Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Massey ferguson 3090,3125 opinie

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam zamiar kupić massey ferguson 3090 lub 3125 który lepszy który pójdzie z 4 skibowym pługiem obracanym, czy da rade na 50 ha

jonkszi    62

To te same ciągniki tylko 3125 ma więcej koni i z 4 spokojnie pójdzie na 50 ha też raczej da radę

pawlo36    5

Budowa 3125 jest mocniejsza od budowy 3090 głównie od tyłu i na te ha radziłbym Ci jednak 3125 chociażby z tego powodu że będziesz miał zapas jakiś ok 15KM a to zawsze się przyda np przy gruberze. Miałem kiedyś 3085 to tak jak 3090 a potem 3115 a to ta wersja co 3125 tylko bez turbiny i zwolnice i ogólnie tył były większe bo to już jest robione pod większa moc. Teraz mam 6180 i to ma tą samą moc co 3125 i ma ten sam tył i w gruberze 3m daje spokojnie rade ale nie powiem że nie mógł by iść lepiej także jeszcze raz dodam że ja byłbym za 3125, to praktycznie i tak w tej samej cenie chodzi. Powodzenia w poszukiwaniach :)

A skąd jesteś w ogóle? Bo może kogoś bym polecił

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal2511    4

ja pier.... zaproponujcie mu odrazu ciągnik 200km. ciagnik 120 km na ten areał to w 100 % wystarczy i tym nie bedzie miał co dużo robić.

wlkpmder    6

jonkszi to nie są te same ciągniki 3090 ma 107 KM wydajność pompy 50l/min udźwig podnośnika 4815kg a Mf 3125 ma 126 KM wydajność pompy 52l/min udźwig podnośnika 6500kg jest różnica a co do zwrotności to mniejszy ma 3090 9,4m - 3125 ma 9,6m (20 cm róznicy). Ja bym bardziej przy zakupie namawiał na skrzynie dynashift masz tam 4 "pół" biegi bez sprzęgła super sprawa gdy ciągnik ma za ciężko i odwrotnie. Powodzenia w poszukiwaniach

Edytowano przez wlkpmder

pawlo36    5

kolego nie przesadziłeś troszkę z tą wydajnością pompy? przy nowszym modelu 6180 tyle nawet nie ma

pawlo36    5

spoko, nic sie nie stało tylko się zacząłem zastanawiać czy ja czegoś nie wiem czasem :P a tak co do tej wydajności to te 2l to żadna różnica ale ogólnie między nimi jest różnica i na plus dla 3125

situ14    2

Możecie mi powiedzieć czemu MF 3125 bardzo kopci na wolnych obrotach bo mam taką usterke??

Mikruss    71

przez kilka miesięcy miałem 3125 w gospodarstwie i na jałowych raczej nie kopcił, ten model ma tak że kopci na obrotach w czasie pracy (jęzor ciemnego dymu idzie).

A na jałowych jak kopci, mże tylko wtryski są do regulacji

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez 235Ferguson
      Witam,
      przymierzam się do zakupu Masseya 6245. Mam tylko jeden problem. Sprzedawca wyczyścił elektrozawór, bo mu nie przeskakiwały biegi żółw-zając. I dopatrzyłem się, że przy przebijaniu właśnie z zająca na żółwia nie zapala się kontrolka od żółwia, ale biegi wchodzą. Co może być tego przyczyną? Czy tylko elektrozawór? Jakie macie opinie na temat traktorów z tej serii?
      Pozdrawiam
    • Przez GPrzemek
      Witam,
      Chciałbym się Was poradzić, a mianowicie chciałbym kupić gospodarstwo 14ha IV/V klasa ziemi na kredyt. Jego cena to około 200 tys. Ale zaczynam od zera więc musiałbym zakupić sprzęt (coś podstawowego). Chciałbym siać tylko zboże (żyto,owies,pszenżyto,łubin). Nie chcę żeby na razie z gospodarstwa płyną mój cały dochód lecz żeby coś tam zawsze z tego płyneło. I tak nie mam roboty stałej bo studiuje i głownie robię na czarno, majątku nie mam (chociaż na gospodarce spędziłem kilkanaście lat). Chciałbym wziąć kredyt ale nie mam pojęcia czy w jakieś formie udało by mi się go uzyskać, może coś wiecie- to jest pierwsze pytanie, drugie to czy da radę spłacać kredyt z samego gospodarstwa bez dodatkowego wpływu.
    • Przez geebart
      Witam,

posiadam MF-a 8160, ciągnik jest po kilku już różnych naprawach, naprawy są dość kosztowne więc robie je po kolei. 

Ciągnik posiada wciąż pewną awarie a mianowicie po rozgrzaniu przy ciężkiej pracy np. przy dużej talerzówce na wózku gdzie trzeba używać zarówno podnośnika jak i jednej sekcji hydrauliki zdarza się sytuacja że po zdjęciu nogi ze sprzęgła ciągnik nie rusza, trzeba chwile odczekać, zluzować biegi, ciągnik po zejściu z obrotów rusza ale bardzo bardzo agresywnie, jakby elektrozawór się blokował.... 

Skrzynia jest po kapitalnym remoncie,sprzęgło również, niestety już mnie nie było stać na przegląd hydrauliki więc pytanie do forumowiczów czy mają jakiś pomysł zanim wezwę specjalistów i wyłoże na pewno nie małe pieniądze....

Więc: 

może trzeba przeprowadzić kalibrację sprzęgła? jeżeli tak to gdzie się tego dowiedzieć? mam książkę serwisową ale tego tam nie znalazłem (jeżeli jakiś użytkownik tego ciągnika nie posiada książki napraw chetnie się podziele) 

może przejrzeć elektrozawory? 

jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub spotkał się z tym problemem będę wdzięczny za podpowiedz!

pozdrawiam