Skocz do zawartości
pierzo

Ustawienie Sulky DPX18

Polecane posty

pierzo    1

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu rozsiewacza Sulky DPX18. Mam go od ubiegłego roku ale nie mogę go ustawić. Chciałem Skorzystać ze strony Sulky lecz kupiłem nawóz innych producentów jak wymienieni są przy ich symulatorze. Jeżeli ma ktoś taki rozsiewacz to proszę o przesłanie tabel wysiewu. Wiem, że bez próby kręconej nie będzie to ustawienie może najdokładniejsze ale zawsze zbliżone do faktycznego wysiewu.

MDSikor    6

Ja jak rozsiewam nawóz którego wcześniej nie siałem lub gdy sieje inną dawkę niż zawsze to robię próbę. Zawsze tak jak ci wyjdzie na próbie tak ci wyjdzie w polu, a próba przecież nie jest wcale skomplikowana. Radzę robić próbę.

Wiadomość z agroFakt.pl

pierzo    1

Nie robiłem jeszcze próby kręconej - mógłby ktoś napisać jak ją wykonać w DPX 18?

pierzo    1

A masz do niego instrukcję obsługi?

Przy zakupie dostałem instrukcję ale miałem remont w domu i gdzieś zginęła. Jak odbierałem rozsiewacz pytałem u Korbanków jak powinno się wykonać próbę kręconą ale ich pracownicy nie wiedzieli nawet do czego służą poszczególne zasuwy (jednym słowem tylko sprzedać, a później umywają ręce - nie mają żadnych wiadomości na temat tego co sprzedają). Gdybym nie poczytał artykułów o sulkim to pewnie nie kupiłbym u nich tego rosiewacza. Na szczęście jakość wykonania i wysiewu jest bardzo dobra więc nie żałuję wyboru. Jedyny mankamentem jest to, że nie zawsze uda mi się go dokładnie ustawić.

pierzo    1

jakie masz łopatki i na jaką szerokość rozsiewasz ??

Rozsiewam na zboża i rzepak na 15-16m (opryskiwacz mam 15m), natomiast przedsiewnie 18m. Łopatki są po 2 na talerz ale nie wiem jaką mają nazwę - zamontowane są fabryczne.

MDSikor    6

Ja też rozsiewam na 15m i łopatki mam 18-28 to z boku zasuwa mam ustawione na 126. A próba na 15m wygląda tak odkręcasz prawy talerz, zakładasz wiaderko i odmierzasz sobie odległość 33,4m i jedziesz. To co masz w wiaderku po przejechaniu tego dystansu ważysz i mnożysz razy 40 i wychodzi ci dawka na 1ha. Podczas próby WOM musi być włączony.

Podaj adres swojej skrzynki to ci mogę podesłać instrukcję obsługi.

Michal225    13

no dokładnie jak kolega wyżej napisał dodam tylko że jak byś chciał na 18m to dystans do przejechania wynosi 27,8m

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DominikKomar
      Witam kolegow. Macie w swoim tc przy rzepaku ze duzo zanieczyszczeń lekkich leci do zbiornika? Jak ustawialiscie swoje kombajny? Mialem problem rok temu i już zastanawiam sie jak to poprawic. Ja zamykalem wszystkie sita.
    • Przez PaweBokiniec
      witam chodzi mi dokładnie o wysokośc klepiska sit na kturej dziurce powinien być wiater i czy można go kosić na sicie do zborza mam taki problem bo strączki a raczej kawałki stronczków wpadają do zbiornika z góry dziękuje za pomoc
    • Przez machony
      Witam wszystkich mam takie pytanie do użytkowników claasa compact 30.Bo własnie na byłem do siebie na gospodarstwo takie małe cudo a więc moje pytanie brzmi jak dokładnie ustawić claas podczas koszenia zboża ?? (gdzie co do czego służy ) bo w mojej okolicy żądnego takiego claas nikt nie posiada proszę o odpowiedz i sory za nie fachowe pismo pozdrawiam
    • Przez rolnik_w_dolinie
      Mam pytanie jak ustalić do danego modelu szczeline do danego zboża (pszenica,jęczmień,owies) na którym oczku młócicie te zboża
      Dołączam zdjęcie chodzi mi dokładnie o tą dźwignie
    • Przez PaweBokiniec
      witam mam problem z sianiem rzepaku moim poznaniakiem ponieważ rzepak chyba za głeboko idzie i schodzi takimi łatami jak go dobrze ustawić krok po kroku proszę o pomoc