Zaloguj się, aby obserwować  
norbitoja

Z jakich środków korzytstacie kupujac nowy ciągnik?

Polecane posty

norbitoja    4

W jaki sposób kupujecie nowe maszyny w gospodarstwie i jakie musicie spełnić życzenia przedstawicieli. NP. dopłaty unijnych, wejść bez Vat, kredty preferencyjne itd.

Prosze podać i opisać.

Edytowano przez norbitoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Jak to się mówi "bank ma bank chętnie da""

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

W preferencyjnym 20% wkładu własnego trzeba mieć a z unioskimi to nie wiem jak jes :D:Dt bo w unijnych to 5o % ceny netto wtacaja noi jak jesteś na Vacie to 23 ci jeszcze wrócą i masz super cene za nową maszyne a tak jak kolega wyżej pisze banki to mogą wszystko kredytować BGŻ jest hojny i daje na każdą maszynke :D:D:D::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Ja korzystałam z PROW i zwrot VATu. Wcześniej jeszcze Młody Rolnik, ale nie na traktor tylko inne maszyny.

Edytowano przez Niebieskooka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

J chciałem złożyc wniosek na teraz dofinansowanie prow ale marne szanse na dostanie jeśli ktos nie ma specjalistycznej produkcji .. a tak to kredyt MR


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

MR, MGR ciągnik z ładowaczem. Ogólnie nie polecam pakować się w te programy(najlepiej w żadne programy), masa kłopotów...

Fakt mam nowy sprzęt i nikt inny prócz dilerów i w fabryce mi w fotel nie pierdz***, ale już wolał bym kupić coś używanego niż użerać się z "łunią", do ładowacza bym kupił aby adaptację, a resztę wykonał sam.

Uwiązanie na gospodarce do 2017 roku jak pies na łańcuchu, a gospodarka strasznie nie pewna jest, m.in. widzicie co mamy za oknem.

Nawet taka głupota, że wystarczy że obsada zwierzą będzie z odchyłką 30% i już do ciebie wysyłają pismo żeby to wyjaśnić i zawieść/wysłać poprawki(bo ja nie mam nic innego do roboty), ciekawe co jeszcze wymyślą żeby się tak za bardzo nie cieszyć.

Co do MR jeszcze to najgorsze jest to że maszyna musi być co najwyżej 5 letnia, gdzie w tym wieku za 75tys(już nie mówię o 50tys) to można kupić prawie nic...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JackDaniels7    31

@Junkers fakt jest trochę papierologii, ale jeśli wnioski są prawidłowo wypełnione i gosp. spełnia jakieś normy to nie ma większych problemów, sam korzystałem z MR oraz MGR teraz składam kolejny wnioske na MGR bo nie wykorzystałem całej puli. Uważam, że jest to dosyć dobry sposób finansowania, a skoro jak pisałeś o tym uwiązaniu jak pies to po co się pchać w gospodarkę skoro to tak odbierasz. Jeśli ci to nie potrzebne to chętnie bym wydzierżawił lub odkupił ziemie od ciebie gdybyś blisko mieszkał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

JackDaniels7 nie traktuję tego tak dosłownie ale rożnie może być, na razie jest w miarę dobrze i oby tak było cały czas, ale jakiś większych korzyści nie odczuwam dzięki tym programom i tyle, takie me zdanie, już się nie cofnie czasu i nie ma na razie co żałować.

Sam bym coś wydzierżawił/kupił ale w moich rejonach jest głód ziemi i nie poszalejesz za bardzo.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli ty myślisz ze nie warto brac maszyn na zwroty to nw czego ty się boisz w tym. Jeżeli ktoś ma dobrze properujące gospodarstwo i chce w nim zostac i ma kto w nim zostac to niech się rozwija z unią i vatem bo naprawde warto. Nie ma nad czym się zastanawiac bo później miną te wnioski i bd żałować. Ja już skożystałem z 1 programu i teraz bd kożytał z drugiego i nie zastanawiam się czy brać czy nie brać. I takraz tylko żałuje że jak brałem kombajn ,że nie wziołem większego a była taka mozliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Prow nie jest zły to dobry program na zakup maszyn .. w przyszłym rozdaniu mają j4szcze ułatwić wszystko dla młodych rolników wiec ja czekam do nastepnych rozdan .. najwiekszy problem jest wkład na prow bo najpierw tzreba nic sporo kasy zeby potem to odzyskać a jak nie to kredyt ale min 7 % a to już nie jest różowe


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Rolnicy powiedzmy szczerze boją sie kredytów moim zdaniem wcale nie potrzebnie...


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

preferencyjne nie są złe ale preferencyjny i prow łączyc nie można


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Prow nie jest zły to dobry program na zakup maszyn .. w przyszłym rozdaniu mają j4szcze ułatwić wszystko dla młodych rolników wiec ja czekam do nastepnych rozdan .. najwiekszy problem jest wkład na prow bo najpierw tzreba nic sporo kasy zeby potem to odzyskać a jak nie to kredyt ale min 7 % a to już nie jest różowe

 

skad masz kolego takie informacje ze w nastepnym maja ulatwic mlodym rolnikom? bylbym bardzo zadowolony gdyby bylo tak jak mowisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na spodkaniu z ministrem o tym mowili .. ze przedeszystkim młodzi rolnicy bedą wspierani


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no tylko ciekawe czy naprawde tak bedzie. gdzies slyszalem ale to tylko plotki ze maja zwiekszyc mlodego rolnika do 100 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u nas jest teraz 75 tys a we francji 100 tys euro ..wiec na samym początku namy gorzej ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no ale my z francja nie zrownamy sie. musieliby sobie zrobic taki przestoj z 10 lat i wtedy startuja znowu. Wazne zeby dali mlodego rolnika znowu i nie zaostrzyli zbytnio zasad przyznawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie zazwyczaj o kredytach a ja powiem Wam z doświadczenie, że najczęściej większość zmierza ku temu aby finansować zakupy za gotówkę.

 

Jest to roządne gdy stać nas na zakup optymalnego dla naszego gospodarstwa sprzętu, gorzej gdy w imie strachu przed kredytem lub leasingiem ładujemy się w "półśrodki".

 

A najlepiej "polizać" wszystkiego przed ostateczną konsumpcją:) Sprawdzacie wszystkie możliwości i liczycie, dopiero wtedy można mówić o najlepszym wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Tylko pytanie skąd wziąć tak dużą ilość pieniędzy jak nie z kredytu lub właśnie unijnych programów? Można dużo zarabiać, jest dużo takich osób, które kupują nowe maszyny czy ciągniki za zarobione przez siebie pieniądze, ale zdecydowana większość jest zmuszona do korzystania właśnie z dofinanoswania bo ich zarobki są małe i nie pozwalają na tak wielkie wydatki. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Na razie ja pracuję, a ojce robią na gospodarce, w przyszłości chcę skorzystać z MR oraz MDR bo w 2007-2013 nie korzystałem z żadnego z tych programów.

 

A najlepiej "polizać" wszystkiego przed ostateczną konsumpcją :) Sprawdzacie wszystkie możliwości i liczycie, dopiero wtedy można mówić o najlepszym wyborze.

 

Z tym się zgadzam w 100%. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a np suszarnie to na jaki program mozna wziasc i jak to by bylo trzeba sie jakos rejestrowac i ile tego zwrotu jest i jakie zasady trzeba spełnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj