pitras

Pieniądze na płyty

Polecane posty

pitras    22

Wiecie może czy wypłacane są pieniąde na płyty i zbiorniki,bo u mie mineło dwa miesiące od decyzji przyznania i narazie nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

u mnie w wielkopolsce a dokładniej w środkowej wielkopolsce wszyscy ci co dostali decyzje dostali również pieniądze (pierwszą rate dostali w grudinu i styczniu). Niektórzy już ich nie mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

heheh ja składałem wniosek na płytę w lutym 2005 i w lutym 2006 dostał decycje...teraz czzeka juz na kase


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja dostałem juz kase chyba w listopadzie a zakonczenie buowy zgłosiłem pod koniec sierpnia. etap płyty i zbiornika w moim gospodarstwie został zamkniety ;Dszczeslwie


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

oni zawsze w ostatniej chwili przesylaja bo jak im na koncie lezy kasa to sie mnozy ze tak powiem, i widac przegapili cie :unsure: wszystko w ostatniej chwili przesylaja, u mnie tak bylo z 1. rata na plyte, 2 rata za plyte i z doplatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

witam mam pytanko może ktoś coś wie o kasie na szamba czy w tym roku można składać i czy zwracają cały koszt budowy i czy można wybudować z zapasem np 2-krotnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
witam mam pytanko może ktoś coś wie o kasie na szamba czy w tym roku można składać i czy zwracają cały koszt budowy i czy można wybudować z zapasem np 2-krotnym

 

Z tego co wiem od początku marca mają przyjmować, ale pewny nie jestem, zajdź do ARiMR. Przelicznik ma być inny, tak że dostaniesz mniej niż byś w poprzednim roku dostał. Oni ci dadzą tyle ile wychodzi z obsady zwierząt, a możesz większą nawet 10 razy stawiać, aby nie mniejszą, no i oczywiście musi być zgodnie z planem wybudowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@versus jak będą cokolwiek dawać to już dobrze bo brat ma budować nową oborę na jakieś 30djp teraz jest 14 krów i 9 młodzieży czyli jak coś to tylko na połowę by dostał(dodam że obora ma być bezściółkowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Czyli same szambo?Jak tak to trochę dostanie, gorzej gdyby samą płytę, wtedy mniej by dostał. Jakby budował to sam bez żadnej firmy. Roboty nie dużo i może trochę kasy zostać w kieszeni. U mnie zostało ok. 60% tego co dali :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@versus wnioski się składało przed projektem czy można było składać już jak był projekt bo architekt wyliczył 330m sześcienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

@gazi możesz wybudować z zapasem tylko musisz od razu robić dokumentacje na większy zbiornik lub płytę . do 25m na budowę zbiornika wystarczy tylko zgłoszenie i nie potrzebne są plany . ja robiłem taki i agencja bardzo zwracała na to uwagę i nawet mnie straszyli że jak będzie więcej jak 25m to będę musiał zwracać kasę .no ale nie było więcej i nic nie zwracałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@versus ale to jest 330m szamba to ponad 10 razy tyle co u ciebie dodam że już jest załatwiane pozwolenie na budowę tej obory i szamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
@versus wnioski się składało przed projektem czy można było składać już jak był projekt bo architekt wyliczył 330m sześcienne

 

Można było składać z projektem, to nie ma różnicy. W agencji jak składasz to masz wyliczone i to jest minimum. Maximum to w prawie budowlanym pewnie masz określone. Jak te 330 wychodzi z obsady to jest minimum, możesz robić na więcej niż te 330 , tylko jeśli robisz większą to projekt musisz mieć tak jak robisz, nie na taki jaki ci przyznali.

Ja szambo mam 40 m3, zasady takie same są z tego co wiem, a trochę wiem bo mój brat stryjeczny czeka aż będą przyjmować wnioski. U niego z obsady wychodzi płyta ok. 70m2 a już ma projekt na płytę o powierzchni 130m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ich projekt kompletnie nie interesuje-najważniejsze abyś nie wybudował mniejszego niż wyliczony przez ARiMR.Projekt interesuje tylko Nadzór Budowlany-w razie kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Ich projekt kompletnie nie interesuje-najważniejsze abyś nie wybudował mniejszego niż wyliczony przez ARiMR.Projekt interesuje tylko Nadzór Budowlany-w razie kontroli.

Ich też projekt obchodzi jeśli jest coś niezgodnie z projektem, nawet jeśli wielkość jest odpowiednia to kasę oddajesz!!. I w projekcie masz wyliczoną stal, beton itd itp. A po zakończeniu w agencji biorą projekt i porównują z fakturami za stal i beton!!!!!Jak na fakturach masz za mało to kase oddajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak czy inaczej architekt już pracuje a budować to będzie firma razem z oborą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@versusBardzo to jest ciekawe co piszesz ale ja jako jeden chyba z pierwszych beneficjentów PROW-u w Polsce nie spotkałem się z czymś takim a budowę zakończyłem już w maju-mają tam (w ARiMR)zatrudniać budowlańca?

Czy widziałeś kiedyś w projekcie wyliczenia typu "a na to pójdzie dokładnie 15 m3 betonu" ?.Otóż nie !-sam sobie musisz wyliczyć-zdaje się,że w projekcie może być jeszcze "zestawienie podstawowych materiałów"-albo jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
@versusBardzo to jest ciekawe co piszesz ale ja jako jeden chyba z pierwszych beneficjentów PROW-u w Polsce nie spotkałem się z czymś takim a budowę zakończyłem już w maju-mają tam (w ARiMR)zatrudniać budowlańca?

Czy widziałeś kiedyś w projekcie wyliczenia typu "a na to pójdzie dokładnie 15 m3 betonu" ?.Otóż nie !-sam sobie musisz wyliczyć-zdaje się,że w projekcie może być jeszcze "zestawienie podstawowych materiałów"-albo jakoś tak

 

Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie w projekcie było wyliczone ile na każdą ściankę pójdzie betonu, jakiego(jaki typ) grubość i wysokość ścian w końcu jest określona, ile stali(w końcu masz gęstość użebrowania i długość budowli)także żaden problem. Jak mój tata składał wniosek o zakończeniu budowy to od razu wzięli projekt i sprawdzili czy na fakturach jest wystarczająco dużo stali i betonu. A porównać kilka liczb to jednak wbrew pozorom potrafią w agencji bez pomocy budowlańca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Ich też projekt obchodzi jeśli jest coś niezgodnie z projektem, nawet jeśli wielkość jest odpowiednia to kasę oddajesz!!"-najbardziej to chodziło mi o te zdanie-jak oni to mają sprawdzić bez budowlańca ?Mnie się nikt nie pytał czy wybudowane to było zgodnie z projektem bo za to w myśl polskiego prawa odpowiada kierownik budowy i to jego podpis w dzienniku budowy decyduje o tym czy coś jest czy też nie jest zgodne (wtedy wpisu nie ma):huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
"Ich też projekt obchodzi jeśli jest coś niezgodnie z projektem, nawet jeśli wielkość jest odpowiednia to kasę oddajesz!!"-najbardziej to chodziło mi o te zdanie-jak oni to mają sprawdzić bez budowlańca ?Mnie się nikt nie pytał czy wybudowane to było zgodnie z projektem bo za to w myśl polskiego prawa odpowiada kierownik budowy i to jego podpis w dzienniku budowy decyduje o tym czy coś jest czy też nie jest zgodne (wtedy wpisu nie ma):huh:

 

Brak zgłosić zakończenie budowy do starostwa, jak masz niezgodnie z projektem to ci nie zatwierdzają budowy(granica błędu to o ile pamiętam 3%)!!!!! Oni nanoszą na mapki dopiero po zakończeniu, mierzą wszystko itp itd, tzw"inwentaryzacja", niemów że o tym nie wiesz!!!!A do agencji zgłaszasz to musisz mieć inwentaryzację z głowy, bo jak masz bez inwentaryzacji to jak złożysz do agencji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To z inwentaryzacją to jest wymysł-inwentaryzację działki musisz wykonać jedynie w przypadku gdy na tej działce budujesz budynek mieszkalny (od podstaw) i musi mu być nadany numer.W innym wypadku nie ma obowiązku wykonywania inwentaryzacji !Jak masz niezgodne z projektem to kierownik budowy Ci nie podpisze a bez podpisu po co masz iść do starostwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

to dlaczego nam bez inwentaryzacji nie chcieli przyjąć ani w agencji ani w starostwie???

Oni w czasie inwentaryzacji robią pomiary do naniesienia budynku na mapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zapytaj w starostwie-ja nie pamiętam-a parę budów już wykonałem abym wykonywał inwentaryzację.Agencja też nie wymagała tego-może rozwiązanie jest takie ,że macie u siebie silne lobby geodetów-zawsze to dodatkowa kasa-prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Mój sasiad robi plyte,ktora bedzie miala ponad 200m2 powierzchni i zbiornik na gnojowice 280m3.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Archeolog sie znalazł! Patrz na co ty odpisujesz? Ostatni post w tym temacie byl rok temu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj