pierzo

Ustawienie Sulky DPX18

Polecane posty

pierzo    19

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu rozsiewacza Sulky DPX18. Mam go od ubiegłego roku ale nie mogę go ustawić. Chciałem Skorzystać ze strony Sulky lecz kupiłem nawóz innych producentów jak wymienieni są przy ich symulatorze. Jeżeli ma ktoś taki rozsiewacz to proszę o przesłanie tabel wysiewu. Wiem, że bez próby kręconej nie będzie to ustawienie może najdokładniejsze ale zawsze zbliżone do faktycznego wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja jak rozsiewam nawóz którego wcześniej nie siałem lub gdy sieje inną dawkę niż zawsze to robię próbę. Zawsze tak jak ci wyjdzie na próbie tak ci wyjdzie w polu, a próba przecież nie jest wcale skomplikowana. Radzę robić próbę.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Nie robiłem jeszcze próby kręconej - mógłby ktoś napisać jak ją wykonać w DPX 18?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A masz do niego instrukcję obsługi?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

A masz do niego instrukcję obsługi?

Przy zakupie dostałem instrukcję ale miałem remont w domu i gdzieś zginęła. Jak odbierałem rozsiewacz pytałem u Korbanków jak powinno się wykonać próbę kręconą ale ich pracownicy nie wiedzieli nawet do czego służą poszczególne zasuwy (jednym słowem tylko sprzedać, a później umywają ręce - nie mają żadnych wiadomości na temat tego co sprzedają). Gdybym nie poczytał artykułów o sulkim to pewnie nie kupiłbym u nich tego rosiewacza. Na szczęście jakość wykonania i wysiewu jest bardzo dobra więc nie żałuję wyboru. Jedyny mankamentem jest to, że nie zawsze uda mi się go dokładnie ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

jakie masz łopatki i na jaką szerokość rozsiewasz ??

Rozsiewam na zboża i rzepak na 15-16m (opryskiwacz mam 15m), natomiast przedsiewnie 18m. Łopatki są po 2 na talerz ale nie wiem jaką mają nazwę - zamontowane są fabryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja też rozsiewam na 15m i łopatki mam 18-28 to z boku zasuwa mam ustawione na 126. A próba na 15m wygląda tak odkręcasz prawy talerz, zakładasz wiaderko i odmierzasz sobie odległość 33,4m i jedziesz. To co masz w wiaderku po przejechaniu tego dystansu ważysz i mnożysz razy 40 i wychodzi ci dawka na 1ha. Podczas próby WOM musi być włączony.

Podaj adres swojej skrzynki to ci mogę podesłać instrukcję obsługi.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

no dokładnie jak kolega wyżej napisał dodam tylko że jak byś chciał na 18m to dystans do przejechania wynosi 27,8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michalq66
      Posiadacze i operatorzy CX6080/90 mam pytanie.. jak macie ustawione wiatry/sita na rzepak ? 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Potrzebuję instrukcji w ustawieniu początku wtrysku w ursusie 912. Dałem pompę do regeneracji gdzie przeszła kapitalny remont jak i również wszystkie wtryski. Założyłem tak jak była. Wydaje mi się ze ciągnik nie ma mocy, słabo wkręca się na obroty przy czym jest tak jakby metaliczny dźwięk. 
    • Przez drukarz
      Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

    • Przez Borekk17
      Panowie ma ktoś może  schemat jak ustawić rozrząd w silniku Perkins d2500 w wózku widłowym  balcancar  
       
      Bo muszę poskładać  ten wózek po jednym Januszu  który wyjął  pompę wtryskową do regeneracji  i  już tego nie poskładał a zębatka  napędzająca pompę  spadła w dół i prawdopodobnie przestawiła się  pompa jest mocowana na klin i stożek 
       
      A jak to w widlaku  żeby zdjąć pokrywę rozrządu  jest dużo zabawy  
       
      Może ma ktoś  schemat  albo wie z własnego doświadczenia  w jakiej pozycji ma być ustawiony wałek Pompy  (w którym miejscu ma być klin)  dla gmp pierwszego cylindra 
      Wtedy byłbym w stanie ustawić to bez rozbierania  przedniego dekla  
       
    • Przez stanrol
      Witam. Panowie potrzebuje pomocy. Fendt 930 Vario TMS 2007 rok silnik Man D0836 LE510. Padła pompa wtryskowa. Zakupiłem drugą po regeneracji. Pytanie Jak po kolei ustawić zapłon. Na kole zamachowym na ile powinno być stopni?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj