Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Massey ferguson 3090,3125 opinie

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam zamiar kupić massey ferguson 3090 lub 3125 który lepszy który pójdzie z 4 skibowym pługiem obracanym, czy da rade na 50 ha

jonkszi    66

To te same ciągniki tylko 3125 ma więcej koni i z 4 spokojnie pójdzie na 50 ha też raczej da radę

pawlo36    5

Budowa 3125 jest mocniejsza od budowy 3090 głównie od tyłu i na te ha radziłbym Ci jednak 3125 chociażby z tego powodu że będziesz miał zapas jakiś ok 15KM a to zawsze się przyda np przy gruberze. Miałem kiedyś 3085 to tak jak 3090 a potem 3115 a to ta wersja co 3125 tylko bez turbiny i zwolnice i ogólnie tył były większe bo to już jest robione pod większa moc. Teraz mam 6180 i to ma tą samą moc co 3125 i ma ten sam tył i w gruberze 3m daje spokojnie rade ale nie powiem że nie mógł by iść lepiej także jeszcze raz dodam że ja byłbym za 3125, to praktycznie i tak w tej samej cenie chodzi. Powodzenia w poszukiwaniach :)

A skąd jesteś w ogóle? Bo może kogoś bym polecił

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrek0697    0

Nie zastanawiałeś się nad mocniejszym np mf Seri 3600 ponieważ ten wydaje mi się za słaby na 50 h

rafal2511    6

ja pier.... zaproponujcie mu odrazu ciągnik 200km. ciagnik 120 km na ten areał to w 100 % wystarczy i tym nie bedzie miał co dużo robić.

wlkpmder    6
(edytowany)

jonkszi to nie są te same ciągniki 3090 ma 107 KM wydajność pompy 50l/min udźwig podnośnika 4815kg a Mf 3125 ma 126 KM wydajność pompy 52l/min udźwig podnośnika 6500kg jest różnica a co do zwrotności to mniejszy ma 3090 9,4m - 3125 ma 9,6m (20 cm róznicy). Ja bym bardziej przy zakupie namawiał na skrzynie dynashift masz tam 4 "pół" biegi bez sprzęgła super sprawa gdy ciągnik ma za ciężko i odwrotnie. Powodzenia w poszukiwaniach

Edytowano przez wlkpmder

pawlo36    5

kolego nie przesadziłeś troszkę z tą wydajnością pompy? przy nowszym modelu 6180 tyle nawet nie ma

wlkpmder    6

Już poprawiłem zamiast 52 wpisałem 72, dzięki za zwrócenie uwagi ;)

pawlo36    5

spoko, nic sie nie stało tylko się zacząłem zastanawiać czy ja czegoś nie wiem czasem :P a tak co do tej wydajności to te 2l to żadna różnica ale ogólnie między nimi jest różnica i na plus dla 3125

situ14    5

Możecie mi powiedzieć czemu MF 3125 bardzo kopci na wolnych obrotach bo mam taką usterke??

Mikruss    121

przez kilka miesięcy miałem 3125 w gospodarstwie i na jałowych raczej nie kopcił, ten model ma tak że kopci na obrotach w czasie pracy (jęzor ciemnego dymu idzie).

A na jałowych jak kopci, mże tylko wtryski są do regulacji

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez czmochu97
      Witam, prosiłbym o pomoc w wycenie stołu do rzepaku od case axial 1680 6 metrów heder.
      Nie potrafię dodac zdjęć niestety, prosiłbym o napisanie na priv.
    • Przez rolnik0987654321
      Witam. Poszukuję Ciągnika w przedziale mocy tak 100 -140 km. Cenowo tak max 115000 zł i tka przynajmniej koło 2008 roku. Ciągnik do pługa siewnika do kukurydzy i docelowo tur. 
      Z góry dzięki za porady 
    • Przez Dzidek88
      Witam, mam pewien problem z moim MF 34 bądź Case D8900 jak kto woli, mianowicie kupiłem go bez sieczkarni z zamiarem dokupienia używanej i to się udało, ale sieczkarnia pochodzi z mf 32 i tu pojawia się problem, nie wiem jak idą koła pasowe i napinacze w oryginale i czy te które posiadam będą w ogóle pasować bez przeróbek (do sieczkarni mam koło pasowe podwójne z napinaczem, dwa koła pasowe płaskie stałe,koło pasowe płaskie z napinaczem)  proszę użytkowników tego kombajnu posiadających oryginalne sieczkarnie o podesłanie zdjęć jak to wygląda w oryginale. Pozdrawiam

• Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Pele94
      Witam,
      Od niedawna jestem posiadaczem prasy Claas Variant 280 RC. Jak na razie sprasowałem nią około 30 snopków siana, Prasa sprawuję się bardzo dobrze lecz nie dział mi ustawianie zgniotu ( skala od 1 do 5) prasa w ogóle nie reaguje na przestawianie blaszki ( R ) i jak prasuję zegar cały czas dochodzi po czerwone pole ( snopki są okropnie mocno  zbite a jutro od rana jadę prasować około 100 snopków suchej sianokiszonki i nie chce żeby były tak zbite. proszę o pomoc co może być nie tak jakiś elektrozawór przeczyścić ? tylko który bo jest ich chyba 4.  A może po prosu źle przestawiam ją.
      Uruchamiam ciągnik podłączam cała elektronikę włączam komputer ( komputer działa , lampka na prasie świeci)
      włączam przekaźnik i dopiero wtedy reguluję tą blaszką. 
      Zrobię bala i przestawiam doszedłem już na skali do pozycji 0 a i tak bale są jak kamień i zegar pod czerwone , 
      zauważyłem też że nie działają na komputerze takie diodki jest ich chyba z 8, od czego on są ? mają coś wspólnego ze zgniotem ? 
      Proszę o szybką pomoc  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.