Damian1025A

Pronar 1025A problem z hamulcami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damian1025A    0

witam mam problem z hamulcami lewe koło blokuje a prawe w ogóle nie łapie do tego przy lewym hamulcu wycieka mi olej chyba tym małym otworem lub okienkiem może ktoś podpowie w czym tkwi problem jutro przymierzam się do rozebrania lewej strony i do tego też mam pytanie czy to jest jakieś skomplikowane na co trzeba uważać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

jesli nagle blokuje kolo to trzeba podciagnac hamulce i tyle a co do tego oleju to niewiem bo jeszcze tego nie rozbieralem ale pewnie jakis oring lub uszczelniacz siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozepnij pedały i sprawdź skok. Na pewno każdy ma inny. Jeśli dostaje się tam olej to będą różnice w wytarciu tarcz prawe-lewe koło dodatkowo olej powoduje zaciąganie się rozpieracza i blokowanie koła. W mtz-82 sa tam oringi. U ciebie co by nie było jest do wymiany. Rozbierz to po prostu, wyczyść, określ zużycie. polecam wymienić sprężynki w rozpierakach rozpierak i poskładaj. Wyreguluj zgodnie z instrukcją i powinno grać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Jak bedziesz mial rozebrane to wyczysc papierkiem sciernym te trzy kulki i bieznie i potem nasmaruj, przestanie blokowac

 

tarcze i dociski odtlusc i tez papierkiem przelec, oring obowiazkowo wymien bo zaleje Ci i znow nie beda hamowac ;)

 

 

Jak sie postarasz to bez zdejmowania kola to zrobisz...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Mam podobnie prawe blokuje ale przy obciążeniu hamuje za słabo lewe nie blokuje działa prawie jak powinno ale jednak za lekko i nie hamuje od razu tylko powoli nawet jak docisne do końca pedał koło nie staje co trzeba zrobić? gdzie znajduje się śruba do podkręcania? jeśli podkręcanie nie pomoże rozbiorę i wymienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zaraz nad obudową bezpośrednio w dźwigni pedału hamulca prawa regulacja i adekwatnie w tym samym miejscu po lewej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Jutro sprawdzę wydaje mi się że tylko trzeba podkręcić bo w lewym przy hamowaniu słuchać pisk tarczy albo zużyte albo nie dociska znasz się na tych maszynach widzę po twoich postach może pracujesz w serwisie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U mnie ostatnio nie nie piszczały a trzeszczały. Przy odśnieżaniu na górkach przypaliło okładziny i jedne się starły a inne rozleciały w kawałki. Zobacz czy masz okienka pod spodem może da się określić och zużycie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Ciasno jest a mały nie jestem więc wyślę Ci zdjęcie która to śruba do podkręcania czy w ogóle dobrze myślę coś pisałeś że centralnie w dźwigni hamulca ale nic tam nie widzę żadnej śruby przynajmniej z zabezpieczeniem może nie dali nie wiem a jeśli chodzi o wykładziny to nie wiem czy zużyte z dwóch dziurek wyglądają na zarośnięte brudem dużo nie widać

post-183919-0-24958900-1486565326_thumb.jpg

post-183919-0-42080500-1486565183_thumb.jpg

post-183919-0-83559600-1486565415_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Regulacja jest od góry lekko z przodu. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2
Napisano (edytowany)

Obejrzałem zajrzałem i znalazłem śrubę za tymi dwoma drążkami od hamulców była cała zasypana piachem pewnie to ta po lewej dojście nie zbyt ciekawe przez drążki z kabiny

post-183919-0-34960100-1486567530_thumb.jpg

Edytowano przez Rolnik551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

zobacz choć by na allegro ceny. Będę po południu najwyżej też popatrzę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Na allegro a sklep z częściami ma całkiem inne ceny przejadę się jutro do sklepu zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Czy w waszych pronarach 1025a po wciśnięciu hamulca zapala się kontrolka od przedniego napędu i czy wasze hamują na 4 koła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Gdy masz załączony napęd będzie hamować na 4koła a jeśli chodzi o kontrolke to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj