Zaloguj się, aby obserwować  
karol19920

Kłopot z maciorą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol19920    69

Witam. Dziś rano odsadzałem maciorę od prosiąt i niechcący czmychneła mi na chodnik. Troche polatała i raz zaliczyła upadek.

Podczas wganiania do kojca zauważyłem że kuleje tak jakby na jedną noge. Troche postała i się położyła. Do teraz nie wstaje na tylne nogi. Mieliście kiedyś taki przypadek? Co to może być? Troche szkoda bo to młaoda maciora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Możliwe że zwichnęła nogę , najlepiej wezwać weterynarza . A chociaż podchodzi do jedzenia ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jęśli tak to najpierw daj jej antybiotyk zeby ie było stanu zapalnego i coś zeby zbić gorączke po 2 -3 dniach powinna wstać .. nie zmuszaj jej sama wstanie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

W ogóle nie rusza? Próbowałeś poruszać nogą, TZN. sprawdzić czy ją boli? Bo możliwe że tylko nadwyrężyła się :) bo przecież w kojcu zesztywniała i jak pobiegała to mięśnie dostały po d*pie :D

Sprawdź czy ruch ja zaboli, i czy nie ma obrzęków, zaczerwień :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Był u niej przed chwilą weterynarz. Powiedział że możilwe że naciągneła jakieś ścięgno. Podał jej witaminy i mówił żeby ją obserwować. Do jedzenia nie podchodzi. Rusza tylko przodem a jak łapałem ją za nogi to ją nie boli dopiero jak próbóje wstać to zaczyna jęczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Mi maciora ostatnio 3 dni przed odsadzeniem nie chciała wstać, szybko zabrałem od niej prosiaki, ale niestety [*].. Fakt co fakt, stara była, ale chociaz mogła przytyć i na mięso ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Maciora na pewno odwapniona... jak już nie wstanie nawet do jedzenia to wcale nie dawaj antybiotyków tylko jakieś krótko dzialające.. Jak do rana sie nie poprawi to na żeś wcale sie nie oglądaj i ją sprzedaj 100zł dołożysz i sobie loszke kupisz. ja zaloche 160kg dostałem 660zł a taki co jeździ i kupuje po rolnikach chandlasz chciał dać 250 zł z łaską to go wygnałem i dobrze zrobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

U mnie często się zdarza że maciora nie wstaje przez dzień góra dwa, i to nie powód by ją sprzedawać... Mówiłem że to nadwyrężenie, skoro jej nie boli ruszanie to na pewno nic poważnego :) Są jeszcze takie maści do macior, ścięgna właśnie kojące. To tak jak człowiek, wpuść takiego z miasta do chlewni do wideł i na drugi dzień będzie leżał :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam problem z locha, od kilku dni obserwuje ja i zauwazylem ze jest ,,slaba" na tylne nogi. Chodzi bez problemu jednak jesli sie ja lekko pchnie zeby sie przesunela przewraca sie od razu i ma problem zeby wstac a boje sie poniewaz locha ma termin porodu na czerwiec i bedzie wtedy problem z np przygniataniem prosiat. Wiecie moze w czym problem? Co moge zrobic zeby jej wyleczyc? Locha ma ok 120-130 kg wagi karmiona wlasna pasza: jeczmien, otreby pszenne, pszenzyto, koncentat, witaminy, jest w dosc duzym kojcu pojedynczym tak ze ruchu jej nie powinno brakowac i nie ma podejrzen o uszkodzenie przez inna loche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Hmm te paszę to sam tworzysz czy kupna? jeśli sam robisz to może źle dobierasz składniki. po dotykaj i sprawdź czy reaguję na ból i czy nie jest opuchnięte czy tez gorące. Ale jak jest w prośna to lepiej wezwij specjalistę bo szkoda prosiat Opisuj co zaobserwowałeś spróbujemy pomóc.

Edytowano przez fergusonki

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pasze robie sam, nie byla ani opuchnieta ani goraca, nie bolalo jej to, stopniowo sie jej w ciagu dnia poprawialo a dzis jest juz calkiem ok. Minelo samoistnie i nie mam pojecia co to moglo byc. Moze poprostu jestem przewrazliwiony a ta swinia to wykorzystuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

haahh dobre dobre :D

to pewnie jakieś uraz :) może się uderzyła czy coś


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Paspartou
      To co w temacie czyli na czym lepiej się wychodzi i jak wy robicie ???
    • Przez DamianWladimirecT25
      cześć Mam siewnik do którego zamontowałęm z tyłu pazurki [zagarniacz] zagarnujące zboże. Mam taki problem że te pazurki nie do końca się dobrze sprawują. prosze was o pomoc co moge w nich uleprzyć. albo jakie moge kupić Z góry dzięki , pozdrawiam.
    • Przez deere2140
      Witam.
      Otóż dzisiaj locha oprosiła sie 5 dni przed terminem , 14 prosiaków urodziło się niemrawych , nie chodzących , nie zdolnych do samodzielnego chodzenia , są zimne , ale nadal żyją . Co może być przyczyną i co mamy robić ?
    • Przez ewelinka2x3
      Mam problem z podaniem maciorze zastrzyków które dostałam od weterynarza ponieważ ma ona MMA. Jetem początkującym hodowcą, mam tylko jedną loszkę a że weterynarz u nas to bardzo zajęty człowiek wcisnął mi tylko zastrzyki i powiedział żeby wstrzyknąć za uchem. Niestety nic mi z tego nie wychodzi ponieważ maciora się wierci a mi drżą z przejęcia ręce.Proszę o pomoc. Czy mogę podać jej leki wstrzykują w tyłek lub inne miejsce? Czy mogę zrobić jej krzywdę nie prawidłowo podając zastrzyk?
    • Przez grzesieks345
      Witam.
      Niedawno zakupiłem consula i jest to mój pierwszy kombajn a instrukcja po niemiecku i nic nie rozumiem. Problem jest taki, że motowidło i heder się podnoszą ale opuścić ich już nie da rady. O co chodzi? jak to opuścić? Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj