Skocz do zawartości
Addam

Zetor 5340 czy warto zmienic rozstaw kół ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Addam    4

Witam.

Posiadam zetora 5340 z ładowaczem czołowym. Mianowicie chodzi mi o poradę czy jeśli zmienie rostaw kół poprawi się stabilność ?

Jest on z roku 2002 i znajomy ma także ten model tylko z 2003 i ma przednie felgi zwężone na gwiaździe że wentyl jest od zewnątrz (gdzie umnie od środka) a z tyłu ma wysuniete na gwiaździe wentyl od środka (gdzie u mnie od zewnątrz. Czy późniejsze takie montowanie jest lepsze ? posiadacze tych o to modeli napewno wiedzą ocb.

Pozdrawiam i czekam na odp.

https://drive.google.com/?gsessionid=T97YWNx5uB7qVq7Khof4Ww#folders/0B4glvHTgWM85YW9KYjItYXRGVzg

Edytowano przez Addam

Addam    4

a te rozwiązania z późniejszych ? a jak poszerzać to tył i przód czy tylko tył ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stabilność poprawi poszerzenie samego, tyłu ale przód też poszerz aby ciągnik pracując jeszcze w polu nie musiał robić 4 kolein.

Addam    4

Teraz jest tak że tył z przodem jest równo od zewnętrznej wiec jak poserze tył na gwiazdach to pewnie będzie równo po wewnętrznej stronie.

RusiL    0

Witam. Sam mam zetorka 5340 z turem z poszerzonym tyłem ( koła zamienione lewe na prawe, prawe na lewe). Stabilność się zdecydowanie poprawiła. Ciągnik lepiej się zachowuje na nierównościach (mniej "buja") co przydaje się z ciężkim turem (stary hydramet), rozstawienia przodu nie zmieniałem ponieważ moim zdaniem nie miało to sensu (nie robię 4 śladów ^^), ale jest kilka małych minusików; koła są wysunięte poza obrys błotników co powoduje chlapanie nie tyle na ciągnik co na maszyny z tyłu, miałem także małe problemy z ustawieniem polskiego pługa. Jakoś więcej mi do głowy nie przychodzi :) Mimo tego myślę że to był dobry pomysł w moim przypadku. Mam nadzieję że moja opinia się przydała ;) Pozdrawiam

Addam    4

własnie o takie doświadczenia mi chodziło kto to zastosował :) a mógłbyś dokładnie powiedzieć o ile się zwiekszyła szerokość ? bo w jednym budynku mam ograniczona szerokość wchodzi "na styk"

to czyli warto się w to bawić ? aż tak jest odczuwalne prowadzenie ciągnika ?

Edytowano przez Addam

RusiL    0

Jak to mówi mój Wujek "zetorek nie jest już kołyską" :D W mojej rodzinie są jeszcze 2 zetory mianowicie 5340 i 7340turo, w każdym tył jest poszerzany i ocena jak najbardziej pozytywna. ja dodatkowo dołożyłem po 2 obciążniki(te talerze) w koła czyli jest komplet.

Co do dokładnej szerokości to nie sprawdzałem więc nie wiem ale mogę jutro sprawdzić.

Addam    4

byłbym wdzięczny jak byś podał dokładne wymiary i przy okazji przodu to mniej więcej wiedział bym co robic czy standardowe ustawienie z przodu u cb jest takie same u mnie ;]

farmer7745    11

A mój sąsiad swojego 7245 celowo nie poszerzał, bo przy ładowaniu obornika z boksów na głęboką ściółkę lepiej mógł wybierać np. przy ścianie.

RusiL    0

Szerokość zewnętrzna rozstawu kół mojego to około 194 cm przód(przy oponkach 12,4-24 zamiast 11,2-24) i tył 206 cm. Mam nadzieje że pomogłem B)

marerek    3

Moim zdaniem stabilność się poprawi i jeszcze plus do tego na podmokłych terenach będzie miał lepiej wiem to ze swojego doświadczenia ponieważ z wujkiem sprawdzaliśmy to na torfie. Wujek na oryginalnych oponach a ja na szerszych i ten na mniejszych się topił a ten z większymi tylko trochę ugniatał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś? 
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?  
    • Przez skok
      Witam
      Mam zetora 12145 turbo i chce kupić do niego głebosza 5 łap na zabezpieczeniu kołkowym ziemia 3i 4 klasa płasko głebokosc pracy ok. 50 cm
      czy ten ciągnik da sobie z nim rade ????