samo…

 

powiem szczrze ze jedyne co mnie powstrzymuje od zrobienia awantury to facet co mnie tam obsluguje w raitechu... koles jest mega wyrozumialy i cierpliwy… ale za te kase i za te amrke zeby miec takie problemy to male nieporozumienie …

 

Marke*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

ja brałem u siebie przez ROLMECH z płocka mają u nas punkt to za komplet na jeden dysk to tak jak mówisz dałem 3 tyś z małym hakiem ale za ten starszy model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

czyli reasumujac nie moze byc takiej sytuacji zeby to lozysko wchodzilo mi luzno......

 

no mi rachunek wyszedl kolo 6000 ale bralem jeszcze dwa dyski i slizg plozy oraz kilka srubek…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

no u mnie to jeszcze temat nie skończony bo zaczęło się od tego że urwał mi się ostatni dysk więc go zamówiłem jak pisałem przed następnym koszeniem chcąc wymienić okazało się że jest popsute jeszcze kilka ( zamówiłem dysk bez rozbierania dalej listwy - to był mój błąd ) po koszeniu na spokojnie rozebrałem całą listwę i okazało się że oprócz tego jednego muszę jeszcze dokupić 4 tryby pośrednie i 1 główny plus kilka łożysk :( na razie sprawa zawieszona leży ja kupiłem teraz czołówkę też używaną ale claasa ( taka się trafiła) a pottinger był do tyłu czepiany. i nie wiem czy dalej dokupywać nowe tryby jeszcze by było około 3500 zł czy dać sobie spokój z tym.

Tak kolego wszystko musi wszystko być spasowane bo inaczej kilka ha i awaria pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Nie powinno tak być że łożysko wchodzi luźno. Osobiście spróbowałbym jeszcze znaleźć kogoś ogarniętego z serwisu powinien najlepiej ci przybliżyć w czym może tkwić problem lub nawet po godzinach zobaczyłby co konkretnie jest nie tak i wtedy może udałoby się to jakoś rozwiązać a jak nie to bez awantury się nie obędzie może jak się przestanie z nimi miło rozmawiać to podejdą poważnie do klienta.

Nie jest to pierwszy przypadek że w pottingerze nowe części do siebie nie pasują. Kolega miał kiedyś też problem ze spasowaniem nowych oryginalnych części aż poskładaniem wszystkiego zajął się właśnie serwis.

Tak na marginesie jak zerknąłem że koszty części do dwóch dysków wyniosły cię 6000 zł to ciesze się że wybrałem kosiarkę z modułową budową dysków. Wymienia się moduł (koszt 1200zł) i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

tzn

ja tam zamowilem dysk zewnetrzny. jeden wewnetrzny talerzowy, slizg plozy, duzo srubek bo ktos poskladal na nieorginalnych, lozyska, i te tryby wewnatrz kosiatki jeden ten co jest na nim caly ten mechanizm flansza lozyska uszczelnienia. i te dwa tryby posrednie. ogolnie wyszlo okolo 5800… plus jakies tam rabaty i inne pierdy i zaplacilem rowno 5000.

podszedlem do remontu tej kosiarki bardzo sumiennie. w sumie dzis stwierdzam ze ta kasa co juz poszla, i maszyna nadal niezlozona, oraz ten malanż z czesciami, koszta rosna maszyna niezlozona, to uwazam ze lepiej bylokupic nowa z salony 6000zl wplacic jako wplate wlasna i miec w d*pie. w obecnej chwili Kverneland Taarup 3228 MT jest w promocji i kosztuje 28900. jest to kosiarka bardzo fajna i z kondycjonerem moj sasiad ma na T6.175 dwa razy po 3.2 front i boczna… i teraz w sumie zaluje ze nie zakupilem sobie takiej na ratki…

 

i nie wiem czy dalej dokupywać nowe tryby jeszcze by było około 3500 zł czy dać sobie spokój z tym.

Tak kolego wszystko musi wszystko być spasowane bo inaczej kilka ha i awaria pewna

 

 

Daj sobie spokoj… postaraj sie lepiej gdzies ja sprzedac na czesci i dorzucic to co mialbys w nia wlozyc i zakup sobie cos świeższego…

 

tak jak pisalem wczesniej ja zaluje ze zaczolem remot tej… tyle kasy i niepotrzebych telefonow... juz drugie miesiac sie dogrywam z czesciami… wymieniam wszystko co moze sie uszkodzic w czasie pracy.... nawet nie bede w stanie sprzedac tej kosiarki za taka kase ktora w nia wloze w remont…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

chyba tak zrobię bo czołową kupiłem z kondycjonerem a pottinger jest bez więc i tak na dwie by się nie dało kosić. dzięki za radę tylko kto to kupi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0
:D widzisz kolego :) zebys mial te nowsze flansze z lozyskami oboma takimi samymi to bysmy doszli do porozumienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

ale to pasuje do twojej założysz na środkowe dyski ( niskie ) i będzie na pewno chodzić u mnie problemy były tylko na brzeżnych dyskach. dogadamy się jak coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

no wlasnie nie bedzie pasowalo..... tryby w srodku nie nachodza na siebie rowno… jest okolo 3-4mm roznicy… bylo takie rozwiazanie zrobione jak kupilem swoja i sie upierniczylo wszystko… ta flansza na dwa rozne lozyska jest jakby "plytsza" od tej flanszy z dwoma rownymi lozyskami… jak rozpolowilem ploze to mialem to czarno na bialym...... musialbym dokladnie zmierzyc jaka jest roznica w wyskoosci co przeklada sie w zatrybianie... ale bylo to okolo 3-4 mm a to jest dosc sporo…

 

ps: dzis wyslalem filmik panu z pottingera jak ladnie wpada lozysko do flanszy… dostalem odpowiedz ze moj film robi kariere i poszedl do centrali w austrii :D ciekawe co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj