boskiroman1

Czy opłaca się iść do technikum rolniczego ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
boskiroman1    6

Mam problem związany z tym czy iść do technikum rolniczego.Zamieżam przejąc gospodarkę po rodzicach jakieś 60-70ha i niewiem czy ta szkoła mi w czymś pomoże. Kto do takiego technikum chodził niech coś napisze na ten temat będe bardzo wdzięczny.Aaa i był bym zapomniał jak ktoś wie jaki jest pozim nauczania i czy łatwo jest się dostać do szkoły rolniczej w Zamosciu na profilu Technik rolnik .Z góry bardzo dziękuje za to co napiszecie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

ja obecnie chodze do technikum rolniczego, bo tez mam zamiar przejac gospodarstwo po rodzicach, powiem ci, ze z przedmiotow zawodowych trzeba sie uczyc, bo bardzo nauczyciele kłada nacisk na to, na sprawdzianach bardzo pilnuja, przedmioty typowo maturalne czyli matma, polski i jezyki obce tez trzeba zakuwac, bo jak sie ktos nie uczy to ciezko sobie radzi, u mnie w szkole to latwo bylo sie dostac, ale zeby mie ten zawod to trzeba sie uczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boskiroman1    6

Dzięki za inf. to widzę że łatwo ni będzie bo do nauki to akurat niezabardzo mam głowe wolę popie***lać traktorem na polu =D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0

Lepiej wybierz zawód w którym będziesz miał pewniejsze zyski :) to jest taki zawód ruletka raz sie uda a raz popłyniesz ...

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boskiroman1    6

Długi666 ale wiesz ja jestem ustawiony na start bo ojciec nabrał nowych maszyn to nie opłaca mi się z tego rezygnować =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek0531    1

Lepiej ubezpiecz się w krusie, ja chodze do technikum i zastanawiam się co mam robić, egzamin jest podobno trudny, a żeby przejąc gospodarstwo musisz mieć papierek. albo możesz iść jak skończysz 18 lat na zaoczne i potem żeby przejąc gospodarstwo problemów nie bd miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

idz do technikum ja jestem juz po i wydoilem unie na z kasy na mlodego rolnika tym bardziej ze masz swietny start bo wiadomo od zera ciezko sie zaczyna i wiadomo zawsze to na swoim bedziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

a jak jest z tym krusem płacę 5 lat i to to samo jak bym miał wykształecenie rolnicze czyli mogę starać sie o dotacje czy musze mieć papier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

dokładnie jak np. jestes ubezpieczony jako domownik w krus przez 5lat to wykształcenie nie ma wiekszego znaczenia:)

 

po zawodowej rolniczej mozna tylko jak masz jeszcze 3letni staz w rolnictwie czyli 3lata krus jako domownik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey-255    0

a jak sie nie ma tych 3 lat w krusie to musi być technikum?

Edytowano przez massey-255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Możesz też iść do szkoły zawodowej zrobić sobie zawód przez 3 lata a następnie zrobić sobie technik rolnik zaocznie (przez 2lata) myślę że to jest dobre rozwiązanie skoro nie garniesz się zbytnio do nauki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

ale jest studium rolnicze 2letnie i bez problemu mozna z tego korzystac i papier jak za normalne technikum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Siema bo mam lekki dylemat bo w naszych okolicach nie ma tr ani nic rolniczego więc albo bym poszedł na rolnika do zawodówki albo do technikum na mechanika normalnego i nie wiem co bardziej się opyla bo czytam o różnych stażach. I jak to jest z tym średnim wykształceniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez gabrysiek
      Witam!
      Postanowiłem założyć temat, w którym mam nadzieję, pomożecie mi w wyborze szkoły.
      Wprzyszłości mógłbym gospodarzyć na powierzchni około 25 ha oraz dzierżawa na pewno by się jakaś znalazła ( o grunty orne się nie boję). W mojej miejscowosci zostanie max 10 rolników w tym na pewno 3 większych. Starałem się dowiedzieć ile ha liczy moja wieś, ale nie udało mi się. Trzeba będzie poczekać do dożynek, bo tam zawsze podają takie informacje, ale myślę, że coś około 800 ha ornych powinno być.
      Chciałbym abyście pomogli mi w wyborze szkoły pomiędzy technikum rolniczym, a agrobiznesu. Teraz są ciężkie czasy polskiego rolnictwa, ale uważam, że jeślibym mądrze zarządzał tym co bym objął to powoli przerodziłoby się w porządne gospodarstwo, które by przynosiło zyski. Na początku prawdopodobnie poszedłbym jeszcze do pracy.
      Dużo osób odradza mi, abym pozostał na wsi, ale nie widzę dla siebie innego zawodu. (Mama cały czas ma nadzieje, że nie zostanę na roli, ale mówi jak mam się kształcić w tym kierunku to niech to będzie TA). Co prawda moje mażenia mogą się nie spełnić i chciałbym się w jakiś sposób zabezpieczyć. (Zamiast TR wybrać TA). Czy to by wiele zminiło?
      Gdybym wybrał TA to czy normalnie mógłbym przejąć gospodarstwo oraz korzystać z dofinansowań dla rolników (o ile będą jakieś) itp. Jak mam rozumieć te dwie nazwy kierunków kształcenia:
      TR- rolnik
      TA- praca biurowa
      Dużo czytałem na stronach różnych szkół i tam są zazwyczaj różniące się informacje.
      Jak wyglądałyby praktyki na tych kierunkach?
      Jakie znacie szkoły w północnej lubelszczyznie? (np. pow. radzyński, parczewski, bialski). Ja jak narazie znam dwie szkoły w Jabłoniu (około 20km) oraz w Leśniej Podlaskiej (około 60km). Czy możecie powiedzieć coś więcej o tych szkołach?
      (Byłem ze szkołą chyba w centrum doradztwa zawodowego i tam były przeprowadzone testy w jakim zawodzie/kierunku mógłbym sie w przyszłosci sprawdzić. Wyszło mi: ROLNIK).
      Co do innych tematów to oczywiscie, że są, ale skupiają się na TR.
      Napisałem może to troche chaotycznie, ale mam nadzieję, że mnie zrozumieliście i pomożecie. Z góry dziękuję i pozdrawiam Gabriel.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Jestem właśnie w 3 gimnazjum i około za 2-3 tyg. będe musiał złoźyć wstępne plany gdzie chce dalej kontynuować moją edukacje. Chciałem iść do Szkoły Rolniczej na profil Technik Rolnik lecz dojazd jest niedobry a klasy z powodu braku chętnych nie tworzą od paru lat i z tego powodu niestety ale ona odpada Dlatego też zastanawiam się nad innymi zawodami w innej szkole. Moje pytanie do Was to co byście proponowali. Technik Mechanik, Technik Mechatronik czy Technik Pojazdów Samochodowych(co raczej odpada). Na ten wybór patrze pod kątem co sie bardziej przyda po prostu w rolnictwie i naprawie maszyn rolniczyczych. Myślę że pomożecie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj