Skocz do zawartości
kubotam

Case 1056 xl - skrzynia biegów/problem

Polecane posty

kubotam    15

Ciągnik case 1056 jest z 1991 roku. Ma już ponad 7500 mth.

O tuż mam problem ... wyskakują biegi szosowe.

Jaka może być przyczyna ?

Ile może wynieść naprawa ?

Czy często zdarzają się takie awarie w tych modelach ?

mariusz(ZDUN)    167

Ukodzenie skrzyni redukcyjnej to ich bolączka naprawa wiąae się z wydatkiem kilku tyś 3 a może nawet 7-8 tyś zapewne do wymiany koło i synchronizator jak nie wiesz jak to jest spory problem z rozpołowieniem ciągnika z reguły jak ludzoe dzwonią to rozchodzi się centymetr dwa i koniec

turion23    1

u mnie też czasami wyskakują biegi ale to jak ciągnik mocno podskoczy na wybojach więc myślę że to chyba nie jest problem jak myślicie??

Wiadomość z agroFakt.pl

JACK36    0

Witam.Czy rozpocząłeś już naprawę ,mam podobny problem w case 956 ,ciągnik rozebrany,gdzie najłatwiej kupić cześci jaki orientacyjny koszt naprawy?Pozdrawiam

goolman19    1

Pracuje nad identycznym problemem w case 956 xl. Otóż po rozpołowieniu traktora okazało się że nakrętka na górny walku jest poluźniona i nie dość że miały luz to jeszcze nie zazębiały się odpowiednio. Jest jeszcze opcja że na wodziku się trochę zmieniło ustawienie a co za tym idzie przesuwka nie odpowiednio będzie napaychac

zdzichu124    0

Witam, wyskakuje mi reduktor (zając) w case 1056xl 92r. Czy ktos to robil i czy moglby podpowiedziec jaki to moze byc mniejwiecej koszt i gdzie dostac czesci, czy idzie dostac nowe, czy szukac uzywanych po ogloszeniach? Dzieki za odpowiedz.

daron64    111

I co, ciągnik w krzaki? Pytam z ciekawości, bo tez bralem pod uwagę tego case'a, ale odpuscilem.
W ogóle jest jakiś zachodni ciągnik z tych lat, w którym naprawa skrzyni nie zabija?

corrado    217
Napisano (edytowany)

Jak czasem czytam jakie ceny tu ludzie podają za części to po prostu myślę że są tu ludzie z innej planety albo nie podają ceny w złotówkach tylko w rublach. Ostatnio gdzieś tu problem z pompą był i też cenę ktoś wstawił jak za złoto tym czasem była ponad 10 razy niższa. Tak samo z tym synchronizatorem tu kompletny od 1500zł do 1800zł, a jak dobrze poszukać to i taniej raczej znajdzie. Ludzie sprawdźcie zanim coś komuś powiecie, a nie słyszeliście od brata szwagra matki syna o takiej cenie.  Nie które części są drogie zgadzam się ale bez przesady.

Edytowano przez corrado

daron64    111

1500zl kosztuje synchronizator do zetora 7011

corrado    217

No i? Nie chce mi się już dzwonić i pytać, a nawet szukać. Tu wychodzi tylko na jaw wiara wszystkich że do Zetora dostanie tanie części

zdzichu124    0

Dlaczego naprawa nieoplacalna? Wyskakujacy reduktor to chyba nie koniec swiata, jakie czesci są do wymiany jesli wyskakuje ? Podkresle, ze nie wyskakuje ani zółw ani wsteczny tylko zając. A jesli chodzi o poszukanie uzywanych czesci na aukcjach lub dorobienie ? Jest taka szansa ?

zdzichu124    0

Ktoś wyżej pisał że nowy synchronizator 10000zl, właśnie rozpolowilem ciągnik, mam do wymiany przesowke, pierscien synchronizatora i kamienie. Cały synchro kosztuje 4400zl ale można kupić poszczególne jego części za około 1200zl każda. Więc nie wiem skąd bierzecie te części takie drogie, z rozpolowieniem też nie było większych problemów jak by co.

Oczywiście części oryginalne zf bo zamienników nie ma.

Mam tylko pytanie, czy regenerowal ktoś pompke w skrzyni ?

Verdi10    3

Oczywiście części oryginalne zf bo zamienników nie ma.

Części ZF? Z tego co się orientuję to 1056XL nie miał skrzyni ZF tylko firmową IHC, a po 85 roku Case International.

Dawid131092    0

Witam, mi również ucieka zajączek , powiecie mi jak rozpołowic skrzynie ? rozjedzie sie na 2 3 cm i koniec 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez winkelried
      Witam!
      Ostatnio stalem sie posiadaczem case'a 685xl. Rocznik '87 4wd, wersja z mniejsza kabina.
      Jak to bywa z nowym traktorem nie rozgryzlem jeszcze wszystkiego dlatego prosilbym o pomoc (nie dysponuje instrukcja obslugi).
      Moje pytania to :
      1. Jak powinno sie go odpalac tzn, jak dziala swieca zarowa, czy powinno sie go odpalac przy wyciagnietym urzedzeniu do gaszenia (ten z napisem stop, pytam bo facet od ktorego kupilem tak mi powiedzial ale gdy ja sprobowalem go tak odpalic to nie wyszlo to najlepiej)
      2.prosze o objasnienie wszystkich wajch z prawej strony siedzenia.
      3.co sprawdza sie miarka znajdujaca sie z lewej strony na przeciwko sprzegla(w kabinie)?
      4. prosze o przydatne rady, spostrzezenia, opinie o tym ciagniku.
    • Przez damianklat
      Na co nalezy zwrucić uwage prze kupnie case 845 xl i jakie są plusy i minusy tego ciągnika