jacus57

Nowy traktor ok. 215KM i kombajn

Polecane posty

jacus57    2

Witam!

Jako że ciocia unia wznawia dopłaty, składamy wniosek na traktor o mocy ok. 215KM. We wniosku uwzględniony jest również kombajn. W związku z tym mam pytanie: jakie maszyny polecacie?

Traktor będzie głównym koniem na ok. 300ha. Jego głównym zadaniem (i jak narazie jedynym) będzie ciąganie Cultusa. Głównym faworytem jest JD 7215r. Jakie inne modele bralibyście pod uwagę? Prosze o argumenty i orientacyjną cenę.

Kombajn będzie również pracował na tym areale (jeśli pogoda pozwoli, to również usługi). Oprócz zbóż i rzepaku kosił bedzie ok 80-100ha kukurydzy. Na razie myśleliśmy nad JD W650. Przy zakupie maszyn brana bedzie po uwagę cena, ponieważ będą kupowane również maszyny uprawowe i będzie to duży, jednorazowy wydatek. Proszę was o pomoc! Przy każdej propozycji proszę o wady i zalety. I ostatnia uwaga... Proszę o jasne odpowiedzi, a nie osób "których dziadek miał c360 i 6ha" i uważają że na taki areał to ciągnik 400KM, jak już nieraz na AF bywało. Z góry dzięki za pomoc!!!

Edytowano przez jacus57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalesz    0

Witam

 

Jestem w podobnej sytuacji. Razem z ojcem gospodarujemy na ok. 400ha (gleby ciężkie i bardzo cięzkie) i szukamy ciągnika o mocy około 200KM. Będzie pracował z agregatem uprawowo siewnym Lemken (3m) + talerzówka na przednim TUZ. Druga rzecz to kombajn. I podobnie jak u kolegi jacus57 pszenica, rzepak, kukurydza (około 80ha) i ewentualne usługi. Dodam, że posiadamy już Lexiona 480. Wracając do ciągnika; do tej pory byliśmy "przekonani" do Valtry. Proszę o jakieś propozycje poparte uzasadnieniem i ew. opinie o Valtrze. Chciałbym również zaznaczyć, że w kombajnie jest mile widziany napęd gąsienicowy. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus57    2

Michalesz jaki dokładnie model Valtry brałeś pod uwagę? Dowiadywałeś się już o cenę i wyposażenie? Też kiedyś myśleliśmy nad Valtrą. Znajomy ma dwie 190-konne i sobie chwali. Największym minusem nowych traktorów jest AdBlue... A co do kombajnu. Lexion zostanie czy na sprzedaż? Bo jeśli zostaje, to jakiś "maluch" do pomocy wystarczy. Jeśli chodzi o gąsienice, to po co ci one? Ceny są masakryczne, a po drugie gąsienice są opcją największych kombajnów. Jeśli chodzi o teren to napęd na 4 koła wystarczy. Myśle też, że na areał 400ha nie jest potrzebny jakiś wielki kombajn. My (za czasów nowości) naszym JD 2258 potrafiliśmy wykosić 500ha rocznie. A z jaką marką jesteś "zaprzyjaźniony"? Co by ci najbardziej leżało i jakie masz ograniczenie finansowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalesz    0

Pod uwage braliśmy Valtrę t203. Ale jak wiadomo plany potrafią się zmienić z dnia na dzień i dziś spotkaliśmy się z przedstawicielem Case. Zaproponował nam fajną ofertę (narazie bez konkretów) ciągnik + kombajn. W grę wchodzi Magnum 235 i 6130/7130 + przystawka do kukurydzy 8rz. Lexion zostaje. Dlaczego gąsienice? Dlatego że mamy kilka pól na nieprzepuszczalnych glebach (około 50ha) i jak mocno wleje to można zapomnieć o wjeździe tam na conajmniej tydzień. Dwa lata temu kosiliśmy pszenice pod koniec października. Lexion na bliźniakach ledwo sobie radził. Ale jeżeli cena gąsienic będzie kosmiczna to wiadomo, że lepiej te szerokie balony plus bliźniaki. Ku ścisłości mamy już "malucha" do pomocy w roli Bizona Rekorda :]. Jeżeli chodzi o to czy nie będzie za dużo kombajnów to raczej nie. Nasz areał z roku na rok się powiększa średnio o jakieś 10ha/rok. Po drugie ANR planuje sprzedać u nas około 300ha nieużytków więc może na coś się załapiemy, a cena taka, że tylko brać (średnia cena za hektar u nas to 15 tys.).Case, Valtra i Class te marki jakoś mnie przekonują. Hmmmmm co do środków pieniężnych to ciężko stwierdzić. Wiadomo, w grę wchodzi dofinansowanie i zwrot Vat, ale raczej nie mamy jakiegoś limitu. Chcemy po prostu kupić porządny ciągnik i kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus57    2

Nad Case nawet się nie zastanawialiśmy. Główny powód to brak dealera w okolicy. Dosłownie o rzut kamieniem mam do New Hollanda (praktycznie traktory jak Case) ale jakoś ta marka mnie nie przekonuje.Pewnie cena jest niższa od John Deera i spółki ale... Ciągniki Classa to wydaje mi się silnik JD. A może John czy DF? John pasowałby w Twoim wypadku 6210R lub 7200R. Mimo sporej ceny masz tylko ON. A i jeszcze jedno. Kombajn rotorowy? (jak dostaniesz oferte na Casy to podeslij na priv)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalesz    0

Tak. Tylko rotor. Ok, podeśle. Ciekawym rozwiązaniem jest rotor Axial-flow w Case serii 130. Co do dealerów to ja najbliżej mam do JD. Ale JD trochę się pogorszyły jakościowo. Znajomy kupił 6930 i jak zaczepił obciążniki do orania to pękło mu ramię w przednim TUZ. Wada fabryczna. No niby wymienili za darmo, ale za taką kasę takie cos to trochę niesmaczne. A co do NH to rzeczywiście taki tańszy Case. Znajomi nie polecają. Niestety, ale wiekszość ciągników teraz to produkcja rodem z Chin. Chyba tylko Fendty, Valtry i Classy są produkowane w całości poza Chinami. Bo o ile wiem to Case Puma też taki składak. Ale za to Magnum w 100% z USA. Z kombajnami jest podobnie. Te mniejsze, klawiszowe JD są z Chin. Ale te flagowe produkowane są już w Stanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus57    2

Jakbyś miał jakieś pytania do JD to pisz śmiało. U nas w 6630 po 1500mth musaiły być wymienione wtryski(czy coś takiego). Koszt- 10tyś. Według serwisanta przyczyną była jakość paliwa, a przecież wszystkie maszyny chodzą na tym samym i nic sie nie działo... Napewno wielkim plusem tej marki jest jakosc wykonczenia, materiałów w kabinie. Co do Clasów : jeździłem tylko modelami ok.100km i to na pokazach. Wydawały się całkiem ok, ale cena porównywalna do tych "droższych" marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@Michalesz, małe kombajny JD są produkowane w Brazylii, jak by co :P bo potem znowu się plotek niepotrzebnych narobi, ale na chwilę obecną JD rezygnuje z tych kombajnów. Zostają tylko W, T i S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

A co do NH to rzeczywiście taki tańszy Case. Znajomi nie polecają. Niestety, ale wiekszość ciągników teraz to produkcja rodem z Chin. Chyba tylko Fendty, Valtry i Classy są produkowane w całości poza Chinami. Bo o ile wiem to Case Puma też taki składak. Ale za to Magnum w 100% z USA. Z kombajnami jest podobnie. Te mniejsze, klawiszowe JD są z Chin. Ale te flagowe produkowane są już w Stanach.

 

co do tego że HN tanszy od case to bym dyskutował, w takim samym wyposażeniu cena nie odbiega znacząco,

 

dlaczego piszesz że Case Puma to składak? na jakiej podstawie?

 

co do kombajnów to wszystkie kombajny case są z USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalesz    0

@Michalesz, małe kombajny JD są produkowane w Brazylii, jak by co
:P
bo potem znowu się plotek niepotrzebnych narobi, ale na chwilę obecną JD rezygnuje z tych kombajnów. Zostają tylko W, T i S.

 

 

małe kombajny są składane w Brazylii, ale produkcja cześci do nich odbywa się w Chinach.

 

 

co do tego że HN tanszy od case to bym dyskutował, w takim samym wyposażeniu cena nie odbiega znacząco,

 

dlaczego piszesz że Case Puma to składak? na jakiej podstawie?

 

co do kombajnów to wszystkie kombajny case są z USA

 

 

 

W mojej okolicy w tamtym roku kupiono 4 NH i tylko jednego Case. Rozmawiałem z jednym gościem (on akurat kupił T9.450) i mówił, że jego NH był od Case z podobnymi parametrami i wyposażeniem o 100 tys. tańszy.

To, że tańszy nie uważam, że gorszy. Chociaż w T9.450 zatarł sie silnik po pierwszej wymianie oleju. Ale to z winy serwisu. Nie dokręcili korka i cały olej uciekł. Na szczęście wymienili silnik za darmo w ramach gwarancji.

 

Dlaczego Puma to składak. Puma składana jest w Austrii i tam powstaje też trochę części, ale pozostałe trochę produkowane jest w Chinach. Więc uważam, że dlatego. Ale każdy może mieć swoje zdanie.

 

Gdzie produkowane są wszystkie kombajny Case - nie wiem. Chodziło mi tylko o JD.

 

Jeżeli kogoś zdenerwowałem swoim postem to chcę powiedzieć, że miałem na celu jedynie podzielenie się informacjami na forum, które uzyskałem poza nim. Pozdrawiam.

Edytowano przez Michalesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jakie to części śa chinskie w pumie?

 

co do cen to że rok temu nh był tanszy nie oznacza ze dzis bedzie

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalesz    0

Kolega qazi ma chyba NH prawda? Tak stanowczo dyskutuje na temat jego wartości :]. Na przykładzie T9.450 NH był tańszy. Jak jest teraz to nie wiem, a jak będzie to tym bardziej nie wiem. W sumie kolego to masz rację: nie powinienem pisać, że NH jest tańszy, tylko, że BYŁ tańszy. Co do produkcji Case Pumy, Magnuma, JD, Classa i innego Fendta to wszystkie informacje na ten temat przekazał mi dobry znajomy mojego ojca, który pracuje u dealera JD u nas w regionie. Myślę, że można mu zaufać, ponieważ kilka razy polecił nam inną maszynę niż jest u nich w ofercie. Taki "obiektywny" przedstawiciel JD. I napewno bardziej wierzę jemu niż ludziom, którzy na jakimkolwiek forum mogą wypisać wszystko bez względu na konsekwencję. Jeszcze raz powtarzam, każdy ma swoje zdanie i mi też nie trzeba wierzyć.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Aha to juz rozumiemy. Nie brać sobie do serca wypowiedzi Michalesz ponieważ wiadomo jak ściemniają dealerzy na korzyść własnego sprzętu ze swojej oferty. Co z tego że znajomy? Najlepszy kumpel cie może w chu zrobić jeśli chce tylko zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez magdziarz
      Witam serdecznie. Koledzy chciałabym kupić kombajn. Doradzcie co będzie lepsze. Mam na oku jd 1450wts i cws oraz megę 204 i mediona 340. Jestem skłonny ku jd. Tylko różne opinie się o nim słyszy. Co myślicie, pozdrawiam. 
    • Przez AgroRol323
      Witam
      Pytanie z ciekawości. Robił ktoś sama 4x4 z innymi kołami z przodu a innymi z tyłu? Miałem pomysł na przedni most od uaza, a tylny od stara. Wie ktoś czy w ogóle da się to połączyć i jak to połączyć?
      Z góry dzięki
    • Przez Kolossiwy
      Tak jak w temacie a moje pytanie jak to się sprawdza i konkretnie czy pod koła prowadzące nie dostają się kamienie a jak tak to czy zatrzymuje się taśma bo w hakowy to był problem
    • Przez aress
      Witam
      posiadam kombajny Claas dominator 85 i chcę zakupić do niego heder i mam do was takie pytanie czy wiecie może czy pasuje do 85 heder  z 105 lub z 80?  są to te same hedery?
      Wiecie może jaka jest waga hedera 4.5m tak orientacyjnie przyda mi się to gdy będę organizował transport
      Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj