Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Blokada rozrusznika Pronar 82 SA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich. Z powodu mojego wielkiego problemu z tym ciągnikiem o którym pisałem tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6064-odpalanie-mtz-a-zima/page__st__460 (trzeci post, zachęcam do lektury, może ktoś wpadnie na pomysł co go boli) przyszedł mi do głowy jeden pomysł. Otóż gdy go zapalam i chcę go trochę przeciągnąć to wyłącza mi się rozrusznik ( tak tak, cudowna blokada przed zapalaniem już zapalonego ciągnika ;)) poprostu rozrusznik akurat wtedy się wyłączy, jak już silnik łapie, ale jeszcze ma za małe obroty żeby samoczynnie podjął pracę. I tak sobie myślę żeby tą blokadę jakoś wyłączyć. Tylko problem w tym, że nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa. W katalogu znalazłem "przekaźnik blokady rozrusznika". Myślę że chodzi o ten przekaźnik z białymi napisami przy bezpieczniku 40A. Może mi ktoś powiedzieć, czy w ogóle da się zrobić coś takiego i jak? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c3197e1228e9f7d4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8347db1bad4fd346.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

w pokrywie skrzyni begow masz czujnik, odepnij kostke i daj mostek w niej z jakiegos druciku/kabelka, byc moze to on rozlacza, a jesli to nie pomoze zamien sasiednie przekazniki (tylko takie same!) i zobacz co bedzie sie dzialo ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W skrzyni to już dawno mam to złączone. Tylko widzisz, mi nie chodzi o to jak to naprawić, tylko jak to całkowicie wyłączyć. Bo np. dzisiaj o godzinie 12 zapalił dopiero za 9 razem. cały czas trzymałem kluczyk przekręcony a on zakręcił 3 razy i wyłączył się rozrusznik, jak już prawie wał się zatrzymał to rozrusznik znów się włączył... i tak w kółko. A przekaźniki już zmieniałem na nowe tak prewencyjnie. No drzaźni mnie to zapalanie niesamowicie. A jak by tego było mało to byłem już w trzech zakładach i nikt nie chce wziąć pompy wtryskowej. Czytałem opinie o zakładach w kutnie to wzajemnie się wykluczają: zakład A super a zakład B omijaj szerokim łukiem. Następna opinia: zakład A omijaj a zakład B najlepszy :wacko: I bądź tu mądry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Najlepsza to jest firma G z czarnej bialowstockiej, czesci maja o 70% tansze jak okoliczne sklepy... Wez rozgrec stycznik 12/24V i sproboj reka go scisnac i zobaczysz jak wtedy zagada... ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

@młodymechanik za Głownem w miejscowości Kamień jest dobry zakład naprawczy pomp róznych CR polecam Jak chcesz numer tel to napisz na PW

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Leć po cienkim kablu od rozrusznika w stronę stacyjki. Po drodze powinien być przekaźnik na schemacie nr.21. Z niego leci na bezpiecznik. To on załącza rozrusznik i po kablach które nim sterują trzeba szukać dalej następnego przekaźnika.Jeśli się nie milę to możliwość włączenia rozrusznika na zapalonym silniku odłącza prąd jaki podaje alternator.

http://obrazki.elektroda.pl/3883698600_1349432597.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/5838734700_1349432593.jpg


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jakbym wyjął ten przekaźnik blokady rozrusznika? To stałoby się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tam nie trzeba nic wyjmować. Wystarczy że pierwszym przekaźnikiem który włącza rozrusznik będziesz sterował tylko stacyjka bez pośrednictwa innego przekaźnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli jak mam to zrobić bo za bardzo nie mam pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ni hu... nie mogę pojąć tych schematów. Czytałem schemat Seweryna, czytałem swój. Stacyjka ma inne połączenia i to mi psuje cały plan. Nie znam się na tym więc lepiej dam sobie spokój bo jeszcze ciągnik spale... Dzięki chłopaki za pomoc i przepraszam za problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Daj konkretnie bo nie wiem co masz na myśli.

To nie jest skomplikowane. Ktoś kto zajmuje się tym zawodowo tylko rzuci okiem i wie. Grzebałem w instalacji mtz-ta a że nie jest to moja specjalność sam musiałem się dobrze zastanowić zanim włożyłem łapy.

Ogólnie jednak polecam osobę doświadczoną w tym kierunku. Dasz na flache i zrobi w parę minut.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. dzisiaj zrobiłem drugie podejście do tematu. Założyłem jeszcze jedne nowe przekaźniki, i takie są moje spostrzeżenia. Jeśli bez gazu kręcę rozrusznikiem to mogę kręcić nie wiem ile a się nie wyłączy. Natomiast jeśli silnik trochę złapie to już wyłącza prąd na rozrusznik. Gdy rozebrałem stycznik 12/24 to:

-styki są czyste

-styki nie są wypalone

- gdy ścisnąłem elektromagnes ręką to przy wyłączonym heblu i tak był jeden akumulator podłączony

- gdy ścisnąłem elektromagnes ręką przy włączonym heblu i włączonej stacyjce to bez problemu zapalił i nie odłączył prądu.

Czy to oznacza że ten stycznik padł czy blokada rozruchu wyłączyła prąd na elektromagnes ale dlatego rozrusznik dalej działał bo styki trzymałem ręką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Tak sobie myślę ,ze impuls na rozłączanie stycznika może być kontrolka od ładowania ,coś co związane jest ze silnik już złapał .Patrz na kontrolkę i zakręć rozrusznikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Zaden impuls z alternatora, w tym ciagniku akurat tak nie jest, ja twierdze ze to wina stycznika, nie wiem... to bylo jakies 3800mth temu, serwisant podklejal tam taki kwadrat 3X3cm gumy z detki gdzies w srodku i skonczylo sie takie puszczanie przy odpalaniu o ktorym ten temat sie toczy...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam czytam posty i wielu użytkowników narzeka że stycznik na skrzyni nie załącza ,ja miałem ten sam problem i rozwiązanie jest proste oprócz położenia dzwigni w neutralne należy ją dopchnąć do przodu do oporu i załącza bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Nie koniecznie, mozna do tylu, mozna tylko przytrzymac w swoja strone, rozbierales obudowe, widziales zasade dzialania? we walku jest wpust, czujnik dokrecony, jak walek sie przesunie to zalacza czujnik, a czy popchniesz do przodu czy nie popchniesz to nie ma znaczenia, po za tym pisane bylo ze nawet zostal odlaczany czujnik...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj